TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Juozas Olekas: atliksime nepriklausomą tyrimą dėl klaidų per dingusių pilotų paieškos operaciją

Juozas Olekas Klaipėdoje
15min.lt / Lauros Selėnienės nuotr. / Juozas Olekas
Šaltinis: 15min
0
A A

Baltijos jūros dugne esantį lėktuvą An-2 turėtų dar kartą apžiūrėti robotai. Bus ieškoma daugiau informacijos apie nelaimę ir tai, kas galėjo nutikti pilotams Adolfui Mačiuliui ir Alvydui Selmistraičiui. Svarstoma iškelti sudužusį lėktuvą. Apie tai sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Politikas nejaučia asmeninės atsakomybės dėl per paieškos operaciją padarytų klaidų.

„Mes sutarėme ir darome tam tikrus žingsnius, kad dar kartą nuleistume robotą ir apžiūrėtume, kas yra lėktuvo viduje. Jeigu mes patys tokių galimybių neturime, bandysime susisiekti su kolegomis, kurie turi reikiamą įrangą“, – sakė ministras. 

J.Olekas teigė, kad dar kartą apžiūrėjus nuolaužas, bus priimtas sprendimas dėl dingusių pilotų paieškos.

Be to, bus konsultuojamasi su aviacijos ekspertais ir svarstoma, ar reikia iškelti sudužusį An-2 iš Baltijos jūros dugno.

Klaidas pripažino

Paklaustas, kodėl dingusių pilotų paieška kelis kartus buvo nutraukta ir atnaujinta, ministras J.Olekas aiškino, kad sprendimus priėmė Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras.

J.Olekas teigė, kad specialistai įvertino aplinkybes ir sekmadienį priėmė sprendimą nutraukti paiešką, tačiau gavus naujų duomenų, operacija buvo atnaujinta.

Esą specialistai įvertino aplinkybes ir sekmadienį priėmė sprendimą nutraukti paiešką, tačiau gavus naujų duomenų, operacija buvo atnaujinta.

„Aš nežinau ar tai buvo padaryta po mano skambučio, bet aš pasisakiau, kad operacija turi būti tęsiama“, - kalbėjo ministras.

Politikas pripažino, kad per paieškos operaciją buvo padaryta klaidų: „Visų pirma tai dėl informavimo ir bendravimo su namiškiais. Nuo pirmųjų dienų buvo galima pasidalinti informacija, kurią turime.“

Paklaustas, kodėl buvo daromos tokios klaidos, ministras įvardino kelias priežastis.

„Dingę pilotai yra kitos institucijos darbuotojai, matyt, ir ta institucija turėjo atlikti tam tikrus darbus ir bendrauti su artimaisiais (pilotai dirba bendrovėje „Klaipėdos avialinijos“, - aut. past.). Be abejo, Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras irgi galėjo pasidalinti informacija“, - kalbėjo politikas.

Jis teigė, kad bus atliktas nepriklausomas tyrimas, kuris turėtų atskleisti klaidas ir jų priežastis.

Asmeninės atsakomybės nejaučia

Uostamiestyje J.Olekas sakė, kad nejaučia asmeninės atsakomybės dėl šios situacijos ir padarytų klaidų.

„Operaciją atliko Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras, kurio veikloje Krašto apsaugos ministerija net nėra paminėta. Aš manau, kad reikės taisyti teisės aktus ir spręsti tą situaciją, kad informacija ir mus greičiau pasiektų, ir padėtų atlikti darbus“, - kalbėjo politikas.

J.Olekas pasakojo, kad apie lėktuvo nelaimę buvo informuotas šeštadienio vakaras. Politikas tikino, kad veiksmai, kurių ėmėsi kariškiai, jam pasirodė net intensyvesni, nei įprastai tokiose situacijose.

J.Olekas pasakojo, kad apie lėktuvo nelaimę buvo informuotas šeštadienio vakaras. Politikas tikino, kad veiksmai, kurių ėmėsi kariškiai, jam pasirodė net intensyvesni, nei įprastai tokiose situacijose.

Politikas sakė, kad kariškių laivas „Kuršis“ sėkmingai surado lėktuvo nuolaužas, o Baltijos jūros paviršius aplink nelaimės vietą buvo tiriamas tris dienas.

Tai esą rodo, kad operacija buvo atliekama rimtai, o dabar svarbiausia - ieškoti dingusių pilotų ir, jei tai įmanoma, išsaugoti žmonių gyvybes.

„Atliksime tyrimą ir tada, manau, galėsime pateikti atsakymus dėl tų žmonių, kurie yra atsakingi už kažkokių veiksmų nepadarymą ir panašiai“, - kalbėjo J.Olekas.

Politikas sakė, kad svarbiausia - pasimokyti iš klaidų.

15min.lt/An-2 paieškos operacija: pagrindiniai pirmadienio įvykiai
15min.lt/An-2 paieškos operacija: pagrindiniai pirmadienio įvykiai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min