Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 26, 13:46

A.Anušauskas apie Baltarusijos „Iskander“ kompleksus: V.Putino karinio šantažo atnaujinimas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį pranešė apie sprendimą perduoti Baltarusijai trumpo nuotolio balistinių raketų „Iskander M“, galinčių nešti branduolines kovines galvutes. Į tai sureagavęs Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad tokiu žingsniu Vladimiras Putinas „nepamiršo karinio šantažo atnaujinimo“.
Arvydas Anušauskas
Arvydas Anušauskas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Nuolat Vakarų valstybes šantažuojantis Putinas nepamiršo ir karinio šantažo atnaujinimo. Lukašenkai pasiūlė modernizuoti jo turimus SU-25 nešti branduolinį ginklą ir per artimiausius kelis mėnesius Baltarusijai perduoti taktinių raketų kompleksus „Iskander-M“. Tuos pačius, kurie ir taip yra Baltarusijoje ir šaudė į Ukrainą“, – feisbuke rašo ministras.

Jis akcentuoja, kad kaip tik šiuo metu yra laukiami NATO sprendimai dėl oro gynybos.

„Tačiau matyt reikėtų pradėti kalbėtis ir dėl asimetrinių priemonių arsenalo papildymo. Pavyzdžiui, dėl mobilių raketinių sistemų „M142 HIMARS“ išankstinio dislokavimo, kol mes po kelių metų įsigysime nuosavas sistemas.

Taip pat dėl aviacijos pajėgumų didinimo Lietuvoje – mums dabar, neturint galimybių sukurti smogiamosios aviacijos junginio, gal reikėtų NATO formate kūrybiškiau pasižiūrėti į papildomų aviacijos pajėgumų sukūrimą Lietuvoje. Kad ir apmokant mūsų lakūnus, perduodant rytiniam flangui papildomą pajėgumą, kurio išlaikymo naštą pasidalintume. Žinoma, tai būtų ne vienadieniai ir ne čia pat įgyvendinami sprendimai, kuriuos pirmiausia turėtų vertinti kariniai specialistai.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Iskander“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Iskander“

Tai tik idėjos ir jautrios temos (ir asimetrinis atsakas gali būti dar kitoks), bet reaguoti į tai, kad vienas diktatorius kitam diktatoriui siūlo pasidalinti branduoliniais pampersais, vis tiek reikės“, – sako A.Anušauskas.

A.Lukašenka dar pernai lapkritį sakė, kad Minskas norėtų gauti iš Rusijos kelis divizionus „Iskander M“, kad galėtų juos dislokuoti prie šalies vakarinių ir pietinių sienų.

„Kaip sutarėme su jumis, o jūs iškėlėte tokį klausimą – sprendimas priimtas. Artimiausiais mėnesiais mes perduosime Baltarusijai taktinių raketų kompleksų „Iskander M“, galinčių naudoti tiek balistines, tiek sparnuotąsias raketas“, – sakė V.Putinas, šeštadienį Sankt Peterburge susitikęs su autoritariniu Baltarusijos lyderiu Aliaksandru Lukašenka.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min