15min be reklamos
2022 12 06, 10:56

A.Anušauskas: Lietuvos parama Ukrainai siekia 660 mln. eurų, iš jų 240 mln. eurų – karinė

Lietuvos pagalba kariaujančiai Ukrainai šiuo metu siekia 660 mln. eurų, iš jų 240 mln. eurų sudaro karinė parama, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
Arvydas Anušauskas
Arvydas Anušauskas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Šiuo metu paskaičiuotos išlaidos paramai Ukrainai, pabėgėliams ir taip toliau visos Lietuvos mastu siekia 660 mln., karinė parama iš tos sumos – apie 240 milijonų“, – žurnalistams Seime antradienį sakė ministras.

Jo teigimu, kitų metų Krašto apsaugos ministerijos biudžete paramai Ukrainai numatyta apie 40 mln. eurų. Reikalingos priemonės bus perkamos iš Lietuvos gamintojų.

„Kur yra numatyta, tai čia yra nauji pirkimai, pirmiausia, iš Lietuvos gamintojų. (...) Nuo amunicijos iki optikos ir visų kitų dalykų, ką gamina Lietuvos gamintojai“, – sakė A.Anušauskas.

Ministras taip pat teigė, kad karinė parama galės būti perduota ir iš Lietuvos turimų rezervų.

„Jeigu pas mus atsilaisvins tam tikri pajėgumai, kuriuos mes galėtume, kompensavę naujais įsigijimais, perduoti ukrainiečiams, tai realiu laikus irgi bus daromi sprendimai“, – kalbėjo politikas.

Pastaruoju metu Vilnius perdavė Kyjivui dar dvi šalyje suremontuotas haubicas.

A.Anušauskas pirmadienį pranešė, kad Lietuva siunčia „155 mm amuniciją ukrainiečių artilerijai“. Vis dėlto Lietuvos kariuomenė BNS teigė negalinti įvardinti kiekio.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min