15min be reklamos
2022 11 15, 07:27

A.Anušauskas su gynybos ministrais Briuselyje tarsis dėl investicijų į Europos gynybą

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas vyksta į Briuselį, kur antradienį su kolegomis tarsis, kaip stiprinti šalių bendradarbiavimą investuojant į Europos gynybą.
Arvydas Anušauskas
Arvydas Anušauskas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Rusijos agresija prieš Ukrainą ir besikeičianti saugumo situacija kitose pasaulio dalyse toliau demonstruoja būtinybę Europai rūpintis savo saugumu ir gynyba. Didėjantys ES šalių narių gynybos biudžetai sukuria galimybes bendrai investuoti į Europos saugumą. Šalys turi kartu planuoti, vystyti ir įgyti gynybos pajėgumus, kad galėtų užtikrinti kontinento saugumą“, – teigiama ministerijos pranešime.

Jame teigiama, jog ministrai aptars bendradarbiavimo galimybes, kurios leistų papildyti gynybos resursų atsargas ir išlaikyti Ukrainai tiekiamą paramą, taip pat užpildyti esamas spragas, susijusias su karinėmis misijomis ir operacijomis bei stiprinti Europos gynybos technologijų ir pramonės bazę, kad ji galėtų padėti patenkinti šiuos poreikius.

Susitikime taip pat bus aptariami gynybos pajėgumai bei Europos Sąjungos tarptautinės operacijos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min