2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

A. Anušauskas su Kanados gynybos ministru aptarė regiono saugumą, oro gynybą

Dalyvaudamas Halifakso tarptautiniame saugumo forume, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas su Kanados gynybos ministru Billu Blairu (Bilu Bleru) aptarė regiono saugumo klausimus.
Arvydas Anušauskas
Arvydas Anušauskas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Temos: 3 Lietuva Kanada Gynyba

Susitikimo metu Lietuvos ministras atkreipė dėmesį, jog būtina spartinti Vilniaus viršūnių susitikimo metu pasiektus susitarimus dėl regioninių gynybos planų, o ypač – dėl oro gynybos rotacinio modelio įgyvendinimo, šeštadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Be kita ko, A. Anušauskas pakvietė Kanadą prisijungti prie Lietuvos buriamos Ukrainos išminavimo koalicijos.

„Šiandien Halifakso tarptautiniame saugumo forume daug dėmesio skiriama karui Ukrainoje. Nors pasaulį krečia vis nauji konfliktai, kyla daug saugumo iššūkių, tačiau mūsų, sąjungininkių, parama kovojančiai Ukrainai turi išlikti sutelkta, nuosekli ir vedanti pergalės link. Turime kartu palaikyti Ukrainos siekį tapti NATO nare“, – sakė ministras.

Kanados gynybos ministras savo ruožtu patvirtino, kad jo šalis pasiruošusi investuoti daugiau pajėgumų į NATO rytinio pakraščio sąjungininkių saugumą.

Anot B. Blairo, Kanada, kaip viena iš NATO įkūrėjų, tvirtai laikosi įsipareigojimo kolektyvinei gynybai, todėl daugiau nei dvigubina nuolatinio buvimo karių skaičių Latvijoje, bendradarbiauja kibernetinio saugumo srityje.

A. Anušauskas pakvietė kolegą oficialaus vizito į Lietuvą, padėkojo už Kanados indėlį į NATO oro policijos misiją, paramą Baltijos gynybos koledžo veiklai bei sprendimą atidaryti Kanados ambasadą Vilniuje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min