Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 11 02, 10:05 Atnaujinta 2018 11 02, 15:07

A.Armonaitė ir R.Šimašius traukiasi iš Liberalų sąjūdžio

Parlamentarė Aušrinė Armonaitė ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius penktadienį pranešė besitraukiantys iš Liberalų sąjūdžio. Partiją palieka ir daugiau Vilniaus skyriaus narių.
Aušrinė Armonaitė su Remigijum Šimašium
Remigijus Šimašius ir Aušrinė Armonaitė

Abu liberalai partiją palieka po nesutarimų su jos vadovybe, kilusių dėl Vilniaus skyriaus sprendimo kitų metų savivaldos ir merų rinkimuose dalyvauti ne su partijos, o su komiteto sąrašu. Dėl šio sprendimo politikų narystė partijoje jau buvo sustabdyta.

„Buvau Liberalų sąjūdžio nariu, prisiėmiau atsakomybę per sunkiausią partijai laikotarpį ir tapau pirmininku, kai teko jį traukti iš ypač sunkios padėties. Liberalu, panašu, būsiu ir iki gyvenimo pabaigos. Tačiau šiandien aš palieku Liberalų sąjūdį“, – savo feisbuko paskyroje informavo R.Šimašius.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Liberalų sąjūdžio tarybos posėdis
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Liberalų sąjūdžio tarybos posėdis

Partiją paliekanti liberalų Vilniaus skyriaus vadovė A.Armonaitė BNS patvirtino, kad išeina ir iš Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime. Ji sako, kad liberalizmas „yra nuosekli ir dinamiška politinių idėjų sistema“, turinti būti atvira naujovėms, demonstruoti pagarbą įvairovei.

„Deja, šiandien narystė partijoje nepadeda įgyvendinti šių tikslų. Partijos vadovybės dėmesys nukreiptas į priešininkų (o gal priešų) paieškas bendražygių gretose, tarpusavio santykių aiškinimąsi žiniasklaidoje, partinė biurokratija buvo pajungta bendražygių silpninimui. Ką jau kalbėti apie tai, kad dalies Seimo liberalų frakcijos „valstietiška“ linija yra toliau palaikoma“, – pranešime spaudai teigia ji.

A.Armonaitė pabrėžė, kad nepaisant liberalų nesutarimų, liberalizmas „kaip oras, reikalingas Lietuvai“, dėl to ji ir toliau žada dalyvauti politikoje.

R.Šimašius tvirtino sieksiantis, kad „Vilnius išpildytų savo misiją – būti laisvės vėliavnešiu Europoje“ ir būtų lyderiu vedant Lietuvą „klestėjimo, pagarbos žmogui bei laisvės keliu“.

„Pastaruoju metu Liberalų sąjūdžio vadovybei, deja, tai atrodė antraeiliai dalykai – jiems atrodė svarbiausia „atsilaikyti“. Jiems struktūra pasirodė svarbiau už idėjas, svarbiau už pergales vardan šių idėjų“, – apie pasitraukimo priežastis rašė politikas.

Jis teigė nesutinkantis su partijos sprendimu stabdyti narystę visų sostinės liberalų, nusprendusių rinkimuose dalyvauti visuomeninio komiteto „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!“ sąrašu.

„Tokia partijos vadovybės veidmainystė tėra savo marškinių ir interesų žiūrėjimas. Aš – už ir gerų, ir skaudžių dalykų sakymą tiesiai. Ir man nepriimtinas saldžialiežuvavimas bei pataikavimas, už nugaros rezgant žemas intrigas. Palieku Liberalų sąjūdį, nes laisvės idėja man svarbesnė už partinę struktūrą“, – dėsto Vilniaus meras.

R.Šimašius negailėjo kritikos ir partijos vadovybei, sakydamas, kad be daugybės drąsių, vertybiškai stiprių žmonių, kurie yra politikoje iš idėjos ir pašaukimo, partijoje lieka ir „VSD pažymų herojai, antiliberaliam pseudoelitui pataikaujantys politikai, žmonės, tiesiog norintys būti „prie reikalų“, ar savo meluose ir istorijose pasiklydę partijos vadukai“.

E.Gentvilas: dramatiško nieko neatsitiko, bet apmaudu

Partijos vadovas Eugenijus Gentvilas, komentuodamas R.Šimašiaus ir A.Armonaitės pasitraukimą iš Liberalų sąjūdžio, sako, kad dramatiško nieko neatsitiko, bet apmaudu.

„Man tikrai apmaudu, tikrai skaudu, niekas neplanavo A.Armonaitės mesti iš partijos, bet ji pati sąmoningai įsirašė į komiteto steigėjų tarpą ir sąmoningai susistabdė narystę. Dabar žengė dar toliau. Dramatiško nieko neatsitiko, o kad man apmaudu, aš sąžiningai tai sakau. Ir Aušrinė, ir Remigijus yra geri, puikūs liberalai“, – penktadienį BNS sakė E.Gentvilas.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Eugenijus Gentvilas
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Eugenijus Gentvilas

Jis taip pat pažymėjo, kad pirmadienį partijos etikos komisija spręs ginčą, kas yra teisus – Vilniaus skyriaus sprendimą savivaldos rinkimuose dalyvauti kaip visuomeniniam komitetui panaikinusi partijos valdyba ar sostinės liberalai.

Valdyba yra priėmusi sprendimą, kad ne su partija, o su rinkimų komitetu į savivaldą einančių liberalų narystė partijoje stabdoma automatiškai.

„Jie žino partijos nustatytas taisykles, kad įregistravus komitetą jų narystė sustabdoma, tą žingsnį jie žengė sąmoningai. Dabar aišku, kad kitą žingsnį irgi žengė sąmoningai, darydami tam tikrą protestą, nežinau, prieš ką“, – kalbėjo liberalų vadovas.

„Jie teigia, kad partijos valdyba priiminėja neteisėtus sprendimus, pirmadienį partijos etikos komisija mano prašymu svarstys ir nustatys, kas neteisėtai elgėsi. Pirmadienį bus sprendimas, kas čia pažeidinėja įstatus“, – teigė E.Gentvilas.

Jis 15min sakė, kad R.Šimašius esą dar pasidžiaugė, kad daug Vilniaus skyriaus narių paseks jo pėdomis.

Keista, kad buvęs partijos pirmininkas sąmoningai ir atsainiai elgiasi savo vadovautos partijos atžvilgiu.

„Aš pakomentavau tada, kad keista, kad buvęs partijos pirmininkas sąmoningai ir atsainiai elgiasi savo vadovautos partijos atžvilgiu, tai man jokia staigmena nebuvo“, – sakė jis.

E.Gentvilas teigė neturintis žinių, kiek Vilniaus skyriaus liberalų gali išeiti.

Daugiau pakomentuoti jis žadėjo pirmadienį po etikos komisijos sprendimo ir pridūrė, kad kol kas jam tai panašu į bandymą griauti partiją, kuris nepavyko.

„Pavyko sugriauti tik Vilniaus skyrių“, – sakė jis.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Linas Kvedaravičius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Linas Kvedaravičius

Pareiškimus išstoti iš Liberalų sąjūdžio šią savaitę įteikė Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius, buvęs partijos atsakingasis sekretorius Renaldas Vaisbrodas, partijos vicepirmininkas, frakcijos sostinės savivaldybės taryboje seniūnas Vincas Jurgutis, tarybos narė Rita Balčiūnienė. Tai, kad pareiškimus ketina įteikti artimiausiu metu, BNS patvirtino Vytautas Mitalas, Kasparas Adomaitis, Vaidotas Ilgius ir kiti Vilniaus savivaldybės taryboje esantys liberalai. Dalis jų dar žada palaukti partijos Etikos komisijos sprendimų ginče tarp Vilniaus liberalų ir partijos vadovybės.

Liberalų sąjūdžio Vilniaus skyrius nusprendė per savivaldos rinkimus kelti ne partijos, o naujai buriamo rinkimų komiteto „Už Vilnių, kuriuo mes didžiuojamės“ sąrašą. Jam vadovauti ėmėsi sostinės meras, buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas R.Šimašius.

Sostinės merui oficialiai paskelbus apie pasirinktą formą rinkimuose, Liberalų sąjūdžio pirmininkas E.Gentvilas paragino R.Šimašių ir jį parėmusią Vilniaus skyriaus vadovę A.Armonaitę pasitraukti iš partijos vicepirmininkų, politikai taip ir padarė.

Liberalų sąjūdis išgyvena krizę po 2016-ųjų gegužę pateiktų įtarimų korupcija buvusiam Liberalų sąjūdžio vadovui Eligijui Masiuliui. Partija politinės korupcijos byloje kaltinama kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu. Naujausių apklausų duomenimis, už liberalus per Seimo rinkimus balsuotų 2,5 proc. rinkėjų.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Remigijus Šimašius pristatė savo sprendimą antrą kartą kandidatuoti į Vilniaus mero postą
Luko Balandžio / 15min nuotr./Remigijus Šimašius pristatė savo sprendimą antrą kartą kandidatuoti į Vilniaus mero postą

Antros kadencijos Vilniaus mero poste sieksiantis R.Šimašius sakė, kad jo ir bendražygių buriamas komitetas vienija per šimtą Vilniaus liberalų ir nepartinių asmenų. Rinkimuose su visuomeniniu komitetu dalyvauti ketina ir Varėnos meras liberalas Algis Kašėta. Jis BNS teigė iš partijos pats nesitrauksiantis.

Liberalų sąjūdis šiuo metu Seime turi 13 atstovų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min