Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2021 01 08

A.Armonaitė: laikini ekonominiai sunkumai dėl sankcijų Baltarusijai yra pateisinami

Ekonomikos ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad laikini ekonominiai sunkumai dėl sankcijų Baltarusijos režimui yra pateisinami, nes žmogaus teisės yra pamatinė vertybė.
Aušrinė Armonaitė
Aušrinė Armonaitė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Mano vertybinė nuomonė – laikini ekonominiai sunkumai yra pateisinami, kai gini žmogaus teises, laisves ir pamatines amžinas vertybes“, – interviu BNS sakė ekonomikos ministrė Aušrinė Armonaitė.

„Bet kokios sankcijos – ar tai būtų Baltarusija, Rusija, ar tai būtų Iranas, ar bet kuri pasaulyje šalis – jos turi ekonomines pasekmes. Bet jos įvedamos ne veltui – tam, kad apgintume žmogaus teises“, – sakė ji.

Anot ministrės, Baltarusijos režimo veiksmai turi turėti pasekmes, todėl Lietuva palaiko Europos Sąjungos sankcijų paketą Baltarusijos režimui.

Dėl Europos Sąjungos įvestų sankcijų gruodį buvo įšaldytos Druskininkuose veikiančios „Belorus“ sanatorijos sąskaitos, nes šią sanatoriją valdo Baltarusijos prezidento administracija.

Baltarusijos valdžia taip pat sako, kad gali stabdyti naftos eksportą per Klaipėdos uostą ir nukreipti krovinius į Rusijos uostus. Naftos produktų eksportuotoja „Belaruskaja neftenaja kampanija“ neseniai nusprendė nebepratęsti ilgalaikės sutarties su krovinių gabenimo geležinkeliais bendrove „LTG Cargo“. Tačiau toliau veža krovinius per Klaipėdą pagal poreikį ir be įsipareigojimų.

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja savo ruožtu paragino Lietuvą įvesti sankcijas Klaipėdos uostą naudojančiai trąšų gamintojai „Belaruskalij“, jei ji toliau persekios režimo kritikus.

A.Armonaitė sako, kad Lietuva vienašališkai konkrečiai šiuo atveju negali įvesti sankcijų, bet palaiko europines sankcijas. „Belaruskalij“ europinių sankcijų sąraše kol kas nėra. Lietuvos Vyriausybės atstovai nekomentuoja, ar pritartų jas įtraukti į juodąjį sąrašą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius