15min be reklamos
2022 12 05, 12:44

A.Armonaitė: Laisvės frakcija dar nenusprendė, kaip balsuos dėl M.Majausko ateities BFK

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė sako, kad frakcija Seime dar nenusprendė, ar palaikys konservatorių siekį iš Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) vadovo pareigų atleisti dabartinį jo vadovą Mykolą Majauską.
Aušrinė Armonaitė
Aušrinė Armonaitė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Išsamios diskusijos, kokios laikysenos frakcijoje mes laikysimės, dar neturėjome“, – žurnalistams pirmadienį sakė A.Armonaitė.

Lietuvos regionų frakcijos atstovė Agnė Širinskienė su dar 32 opozicijos parlamentarais yra įregistravusi siūlymą buvusį konservatorių atleisti iš BFK pirmininko pareigų dėl nepasitikėjimo.

Valdantieji teigia, jog taip opozicija siekia išsaugoti prieš Vyriausybės politiką ėjusį ir iš konservatorių partijos pašalintą M.Majauską komiteto pirmininko poste.

Norint iš pareigų atstatydinti Seimo paskirtą pareigūną dėl nepasitikėjimo, reikia, kad už tai per slaptą balsavimą balsuotų ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Tai apsunkintų konservatorių galimybes atstatydinti M.Majauską iš BFK pirmininkų, palyginti su kitomis Seimo statute numatytomis alternatyvomis priimti tokiam sprendimui. Statutas taip pat numato, kad sprendimas dėl Seimo pareigūnų atleidimo kitais pagrindais priimamas atviru balsavimu paprasta dauguma.

Jei M.Majauskas atlaikytų slaptą balsavimą dėl nepasitikėjimo, Seimo nariai negalėtų tos pačios sesijos metu reikalauti jį atleisti pakartotinai.

Savo ruožtu A.Armonaitė sakė nepritarianti tokioms opozicijos iniciatyvoms.

„Aš galiu pasakyti, kad Širinskienės tuose scenarijuose, cirkuose mes nesame linkę dalyvauti. Natūralu, kad koalicijos partneriai turi teisę deleguoti į pozicijas, ką jie ten mato, bet mums svarbiausia darbai, o ne pozicijos“, – kalbėjo politikė.

M.Majauskas praėjusią savaitę buvo pašalintas iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos, nes palaikė su Vyriausybe nederintą siūlymą visiems 2023-iesiems pratęsti pridėtinės vertės mokesčio lengvatą maitinimo sektoriui.

Šios partijos frakcija Seime dėl M.Majausko ateities planuoja apsispręsti vėliau.

Paklausta, ar M.Majauskui siūloma prisijungti prie Laisvės partijos, A.Armonaitė teigė, jog „tokio kvietimo nėra buvę“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min