TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Ažubalis Kabule patvirtino tolesnę Lietuvos paramą Goro provincijai

PAG kariai vargingoms Goro provincijos šeimoms perdavė 3,5 tonos maisto.
KAM nuotr. / PAG kariai vargingoms Goro provincijos šeimoms perdavė 3,5 tonos maisto.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis Kabule antradienį vykstančioje tarptautinėje Afganistano konferencijoje patvirtino, jog Lietuva tęs savo įsipareigojimus ir toliau rems Afganistano Goro provincijos stabilizavimą bei vystymą.

A.Ažubalis pakvietė Afganistano vyriausybę ir tarptautinę bendruomenę skirti daugiau dėmesio tokiems santykinai saugiems ir stabiliems regionams kaip Goro provincija siekiant tolygaus visos šalies vystymosi.

Ministras teigė vertinantis susitarimus tiesti kelią iš Afganistano vakarų į rytus, jungsiančio šalies sostinę Kabulą su Herato miestu. Didelė šio kelio atkarpa eitų per Goro provinciją ir palengvintų susisiekimą su dviem pagrindiniais šalies miestais, paskatintų provincijos socialinį ir ekonominį vystymąsi.

A.Ažubalis pabrėžė būtinybę koordinuoti atskiras šalių donorių, NATO, ES ir Jungtinių Tautų pastangas bei geriau išnaudoti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) potencialą teikiant paramą Afganistanui ir Centrinės Azijos regiono šalims sienų apsaugos, rinkimų organizavimo, kovos su narkotikais, karių ir civilių mokymų srityse.

Konferencijos, kurioje dalyvavo daugiau kaip 75 valstybių ir tarptautinių organizacijų delegacijos, tikslas – apsvarstyti bei patvirtinti Afganistano vyriausybės veiksmų planą dėl tolesnio šalies socialinio ir ekonominio vystymosi, valdymo stiprinimo ir stabilumo užtikrinimo.

Tikimasi, kad tarptautinės konferencijos rezultatai padės tvirtus pagrindus ir sudarys tinkamas sąlygas efektyviam atsakomybės perdavimo Afganistano vyriausybei procesui.

Nuo 2005 metų Lietuva Goro provincijoje vadovauja Provincijos atkūrimo grupei. Be lietuvių karių ir civilių, grupėje tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, JAV, Rumunijos ir Ukrainos kariai bei civiliai. Apie 150 Lietuvos karių tarnauja Goro provincijoje ir junginys – Afganistano pietuose. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min