Dabar populiaru
Publikuota: 2010 vasario 11d. 10:40

Prisiekė naujasis užsienio reikalų ministras A.Ažubalis (papildyta 11.10 val.)

Audronius Ažubalis.
LRS nuotr. / Audronius Ažubalis

Konservatorius-krikdemas Audronius Ažubalis ketvirtadienį Seime prisaikdintas užsienio reikalų ministru.

A.Ažubalio priesaiką priėmė Seimo pirmininkė Irena Degutienė. Po jos buvo paskelbta kelių minučių posėdžio pertrauka, per ją parlamentarai sveikino naująjį ministrą.

A.Ažubalis po priesaikos žurnalistams teigė vis dar renkantis komandą ir svarstantis apie galimas permainas. „Aš turiu savo matymą ir mes jau kalbamės su dabartine ministerijos vadovybe, viceministrais, kancleriu – žiūrėsime, tarsimės“, – teigė naujasis ministras.

Jis užsiminė, kad uždaryti Lietuvos ambasadų užsienio valstybėse neketinama. „Mums reikia bandyti uždaryti tam tikras įstaigas, skyrius, kurie galbūt nelabai mums reikalingi. Tiksliau, jie yra reikalingi, bet dabartinėmis sunkmečio sąlygomis – tam tikra našta. Turiu galvoje atitinkamus mūsų ambasadų skyrius, bet ne ambasadas“, – sakė A.Ažubalis.

Kalbėdamas apie užsienio politiką, A.Ažubalis žadėjo išlaikyti ligšiolinę liniją ir vylėsi, kad pavyks pasiekti geresnius santykius su Rusija. „Aš nežinau, ar atėjęs vienas ministras gali keisti santykius su Rusija. Aš manau, kad keistis į gera santykiai turi, bet tai turime daryti visi kartu, visa valstybė. Kita vertus, laukti ir sulaukti adekvačių žingsnių iš Rusijos. Vieni ar vienas nieko nepadarysi“, – teigė jis. Paklaustas, ar stengsis dėl visko sutarti su prezidente Dalia Grybauskaite, ministras atsakė: „Visais klausimais tikrai ne, svarbiausiais, esmingiausiais – tikrai taip.“

Pirmojo užsienio vizito A.Ažubalis ketina vykti į daugiašalį Europos centro ir dešiniųjų partijų užsienio reikalų ministrų susitikimą Romoje, kuris vyks vasario 20 dieną. Vėliau, vasario 22 dieną, planuoja dalyvauti Briuselyje vyksiančiame Europos bendrųjų reikalų ir išorinių santykių tarybos susitikime.

A.Ažubalis užsienio reikalų ministro poste pakeitė prezidentės Dalios Grybauskaitės pasitikėjimą praradusį Vygaudą Ušacką, kuris atsistatydino sausio pabaigoje.

A.Ažubalis iki tol buvo Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, jį šiame poste turėtų pakeisti Emanuelis Zingeris. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min