Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 17d. 13:57

A.Bužinskas: oro uoste siautėjusią Ž.Pinskuvienę nuramino tik policija, J.Pinskus tai neigia

Jonas Pinskus ir Živilė Pinskuvienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Jonas Pinskus ir Živilė Pinskuvienė

Vilniaus miesto administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas, antradienį aprašęs, kaip vyksta keleivių tikrinimas Vilniaus oro uoste, pasakojo, kad tarp keleivių buvusi Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė oro uoste kėlė tikrą sumaištį, ir ją, anot A.Bužinsko, nuramino tik policija. Kartu oro uoste buvęs merės sutuoktinis Jonas Pinskus sakė, kad jokios policijos nebuvo, o keleivių patikra truko tiek, kad triukšmavo visi.

Antradienį sostinės administracijos direktoriaus pavaduotojas A.Bužinskas savo feisbuko paskyroje aprašė, kaip Vilniaus oro uoste vyksta į Lietuvą sugrįžusių keleivių patikra.

„Atskiro paminėjimo yra verta provincijos merė Ž.Pinskuvienė, kuri parodė šabloninį susireikšminusio mužiko portretą. Daužomi langai autobuse, išlipimas iš autobuso be leidimo, keleivių organizavimas šūkauti skanduotes, rėkimas ant karių, grasinimas, riebūs epitetai. Atsiskleidė visu gražumu. Nuramino tik policija“, – rašo A.Bužinskas.

Su pačia Ž.Pinskuviene 15min antradienį susisiekti nepavyko, tačiau kartu su ja buvęs sutuoktinis J.Pinskus patikino, kad jokios policijos niekas nekvietė.

Incidentas oro uoste įvyko sekmadienį, Pinskams sugrįžus iš Dubajaus.

„Kiek to šmeižto gali būti? Jau pavargau“, – sakė jis.

Anot J.Pinskaus, po 6 valandas trukusio skrydžio keleiviams kartu teko laukti tiek ilgai, kad jeigu kuris nors turėjo koronavirusą, juo neabejotinai apkrėtė kitus. Dėl to esą kilo daug nepasitenkinimo.

Kokie nors pietiečiai būtų susprogdinę, sudaužę viską aplink.

„Pusantros valandos žmonės laikomi lėktuve, po to įsodinami į autobusą, dar kažkur 45 min.–1 val. laiko autobuse kaip silkės suspausti, po to autobusas išvedamas į lauką, lauke dar reikėjo stovėti maždaug pusvalandį, sušilę, su vaikais, nėščios moterys. Vienareikšmiškai visų žmonių nepasitenkinimas tiesiog augo ne valandomis, o minutėmis“, – teigė jis.

Anot merės vyro, visi ir trypė, ir į langus daužė, ir šaukė.

„Jei ten buvo bent vienas žmogus, tai šimtu procentų visi dabar užsikrėtę“, – neabejojo jis.

„Nepasitenkinimas, kuris buvo ten... Aš stebiuosi lietuviška žmonių kantrybe tokiomis sąlygomis. Kokie nors pietiečiai būtų susprogdinę, sudaužę viską aplink“, – įsitikinęs jis.

Paklaustas, ar Ž.Pinskuvienė daužė autobuso langą, J.Pinskus sakė, kad žmonės ir trypė, ir trankė per langus, kad išleistų iš autobuso, kad baigtųsi suirutė.

„Ne Ž.Pinskuvienė. Ž.Pinskuvienė pasiėmė telefoną ir skambino, aiškinosi, kame reikalas, kodėl čia taip yra. Nes prie jos prieina žmonės ir sako: jūs esat prie valdžios, ar jūs galit kažką daryti. Jinai tampa kaltininkė, nes jinai kaip ir prie valdžios! Žmonės visi tiesiog prašo: ar jūs galit kažką daryt. Jinai paėmė telefoną, aiškinosi telefonu autobuse, kas čia atsakingas, kodėl taip ilgai, kodėl tokia betvarkė, kodėl toksai chaosas? Už tai, kad padėkotų tas, kas ten toks? (Bužinskas – aut.). Pirmą kartą girdžiu tokį...“, – kalbėjo J.Pinskus.

Pašnekovas patikino, kad šiuo metu su žmona yra saviizoliacijoje ir save stebės 14 dienų.

Ž.Pinskuvienė: baisiau nei baisu

Nepasitenkinimą tuo, kas sekmadienį vyko oro uoste jai su vyru parskridus iš Dubajaus, Ž.Pinskuvienė išdėstė feisbuko paskyroje.

„Tai, kas vyko vakar Vilniaus oro uoste, yra baisiau nei baisu“, – rašo ji.

Ji pasakojo, kad nusileidus lėktuvui žmonės buvo informuoti, kad reikės laukti valandą, nes tikrintojai nespėja.

„Tuomet atidaromos durys, esame suleidžiami į autobusą. 10 min. „ekskursija“ aplink oro uostą. Autobusas pilnutėlis – 100 ar daugiau žmonių. Susigrūdę kaip silkės statinėje, – pasakojo ji. – Pagaliau sustojame prie pastato. Bet durys lieka uždarytos. Ir langai. Dar 45 minutės. Nėščios moterys, klykiantys vaikai, prakaitu srūvantys vyrų veidai. Dėl deguonies trūkumo po „pamokos“ autobuse kyla chaosas. Keleiviai ima belsti į langus. Prie įėjimo stovėję vyrai pagaliau mus išleidžia. Bet į oro uostą neįleidžia. Suprakaitavę, sušilę 100 žmonių dar 30 min. stovi lauke, pučiant gana atšiauriam vėjui, prie apsaugos užremtų durų. Žmonės prašo įleisti – susirgs vaikai. Reakcijos – 0.“

Merė taip pat aiškino, kad kareiviai pasitiko su dezinfekcinio skysčio buteliukais, buvo pamatuota temperatūra, fotografuojama, pildomi klausimynai.

„Rašikliais, kurie guli ant stalo, kuriuos, ko gero, čiupinėjo visi, tą dieną atvykę į Vilniaus oro uostą“, – piktinosi ji.

„Na ir linksmiausia dalis – einame pasiimti lagaminų. Tačiau tuo metu nusileidžia dar vienas lėktuvas – iš Rygos. Ir, nors esame nusileidę jau ilgą laiką, lagaminų sulaukiame kartu su tais, kurie nusileido ką tik. Dar didesnė masė žmonių, grūstis ir chaosas. 3,5 valandos. Tiek praleidome Vilniaus oro uoste, kuris mums atvykus buvo tuščias. Per tą laiką žmonės buvo susigrūdę, ėjo į tualetus, kuriuose net skysto muilo nerado, nekalbant jau apie dezinfekcines priemones“, – rašo merė.

Ji taip pat dėstė Dubajuje mačiusi daugiau tvarkos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min