Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Čaplikas lieka dirbti ministru (papildyta 14.36 val.)

Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas trečiadienį viešėjo Klaipėdoje.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Premjeras Andrius Kubilius teigia neturįs dėl ko abejoti sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko darbu ir nereikalaus jo atsistatydinimo.

Iš vizito JAV grįžęs A.Kubilius pirmadienį ryte susitiko su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovu Žimantu Pacevičiumi, o po Vyriausybės pasitarimo į savo kabinetą pasikvietė sveikatos apsaugos ministrą Algį Čapliką.

Po šio susitikimo premjeras pareiškė neturįs dėl ko abejoti jo darbu. „Turiu pasakyti, kad nei raštu, nei žodžiu nesu gavęs iš teisėsaugos institucijų kokių nors duomenų, kad ministras Algis Čaplikas būtų įsipainiojęs į kokią nors neskaidrią veiklą, kurią tirtų teisėsaugos institucijos“, – žurnalistams sakė A.Kubilius.

Jis pridūrė, kad apie politinę atsakomybę ministras dar galės pagalvoti ar pasitaręs su partijos kolegomis. „Aš nematau priežasčių, dėl ko jis turėtų atsistatydinti. Politiniai aspektai, be abejo, ministras galbūt tarsis ir su kolegomis, bet aš tikrai nematau kokių nors priežasčių“, – sakė premjeras.

Papildyta 14.36 val.: A.Čapliko kėdė sudrebėjo dėl korupcijos skandalo, sukrėtusio Sveikatos apsaugos ministeriją. A.Kubilius pabrėžė, kad nuo šiol svarbiausi darbai sveikatos apsaugos ministrui bus ne tik sveikatos apsaugos reforma, bet ir korupcijos šioje sistemoje mažinimas.

„Sveikatos apsaugos sistema, kaip rodo įvairūs tyrimai, yra ta sistema, kuri viena labiausiai pažeidžiamų korupcijos. Todėl sutarėme su ministru, kad jis su STT ir kitomis teisėsaugos institucijomis imsis visų priemonių, kad šią sistemą pavyktų išvalyti. Ministras yra įsipareigojęs imtis labai ryžtingų veiksmų, – sakė A.Kubilius. – Tai reikalaus didelių pastangų, bus daug įvairių pasipriešinimų, <...> bet mes pasieksime rezultatus. Sveikatos apsaugos sistema turi būti modernizuota, turi būti žymiai skaidresnė, tarnauti žmogui, o ne kokių nors, kad ir tų pačių medikų, grupių interesams.“

A.Čaplikas iš premjero kabineto išėjo kiek sutrikęs. „Visko bus tame gyvenime. Ką gi, apsisprendėme likti toliau“, – atsiduso ministras.

Nedrąsiai šypsodamasis ministras žurnalistams kartojo, kad pagrindinis jo tikslas yra sveikatos apsaugos reforma, kuri bus „būtinai įgyvendinta“.

Kalbai pakrypus apie jo politinę atsakomybę šypsena dingo. Paklaustas apie partijos kolegos, buvusio sveikatos apsaugos viceministro Artūro Skiko liudijimus teisme, esą jis ėmė ne kyšį, o „pinigus partijai“, A.Čaplikas atsakė: „Aš neturiu tokių duomenų, ar ponas Artūras Skikas tikrai ėmė pinigus partijai.“

Primename, kad sausio mėnesį STT pareigūnai darbo vietoje sulaikė tuometinį sveikatos apsaugos viceministrą A.Skiką, jam pateikti įtarimai reikalavus ir priėmus neteisėtą 20 tūkst. Lt atlygį. A.Skikas teigė pinigus ėmęs ne sau, o partijai. Vilniaus miesto trečiasis apylinkės teismas A.Skiką pripažino kaltu dėl kyšininkavimo ir skyrė piniginę baudą bei 2 metų laisvės atėmimo bausmę ją atidedant 2 metus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min