Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 21d. 16:38

Arūnas Dulkys: nauja koronaviruso atmaina, be Anykščių, aptikta dar aštuoniuose miestuose

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad Anykščiuose ir kituose Lietuvos miestuose aptikta nauja koronaviruso mutacija buvo atvežta į Lietuvą, tačiau kur tiksliai ir kaip ji išplito, neaišku.

„Buvo imtasi priemonių – Anykščių rajono savivaldybė padidino testavimo apimtis. Vien per paskutines septynias dienas buvo testuota beveik 11 procentų visos Anykščių populiacijos. Taip pat buvo sustiprintas policijos pareigūnų budrumas, sustiprinta saviizoliacijoje esančių asmenų kontrolė“, – po Vyriausybės posėdžio trečiadienį spaudos konferencijoje kalbėjo ministras.

A.Dulkio turimais duomenimis, nauja atmaina, be Anykščių, aptikta Vilniuje, Kaune, Jonavoje, Šakiuose, Kėdainiuose, Kazlų Rūdoje, Širvintose ir Šilutėje.

Trečiadienį BNS skelbė, kad Lietuvoje aptikta nauja koronaviruso atmaina siejama su didesniu atsparumu vakcinoms.

Anot ministro, situaciją seka Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

„Kur tiksliai įvežta buvo, kokių renginių, susitikimų metu platinta buvo, mes šito nežinome. Žinome tik faktą, kad tai yra vieno įvežimo į Lietuvą atvejai ir jie epidemiologiškai susiję “, – sakė jis.

Paklaustas, kada sužinojo apie naują koronaviruso atmainą, A.Dulkys teigė tikslios dienos pasakyti negalintis.

„Tikrai ne šią (savaitę – aut.). Datos nepasakysiu“ – sakė jis.

Paklaustas, ar nebuvo į situaciją pažiūrėta pernelyg laisvai, kai apie naują atmainą žmonėms pranešta tik po kurio laiko, A.Dulkys teigė, kad informacijos gausos ir dezinformacijos amžiuje reikia pripažinti kad „tarp institucijų ir organizacijų ta informacija kartais keliauja lėtai“.

„Dažnai susiduriame su situacija, kai toje pačioje savivaldybėje dalis pareigūnų žino, dalis nežino, ir tada tik klausimas, kurios grupės žmonių jūs apie tai paklausite“, – teigė ministras.

Jis pridūrė, kad Anykščių rajono savivaldybėje šiuo klausimu buvo sušauktas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, buvo pasirūpinta gyventojų informavimu.

„Bet visada tai galima daryti ir greičiau, ir operatyviau“, – pridūrė ministras.

Apie naują atmainą NVSC pranešė antradienį, buvo skelbta, kad Anykščiuose nustatyti 35 koronaviruso atvejai, priskiriami iki šiol Lietuvoje nenustatytai atmainai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min