Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 22, 18:33

A.Dulkys dalyvauja PSO asamblėjoje, susitiko su Taivano viceministre

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys dalyvauja sekmadienį prasidėjusioje Pasaulio sveikatos asamblėjoje Ženevoje, čia jis susitiko su Taivano sveikatos apsaugos viceministre Li-Feng Lee.
Arūnas Dulkys
Arūnas Dulkys / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

Lietuvos ir Taivano ministerijų vadovai aptarė galimą dvišalio bendradarbiavimo sveikatos srityje plėtrą.

„Džiaugiamės besimezgančiu dvišaliu bendradarbiavimu sveikatos srityje ir rengiamės pasirašyti dvišalį bendradarbiavimo memorandumą dėl pasirengimo ateities pandemijoms, sveikatos paslaugų skaitmenizavimo, sveikatos ir socialinių paslaugų integracijos senėjančios visuomenės kontekste bei specialistų kvalifikacijos kėlimo“, – Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešime cituojamas A.Dulkys.

Tuo tarpu Taivano viceministrė padėkojo Lietuvai už COVID-19 pandemijos metu donuotas vakcinas nuo koronaviruso, teigiama pranešime.

Lietuva Taivanui donavo beveik 256 tūkst. „Vaxzevria“ vakcinos dozių. Taivanas taip pat skyrė paramą Lietuvai, padovanojo termometrų.

Prasidėjusi asamblėja yra svarbiausias Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) metinis renginys. Per jį planuojama aptarti pastangas užkardyti sveikatos krizes ateityje, tačiau asamblėją temdo tebesitęsianti Rusijos invazija Ukrainoje.

Kyjivas ir jo sąjungininkai renginio metu pateiks rezoliuciją, kuria griežtai smerkiama Rusijos invazija, ypač daugiau kaip 200 jos atakų prieš Ukrainos sveikatos apsaugos sistemos objektus, įskaitant ligonines ir greitosios pagalbos automobilius.

Rusija dėl savo invazijos šalinama iš įvairių tarptautinių institucijų, tačiau Pasaulio sveikatos asamblėjoje tokių sankcijų nenumatoma.

Per asamblėją į PSO vadovo postą antrai penkerių metų kadencijai turėtų būti perrinktas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Viena iš svarbiausių darbotvarkėje svarstomų reformų yra susijusi su PSO biudžetu. Tikimasi, jog šalys pritars planui padidinti saugų ir lankstų finansavimą, kad organizacija galėtų greitai reaguoti į pasaulines grėsmes sveikatai.

Asamblėjoje dalyvauja 194 šalių atstovai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min