Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 19, 15:02 Atnaujinta 2022 01 19, 15:28

A.Dulkys: pacientas neturi važiuoti į kitą savivaldybę išimti šapo iš savo akies

Po Vyriausybės posėdžio, kuriame ministrai svarstė gydymo įstaigų tinklo reformą, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sakė, kad tai yra įstatymo projektas, iš kurio ir bus aišku, kaip turėtų gimti kriterijai ir kas turėtų juos nustatyti, koks toliau bus tas tinklas. Kol kas tų kriterijų ministras sakė nevardysiąs.

Vyriausybė svarstė gydymo įstaigų tinklo reformą, kuri apims visas savivaldybes. Ir nors žadama, kad pagal Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pakeitimo ir papildymo projekte numatytus pokyčius paslaugos bus kokybiškesnės ir lengviau pasiekiamos, tačiau savivaldybių atstovai dar kartą primena – kas tinka vienai iš jų, nebūtinai tiks kitai, tad prašoma atsižvelgti į kiekvienos situaciją.

Nes kitaip esą gali nutikti taip, kad nepatenkinta liks visa Lietuva.

Plačiau skaitykite čia: Vyriausybė svarsto sveikatos įstaigų reformą, o savivaldybės įspėja – nepatenkinti gali likti visi.

Posėdžio metu ministras A.Dulkys sakė, kad ši reforma bus naudingiausia mažoms savivaldybėms, kadangi šios gaus patrauklius paslaugų paketus. O ir gydytojams esą sąlygos bus geresnės ir jie labiau norės dirbti ne tik didžiųjų miestų ligoninėse.

Vyriausybė pritarė projektui be diskusijų. Toliau įstatymo pataisos keliaus į Seimą.

Spaudos konferencijoje po posėdžio A.Dulkys sakė, kad didžioji dalis įstaigų yra savivaldybių pavaldumo. O kai bus priimtos įstatymo pataisos, atsiras sveikatos centrai ir toliau bus judama reformuojant tinklą.

„Pagrindinis dalyvis, su kuriuo turėtume viską derinti, yra pacientas, man atrodo, tą pagrindinę dalį ir esame praleidę. Bet kalbant apie kriterijus, kitus veiksmus, be abejo, su savivaldybėmis bus derinamasi“, – sakė ministras.

Jis teigė, kad reikėtų pradėti kalbėti ne apie paslaugų prieinamumą, o apie kokybiškų paslaugų prieinamumą: „Norėčiau atkreipti dėmesį, kad Vyriausybė deda pamatus ir mes kaip tik norime sugrąžinti pacientus į mažąsias savivaldybes. Nes statistika, duomenys ir faktai rodo, kad žmonės jau „balsuoja“ už reformą išvažiuodami į kitas, didesnes, gydymo įstaigas, didesnes savivaldybes, nes pasigenda didelės dalies paslaugų.“

Savivaldybės nuo spalio turėjo pildyti tam tikras duomenų lenteles, tačiau esą pasigenda apibendrintų duomenų. Juos ministras žada artimiausiu metu.

Žmonės jau „balsuoja“ už reformą išvažiuodami į kitas, didesnes, gydymo įstaigas, didesnes savivaldybes, nes pasigenda didelės dalies paslaugų.

„Lankėmės visose savivaldybėse, su visais kalbėjomės, norėjome sužinoti, koks yra jų matymas. Maždaug ne mažiau kaip trys ketvirtadaliai savivaldybių pripažino, kad jiems reikia pokyčių. Toliau tęsime tą projektą. Įgyvendinimas truks iki 2027 metų“, – teigė A.Dulkys.

Savivaldybėse planuojama kurti naujus darinius – sveikatos centrus. Tai galėtų būti arba atskiras juridinis asmuo, arba susikurti bendradarbiavimo sutarčių pagrindu. Tačiau, anot ministro, pacientams tai neturėtų rūpėti.

Tai bus koordinacijos ir valdymo priemonė, nes, anot ministro, „verkiant trūksta bendradarbiavimo“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Perpildytas Lazdynų ligoninės priimamasis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Perpildytas Lazdynų ligoninės priimamasis

A.Dulkio teigimu, pacientams turi būti užtikrinta, kad skubi pagalba jam būtų suteikta per vieną valandą, jam neturi rūpėti, kokia tai savivaldybė, kokia įstaiga.

„Jis turi žinoti, kad ten, kur kokybiškiausios paslaugos, jis turi patekti per valandą į atitinkamo lygio įstaigas ir jam turi būti užtikrinta, kad savo gyvenamojoje vietoje, savo savivaldybėje jis gautų minimalų paketų svarbiausių paslaugų.

Ir nebūtų, kaip būna jau dabar, kad važiuojama į kitą miestą iš akies išsiimti šapo“, – sakė A.Dulkys.

Anot ministro, reikia atsakyti į klausimą, kodėl valstybėje, kurioje turime bene didžiausią gydytojų skaičių 100 tūkst. gyventojų, kurioje žmonės bene dažniausiai lankosi gydymo įstaigose ES, vis dar turime didelį perteklinį mirtingumą.

Mes turime puikių gydytojų, turime atsidavusių savo darbui slaugytojų, bet turime netinkamą tam valdyseną, visiškai neefektyvų darbo organizavimą.

„Atsakymas yra, kad mes turime puikių gydytojų, turime atsidavusių savo darbui slaugytojų, bet turime netinkamą tam valdyseną, visiškai neefektyvų darbo organizavimą. Būtent tie įstatymo projektai ir jie ne vieninteliai, kad pakeistume tai“, – teigė A.Dulkys.

A.Dulkys sakė esą tikras, kad šis projektas pavyks ir sulauks palaikymo Seime.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min