15min be reklamos
2022 12 08, 09:16

A.Dulkys su kolegomis iš ES svarstys vakcinacijos, vėžio prevencijos ir kitus klausimus

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys vyksta į Briuselį, kur Europos Sąjungos (ES) Sveikatos ministrų taryboje aptars vakcinacijos, vėžio prevencijos, farmacijos reguliavimo ir kitus klausimus.
Arūnas Dulkys
Arūnas Dulkys / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Kaip ketvirtadienį pranešė ministerija, ES valstybių ministrai tarsis dėl socialinių klausimų, tokių kaip sąlygų darbo vietose gerinimas, darbuotojų apsauga nuo asbesto, lyčių lygybė. Taip pat aptars rekomendacijas, susijusias su slauga, vaikų švietimu, neįgaliųjų ir ilgalaikių bedarbių integracija į darbo rinką.

Penktadienį taryboje bus svarstomos su sveikatos apsauga susijusios temos – COVID-19 vakcinų pirkimas ir išvadų dėl vakcinacijos, kaip efektyviausios priemonės prieš ligos plitimą, patvirtinimas. Ministrai priims sprendimą dėl atnaujintų vėžio patikrų rekomendacijų ES lygiu.

Susitikimo metu bus pristatytos Europos sveikatos duomenų erdvės bei Kraujo, ląstelių ir audinių reglamentų pažangos ataskaitos.

Dalyviai bus supažindinti su farmacijos teisės aktų peržiūra, medicinos prietaisų reglamento įgyvendinimo eiga, derybų dėl naujos PSO pandemijų sutarties progresu, ES globalios sveikatos strategija.

A.Dulkys taip pat dalyvaus diskusijoje psichikos sveikatos tema.

ES sveikatos ministrų tarybos vyksta reguliariai, priklausomai nuo aktualijų. Paskutinė ministrų taryba vyko birželio 14 dieną Liuksemburge.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min