Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 01 05, 13:53 Atnaujinta 2021 01 05, 14:30

A.Dulkys žadėtą 130 punktų planą dėl pandemijos suvaldymo ketina skelbti dalimis

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žadėtą 130 punktų planą dėl COVID-19 pandemijos suvaldymo ketina skelbti dalimis. Ministras teigė, kad planas buvo pateiktas sveikatos ekspertams, kurie rekomendavo jį skelbti dalimis.

„Mes savo darbą nuo to ir pradėjome su ekspertų taryba, kad jai parodėme savo pirminį planą, kurį jie išanalizavo. Ir būtent pačių ekspertų nuomone, kadangi situacija yra taip sparčiai besikeičianti, kad kur kas geriau tą planą pristatyti dalimis“, – antradienį žurnalistams sakė A.Dulkys.

Anot jo, planą sudaro trys atskiros dalys, kurios pamažu skelbiamos po vieną.

„Viena iš dalių buvo skirta tam, kad būtų suformuota mūsų darbo organizavimo schema, įskaitant ir pačios ekspertų tarybos atsiradimą, kita grandis susijusi su visais procesais – karantino lygiai, testavimas, vakcinavimas ir kiti dalykai, o trečia grupė skirta tolimesniems veiksmams, kurie susiję su efektyviu ateities pandemijos valdymu – šitos krizės įsivertinimas, tam tikras netiesiogine prasme atliktas situacijos auditas, ir tada atitinkamų teisės aktų peržiūra“, – pasakojo ministras.

Jo teigimu, ekspertai planą įvertino teigiamai ir jį ketinama paskelbti dalimis, kai jame nereiks atlikti korekcijų.

„Iš principo, ekspertai visą planą įvertino teigiamai, tačiau jis bus pateikiamas atskirais skyriais, kai mes jį būsim pilnai išdiskutavę ir pilnai paruošę, kad nereiktų korekcijų ir atlieptų aktualijas“, – tvirtino A.Dulkys.

Lapkričio pabaigoje po pokalbio su prezidentu Gitanu Nausėda tuo metu dar kandidatas į ministrus A. Dulkys teigė šalies vadovui pateikęs 130 priemonių, kaip suvaldyti koronaviruso krizę, planą.

A.Dulkys tuo metu žadėjo vėliau priemonių planą viešinti.

Naujienų portalui 15min ministro atstovė spaudai Aistė Šuksta teigė, kad planas ekspertams buvo pristatytas gruodžio 18 dieną, o pirminis plano tikslas – valdyti pandemiją iki vakcinos atvykimo jau buvo pasiektas.

Anot ministro atstovės, planas viešinamas per ekspertų rekomendacijas ir Vyriausybės sprendimus.

Buvęs sveikatos apsaugos ministras, „valstietis“ Aurelijus Veryga savo įpėdinio žadėtą planą vadina „blefu“.

„Blefuojama buvo teigiant, kad yra kitoks pandemijos valdymo planas, kad bus konsoliduojami ekspertai, kad visuomenė bus geriau informuojama ir t.t. Panašu, kad nebuvo ir nėra jokių planų“, – feisbuke antradienį rašė Seimo narys.

Jo teigimu, nauja Vyriausybė, perimdama valdžią, galėjo konkrečiai įvardinti, kad detalaus plano, kaip suvaldyti pandemiją nebuvo, nes nebuvo turima visų duomenų apie realią šalies situaciją.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min