Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 rugpjūčio 14d. 06:58

A.Juozaičiui ir N.Puteikiui susitarti sunku: gali konkuruoti net vienmandatėse

Naglis Puteikis ir Arvydas Juozaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Naglis Puteikis ir Arvydas Juozaitis

Apie bendrą kandidatų sąrašą gyręsi Centro partijos „Gerovės Lietuva“ ir Kartų solidarumo sąjungos – Santalkos Lietuvai vadovai Naglis Puteikis ir Arvydas Juozaitis, regis, niekaip neranda susitarimo. Kol kas partijos rinkimams rengiasi atskirai, konkuruoti rengiasi net vienmandatėse rinkimų apygardose. A.Juozaitis dar tiki, kad visgi reikia jungtis į koalicinį sąrašą, tačiau N.Puteikis mano, kad nepavykus susijungti į vieną sąrašą, koaliciją kurti mažai prasmės, mat tuomet reiks ne 5, o 7 proc. rinkėjų palaikymo.

Apie ketinimus bendradarbiauti rinkimuose Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjungos pirmininkas Sakalas Gorodeckis, Centro partijos „Gerovės Lietuva“ pirmininkas Naglis Puteikis ir Kartų solidarumo sąjungos-Santalkos Lietuvai lyderis Arvydas Juozaitis pranešė birželio viduryje.

Jau tuomet A.Juozaitis kalbėjo apie koalicinį sąrašą. Tačiau per tą laiką Centro partija „Gerovės Lietuva“ sutarė susijungti su Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjunga ir rinkimuose dalyvauti kaip viena partija – Centro partija-Tautininkai.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Sakalas Gorodeckis, Povilas Gylys, Kristupas Krivickas, Naglis Puteikis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Sakalas Gorodeckis, Povilas Gylys, Kristupas Krivickas, Naglis Puteikis

Tokio pat susitarimo N.Puteikis tikėjosi ir su A.Juozaičio partija, tačiau liko apviltas. „Mes jiems siūlėme eiti vienu sąrašu, jie nesutiko. Tautininkai sutiko, juozaitininkai nesutiko. Džiaugiuosi tautininkų poelgiu, kad pavyko su jais susitarti“, – pripažino N.Puteikis.

A.Juozaitis sutinka tik burti koaliciją, bet tuomet bendram sąrašui norint gauti mandatų tektų surinkti bent 7, o ne 5 proc. piliečių balsus.

„Kalbamės dėl koalicijos. Visus variantus dabar svarstome, skaičiuojame. Taip, tie jūsų išsakyti dalykai (dėl 7 proc. – red. past.) – jie kelia nerimą“, – pripažino N.Puteikis.

Taip, tie jūsų išsakyti dalykai (dėl 7 proc. – red. past.) – jie kelia nerimą, – pripažino N.Puteikis.

Vienmandatėse sutarimo nėra

Kol kas abi partijos yra pateikusios VRK savo pareiškinius dokumentus ir rinkimams rengiasi atskirai. Taip atskirai, kad nesusitaria net dėl bendrų kandidatų vienmandatėse apygardose. Nors Santalka Lietuvai išvis tekelia aštuonis kandidatus vienmandatėse apygardose, Mėguvos, Kelmės-Šilalės ir Radviliškio-Tytuvėnų apygardose ji ketina varžytis ir su Centro partijos iškeltais kandidatais.

N.Puteikis sako, kad vienmandatėse koalicijos nebus sudaromos net sudarius partijų koaliciją.

„Tai nėra trintys. Mes 37 keliame, tai jei keliose vietose susidubliavo, tai nieko tokio. Nematau čia jokių problemų ar bėdų. Rinkėjas pasirinks“, – teigė N.Puteikis.

Derybos dėl partijų koalicijos tebevyksta ir A.Juozaitis tikina, kad koalicija tikrai bus suburta.

Mūsų koalicija įvyks artimiausiu metu, – mano A.Juozaitis.

„Mūsų koalicija įvyks artimiausiu metu. Mes dar turime laiko iki rugsėjo 6 dienos. Viskas, kaip numatyta, taip ir vyksta. Mes nenorėjome vienos partijos sąrašo, mūsų pozicija buvo 7 proc. ir viskas. Tai yra koalicijos klausimas, nes negalima prarasti tapatybės. Partijos turi būti lygiavertės“, – aiškino jis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Arvydas Juozaitis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Arvydas Juozaitis

Koalicijos vardas, anot A.Juozaičio, bus „Lietuva yra čia“.

A.Juozaitis taip pat neabejoja, kad nors Kartų solidarumo sąjunga – Santalka Lietuvai kelia mažiau kandidatų ir turi 100 tūkst. eurų mažiau lėšų nei Centro partija – „Gerovės Lietuva“, sudarius koaliciją pirmoji bendro sąrašo pozicija teks ne N.Puteikiui, o jam.

„Man tenka. Čia dėl šito nėra nei ginčų, nei ko“, – aiškino filosofas.

Pasak jo, dar yra laiko susitarti ir dėl vienmandačių apygardų, iš kurių trijose kol kas abi partijos numačiusios kelti kandidatus.

„Tai bus aišku kitą savaitę, kai mes ten pastumdysime. N.Puteikis veikia taip, kad manė, jog koalicijos nebus, jo toks buvo vaizdinys, tai jis čia vienas daugmaž suveikė. Mes šitą suderinsime, kad patrauktų kandidatus jie“, – aiškino Kartų solidarumo sąjungos – Santalkos Lietuvai pirmininkas.

Centro partijos sąrašas dvigubai ilgesnis

Pats A.Juozaitis savo kandidatūros vienmandatėje apygardoje išvis nekelia, nes „nenori eikvoti energijos“. N.Puteikis kandidatūrą kelia Danės rinkimų apygardoje.

Išvis Kartų solidarumo sąjungos – Santalkos Lietuvai sąraše turi 42 kandidatus, o Centro partija – „Gerovės Lietuva“ – 98.

Pirmuoju numeriu šiame sąraše įrašytas parlamentaras, Centro partijos pirmininkas Naglis Puteikis, antrasis – jo pavaduotojas Kristupas Krivickas, trečiasis – buvęs užsienio reikalų ministras Povilas Gylys, ketvirtas – tautininkų sąjungos pirmininkas Sakalas Gorodeckis, penktasis – buvęs parlamentaras Gintaras Songaila.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Astra Genovaitė Astrauskaitė mitinge „Dėl Vyčio ir Lietuvos Laisvės kovų atminties įamžinimo Vilniuje!“
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Astra Genovaitė Astrauskaitė mitinge „Dėl Vyčio ir Lietuvos Laisvės kovų atminties įamžinimo Vilniuje!“

Taip pat šiame sąraše protestais pagarsėjusi lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė, buvęs parlamentaras Audrius Rudys, Klaipėdos savivaldybės tarybos narė Nina Puteikienė ir t.t.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Juozas Imbrasas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Juozas Imbrasas

Su Kartų solidarumo sąjungos sąrašu išrinkti tikisi būti A.Juozaitis, Seimo narys Juozas Imbrasas, buvę parlamentarai Gintautas Kniukšta ir Saulius Lapėnas, advokatas Ryšardas Burda ir kiti.

Pinigų rinkimų sąskaitoje valstybės finansavimą užsitikrinusi Centro partija turi gerokai daugiau nei Kartų solidarumo sąjunga. Pastaroji turi 566 eurus, o Centro partijos sąskaitoje jau 100 662 eurai.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

48:28
34:49
00:43

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min