Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 10 05, 15:55

A.Juozaitis užsiminė apie partijos kūrimą ir „savus žmones“ Seime

Į prezidento postą nusitaikęs filosofas, vienas iš Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio kūrėjų Arvydas Juozaitis pripažįsta, kad šis jo bandymas yra dalies bendraminčių vieninga gulbės giesmė. Įvairiose politinėse jėgose buvę ar viešumoje aktyviai pasisakantys žmonės telkiami po „tautiškumo“ vėliava.
Arvydas Juozaitis
Arvydas Juozaitis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

15min studijoje penktadienį lankęsis A.Juozaitis teigė, kad parlamento veiklą vertina taip, kaip „rodo sociologiniai tyrimai“.

„Daugiau neigiamai negu teigiamai, deja“, – sakė jis, pripažindamas, kad prezidentės Dalios Grybauskaitės pastaba apie Seimą skaldančias rietenas ir asmenines ambicijas yra teisinga.

A.Juozaitis prasitarė, kad jau yra numatęs savo komandos kontūrus. Tiesa, jis pabrėžė, kad konkrečias pavardes paviešins tada, kai surinks 20 tūkstančių parašų ir taps registruotu kandidatu.

„Po dviejų savaičių mes paskelbsime pirmą septintuką ar devintuką, kurie atsakys už atskiras sritis. O mano štabe jau dešimt žmonių, kurie veikia dieną naktį. Štabo vadovas esu aš pats“, – pasakojo apie kandidatavimą į prezidento postą Biržuose paskelbęs filosofas.

Burs partiją

Paklaustas, kokia politinė jėga jam artimiausia, A.Juozaitis teigė, kad jo bendraminčiai yra „sąjūdiečiai“.

„Jų yra platus spektras. Tai yra tautinės pakraipos sąjūdininkai. Yra net ir liberalų. Tik ne neoliberalų. Vieną iš liberalų esu numatęs ir savo artimiausiu patarėju“, – žadėjo jis.

„Yra ir krikščioniškųjų demokratų, kurie nesuėję į koaliciją su Tėvynės sąjunga. Yra ir tautininkų, kurie marginalizuoti, bet jie labai aktyvūs ir jie praktiškai yra tie sąjūdininkai, kurie buvo Sąjūdžio pradžioje. Net ir keli buvę konservatoriai pas mane yra rimtos figūros“, – sakė A.Juozaitis.

Filosofas pripažino, kad galima teigti, jog jis yra „antisisteminis kandidatas“. Jo vadovaujamas judėjimas „Lietuva yra čia“ po prezidento rinkimų gali tapti ir to paties pavadinimo partija.

„Šita jėga neišsiskirstys. Mano draugai, kurie pasiruošę sugiedoti tą paskutinę gulbės giesmę, dar dešimčiai metų pasiruošę“, – tikino kandidatas į prezidento postą.

„Mus vienija tautiškumas, kuris Europoje įvairiai vadinamas. Kai kas vadina naujuoju nacionalizmu. Bet nereikėtų jo painioti su kokiu fobiniu, baimių kurstymo nacionalizmu. Tai išsigelbėjimo nacionalizmas, migracijos stabdymo paieška“, – sakė filosofas.

„Savi žmonės“ parlamente

A.Juozaičio teigimu, partijos pagrindu taps vadinamasis „Vilniaus forumas“, kurio dvasinis lyderis – politologas, filosofas Vytautas Radžvilas. Iš forumui atstovaujančių žmonių jis dar išskyrė jaunimo atstovą, valstiečių ir žaliųjų Seimo nario Eugenijaus Jovaišos padėjėją Vytautą Sinicą.

Paklaustas, kokius konkrečius įstatymo projektus siūlytų, A.Juozaitis sakė, kad jau dabar galėtų siūlyti tam tikrus projektus „per savo žmones Seime“. „Savais žmonėmis“ jis vadino E.Jovaišą ir su „Pro patria“ judėjimu siejamą jo padėjėją.

„Jis jau yra inicijavęs kartu su Karbauskiu... Su ironija galima pasakyti, kad ir Ramūnas Karbauskis yra mūsų žmogus, nes jis jau irgi yra inicijavęs Lietuvio pasą. Įregistravo prieš metus Lietuvio paso idėją, o dabar stumia referendumą“, – pastebėjo A.Juozaitis.

Jo teigimu, R.Karbauskio idėjos jam buvo priimtinos prieš rinkimus, tačiau po jų, A.Juozaičio manymu, daugelio idėjų buvo išsižadėta.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min