2022 12 07, 10:30

A.Krupavičius apskundė teismo nuosprendį dėl plagijavimo

Pirmos instancijos teisme dėl plagijavimo nuteistas buvęs Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) dekanas Algis Krupavičius apskundė sprendimą, apeliacinė byla bus nagrinėjama sausį.
Prof. Algis Krupavičius
Prof. Algis Krupavičius / Valdo Kopūsto / 15min nuotr.

„Paduotas apeliacinis skundas Kauno apygardos teismui, skundas yra priimtas ir byla paskirta nagrinėti sausio mėnesį“, – BNS trečiadienį sakė mokslininkui atstovaujantis advokatas Saulius Juzukonis.

Anot gynėjo, pirmos instancijos teismo nuosprendis dar nėra įsiteisėjęs.

„Ribodamas principo dėl nekaltumo prezumpcijos visų aplinkybių neatskleisiu, tačiau iš esmės gynyba nesutiko su išdėstytais argumentais, nes laiko, kad byla buvo netinkamai kvalifikuota“, – tvirtino advokatas.

Pasak jo, pirmosios instancijos teismas rėmėsi bylos nukentėjusiųjų parodymais, ignoruojant visus kitus įrodymus.

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai lapkričio pradžioje A.Krupavičių pripažino kaltu dėl autorystės pasisavinimo ir skyrė 5 tūkst. eurų baudą.

Anot teismo, buvęs dekanas savo ir Kauno technologijos universiteto mokslininkės Vitalijos Simonaitytės vardu viešai išleido darbą, kuriame panaudojo kito autoriaus kūrinio dalis, tokiu būdu pasisavindamas autorystę.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min