TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Kubiliui nerimą kelia įtartino kapitalo investicijos prie karinių oro pajėgų bazės Zokniuose

Andrius Kubilius
BFL nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius kreipėsi į premjerą Algirdą Butkevičių ir krašto apsaugos ministrą Juozą Oleką dėl grėsmę nacionaliniam saugumui keliančio Šiaulių miesto vadovų socialdemokratų pasirašyto investicinio projekto, kuriuo remiantis prie Zoknių karinių oro pajėgų NATO bazės neaiškaus kapitalo, spėjama, rusiško, įmonė ketina statyti „styginiais bėgiais“ riedančių traukinių laboratoriją.

BNS praneša, kad premjeras Algirdas Butkevičius pažadėjo situaciją aiškinsis: „Pilno atsakymo nėra, bet tokia informacija yra pasiekusi mane, ir tikrai bus išsiaiškinta, ir bus pateiktas jums atsakymas“.

Pasak opozicijos lyderio, aukščiausiu lygiu turime atsakingai pareikšti, kad bet kokių neaiškaus kapitalo įmonių objektai negali atsirasti strategiškai svarbioje Zoknių oro uosto aplinkoje. Paanalizavus minėtą projektą ir jo vykdymo vietą yra pagrindo manyti, kad bandoma įrengti prieš NATO ir Lietuvos saugumą nukreiptą rusų valdomą Rusijos specialiųjų tarnybų veikimo metodais pagrįstą priedangos organizaciją.

„Keista, kodėl socialdemokratų vadovai – premjeras, krašto apsaugos ministras – nereaguoja į šį faktą ir neatsako visuomenei į aktualius jų keliamus klausimus dėl minėtos investicijos. Atsižvelgiant į ypatingą Zoknių oro uosto strateginę reikšmę, ši iniciatyva būti nedelsiant stabdoma. Taip pat būtina ištirti, kas yra šio daug abejonių keliančio projekto iniciatoriai“, – sako A. Kubilius.  

Keista, kodėl socialdemokratų vadovai – premjeras, krašto apsaugos ministras – nereaguoja į šį faktą ir neatsako visuomenei į aktualius jų keliamus klausimus dėl minėtos investicijos.

Tokį Šiaulių miesto vadovų poelgį Seimo opozicijos lyderis vertina kaip nusikalstamą veiką, nukreiptą prieš Lietuvos saugumą, ignoruojant Rusijos agresyvios politikos kontekstą ne tik prieš Ukrainą, bet ir prieš Baltijos valstybes.

A.Kubilius ragina socialdemokratų partijoje apsvarstyti Šiaulių miesto mero socialdemokratas Justino Sartausko ir laikinai einančio direktoriaus pareigas socialdemokrato Algimanto Beinoravičiaus neatsakingą ir valstybės saugumui pavojingą partijos kolegų elgesį.

Be to, kyla pagrįstų įtarimų, kad projektas, taip proteguojamas Šiaulių miesto vadovų socialdemokratų, gali turėti ir korupcijos požymių, nes investavimo sutartis pasirašyta skubotai, negavus Nacionalinės žemės tarnybos leidimo dėl žemės nuomos sutarties 99 metams, nepatikrinus bendrovės kapitalo kilmės, nepasitarus su Krašto apsaugos ministerijos, NATO karinės aviacijos bazės, Valstybės saugumo departamento vadovais.

TS-LKD Šiaulių skyriaus taryba pranešė reikalaujanti, kad Šiaulių meras J.Sartauskas, dministracijos direktorių A.Beinoravičius pateiktų miesto Tarybai ir visuomenei Lietuvos VSD ir atitinkamos krašto apsaugos tarnybos išvadas apie „Rail Skyway Systems Ltd“, ar ši bendrovė nekelia pavojaus mūsų valstybės ir NATO saugumui. Šiaulių konservatoriai reikalauja, kad kol nebus pateiktos atitinkamos Lietuvos valstybės saugumą užtikrinančios išvados, susilaikyti nuo Lietuvos valstybės nacionaliniam saugumui galimai žalingų sutarties pasekmių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min