Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Kubilius: 1 mlrd. litų iš šešėlio gausime efektyviomis priemonėmis (atnaujinta 16:18 val.)

Andrius Kubilius
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

2011 metų nacionalinio biudžeto projekte numatytą 1 mlrd. litų, kurį tikimasi gauti iš šešėlinės ekonomikos ir kontrabandos, Vyriausybė į dienos šviesą ketina ištraukti „efektyviomis priemonėmis“, tvirtina premjeras Andrius Kubilius. Tačiau kokiomis tiksliai, nepaaiškina.

„Efektyviomis priemonėmis. Skaičiuojame, kad tiek pinigų galime gauti iš kontrabandos ir šešėlio. Ne vieną kartą esame rinkęsi ir svarstę įvairias priemones, kurias pradedame įgyvendinti. Tiek kovoje su kontrabanda, tiek su šešėliu. Tai tęsime. Jeigu mums to nepavyktų padaryti, kitų metų viduryje planuojame grįžti prie biudžeto ir atitinkamai mažinti išlaidas“, – žurnalistams trečiadienį sakė A.Kubilius.

Kaip 15min.lt jau skelbė, finansų ministrė Ingrida Šimonytė, Vyriausybėje pristatydama kitų metų nacionalinį biudžetą teigė, kad biudžeto skylei kamšyti lėšų planuojama gauti žabojant šešėlinę ekonomiką ir įvairią nelegalią veiklą. Finansų ministerijos skaičiavimais, iš šios kovos be ypatingos įtampos būtų galima gauti 0,5 mlrd. litų, tačiau to nepakanka, todėl į planą ketinama įrašyti 1 mlrd. litų sumą.

„Nereikia įsivaizduoti, kad bus žiaurios akcijos ar kažkokie scenarijai. Manau, kad tam yra labai daug kompleksinių priemonių, tiek socialinės paramos sistemoje, tiesiog skatinančių žmones dirbti legaliai, ir be abejo administracinių priemonių“, – aiškino I.Šimonytė.

Skaičiuojame, kad tiek pinigų galime gauti iš kontrabandos ir šešėlio. Ne vieną kartą esame rinkęsi ir svarstę įvairias priemones, kurias pradedame įgyvendintiSavo ruožtu A.Kubilius taip pat pridūrė, kad surinkti „gana ženklių“ papildomų lėšų Vyriausybė tikisi ir iš geresnio valstybės turto valdymo. „Kadangi iki šiol nėra priimti jokie sprendimai, negalime planuoti biudžete šių pajamų. Bet manau, kad efektyviai dirbant, tokių pajamų kitais metais tikrai turėtų būti“, – sakė ministrų kabineto vadovas.

70 mln. litų tikimasi gauti iš geresnio miškų valdymo, 50 mln. litų iš geresnio žemės valdymo ir pardavimo ir dar apie 30 mln. litų iš dividendų.

Premjero įsitikinimu, numatytas biudžetas yra efektyvus todėl, kad jei nepavyks tinkamai mažinti deficito ieškant papildomų pajamų iš kontrabandos, šešėlinės ekonomikos ir pan., o taip pat iš valstybės įmonių valdymo, tuomet Vyriausybė bus priversta mažinti išlaidas. „Visi ministrai kasdien turės mąstyti, kaip neleisti deficitui išaugti didesniam, nei yra suplanuota“, – sakė A.Kubilius.

Vyriausybė trečiadienį baigė svarstyti biudžetą, jį ketina ketvirtadienį patvirtinti ir greičiausiai dar šią savaitę teikti Seimui.

Kaip jau buvo rašyta, prognozuojamas kitų metų valstybės biudžeto deficitas turėtų siekti 2,4 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), tuo tarpu planuojamas fiskalinis deficitas, kurį sudaro nacionalinio biudžeto, „Sodros“, Privalomojo sveikatos draudimo ir kitų nebiudžetinių fondų deficitas, sieks 5,8 proc. BVP.

Planuojamos 2011 m. valstybės biudžeto pajamos be Europos Sąjungos (ES) paramos lėšų sieks 17 mlrd. litų,  išlaidos 19 mlrd. litų.

Kartu su ES ir kitos tarptautinės paramos lėšomis – beveik 7 mlrd. litų – biudžeto pajamos sieks bemaž 24 mlrd. litų, o išlaidos – truputį per 26 mlrd. litų.

Anot A.Kubiliaus, „biudžetas bus taupus, didžiausios išlaidos biudžeto numatytos socialiniam reikalams, švietimui ir sveikatai bei viešajam saugumui“. Premjeras taip pat teigė, kad Vyriausybė sieks užsibrėžto tikslo – „neleisti gyventi su per dideliu deficitu“. „Jis yra mažinamas iki 5,8 proc. nuo BVP. 2012 m. planuojame, kad deficitas mažės iki 3 proc. To siekiame dėl labai aiškių tikslų, dėl to, kad nedidėtų valstybės skola ir nereikėtų nemažų pinigų skirti skolos aptarnavimui“,  – sakė Vyriausybės vadovas.

Bus papildyta

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min