Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugsėjo 6d. 17:21

A.Kubilius: A.Merkel žino, su kokiais energetikos iššūkiais susiduriame

Baltijos jūros valstybių  Vyriausybių vadovų susitikimuose pirmininkavo A.Kubilius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Andrius Kubilius

Po valandą trukusio susitikimo su Vokietijos kanclere Angela Merkel, Andrius Kubilius žurnalistams tvirtino, kad susitikimas buvo „tikrai labai vertingas“ ir kad jo metu aptarti „svarbūs strateginiai klausimai“. Vienas iš jų – energetikos saugumas ir problemos, su kuriomis Lietuva susiduria šiuo atžvilgiu.

„Daug dėmesio skyrėme Lietuvai labai svarbiems energetikos klausimams. Kanclerė gerai informuota apie tai, su kokiais iššūkiais mes susiduriame ir kokias problemas turime spręsti. Pačiais svarbiausiais klausimais, kaip šiame regione turi būti plėtojama elektros rinka, kaip turi būti sprendžiamos dujų tiekimo problemos ir pan. mūsų požiūriai visiškai sutapo. Mūsų regiono energetikos problemų sprendimo būdas, kurio pradžią jau matėme ir šiek tiek anksčiau, ieškant bendraeuropinių sprendimų ir toliau bus pats svarbiausias atsakas į visus mūsų laukiančius iššūkius“, – po susitikimo su Vokietijos kanclere pirmadienį Vyriausybėje sakė A.Kubilius.

Be kitų aptartų klausimų, buvo ir po krizės atsigaunanti Europa. „Sutarėme, kad Europa iš šios krizės turi išeiti sustiprėjusi. Lygiai tokius pat tikslus keliame ir Lietuvai. Europa sustiprėjusi išeiti gali tik būdama labiau konsoliduota ir labiau vieninga tiek savo finansų, tiek ekonomikos politikose. Lygiai taip pat tokioje svarbioje srityje, kaip energetika, Europa gali rasti tinkamus sprendimus tik ieškodama bendresnių, labiau integruotų ir labiau konsoliduotų sprendimų“, – sakė A.Kubilius.

A.Merkel su oficialiu vizitu Lietuvoje lankosi pirmą kartą. Pirmadienį Vokietijos kanclerė taip pat susitiko ir su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min