Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 11d. 14:07

A.Kubilius: kol kas nė vienas Vyriausybės narys nebus keičiamas

Andrius Kubilius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Andrius Kubilius
Premjeras Andrius Kubilius tikina, jog kol kas nė vienas jo vadovaujamos Vyriausybės narys nebus keičiamas. Esą jokių sprendimų nėra priimta ir dėl ministrų kaitos dar tik bus tariamasi su valdančiosios koalicijos partneriais.

Po atostogų grįžęs ministras pirmininkas bandė atšaldyti aistras dėl galimų permainų koalicijoje, kurias sukėlė netiesioginiai prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Seimo pirmininkės Irenos Degutienės teiginiai apie artėjančias kai kurių ministrų rokiruotes. 

„Man atrodo, šitos kalbos nėra labai rimtos“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo sakė A.Kubilius. Pasak jo „nėra nei amžinų ministrų, nei premjerų“, tačiau kol kas jokių sprendimų taip pat nėra priimta. 

Permainos įmanomos

Dabar valdančiąją koaliciją ir ministrų kabinetą sudaro Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Liberalų sąjūdis, liberalcentristai ir Tautos prisikėlimo partija (TPP). Tačiau dauguma šiuo metu turi tik minimalią persvarą Seime. Vienas iš postūmių keisti Vyriausybės sudėtį būtų frakcijos „Viena Lietuva“, kol kas oficialiai nesančios nei pozicijoje, nei opozicijoje, įsiliejimas į valdančiąją koaliciją.

„Koalicijai būtų gerai turėti daugiau partnerių. Tai gali būti „Viena Lietuva“, gali būti kiti partneriai“,  – aptakiai kalbėjo A.Kubilius.

Su koalicijos plėtra ministrų kaitą susiejo ir susisiekimo ministras, Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis. Tačiau jis patikino, kad tai būtų tik minimalios permainos.

„Aš manau, kad gali būti personalinių pasikeitimų šioje Vyriausybėje, niekas nėra amžinas. Bet vėl gi mes manome, kad tai galėtų būti minimalūs pasikeitimai – nereikėtų keisti visos Vyriausybės ar didžiosios Vyriausybės dalies“,  – prabrėžė liberalas. Tačiau jis nenurodė, kurių politinių jėgų deleguoti ir kurie konkrečiai ministrai, jo manymu, gali būti pakeisti. E.Masiulis tik priminė, kad kiekviena koalicijos partnerė yra laisva keisti savo įtakos sferos ministrą.

Liberalcentristai nenusiteikę nusileisti

Kaip viena iš partijų, kurios atstovas Vyriausybėje gali netekti vietos, minima Liberalų ir centro sąjunga (LiCS). Jos pirmininko pavaduotojas, sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas pirmadienį pripažino, kad permainos galimos, be to, užsiminė, kad viskas gali paaiškėti per dvi savaites. Jis nurodė, jog galimą įtakos ministrų kabinete perskirstymą turėtų lemti „matematika“, t.y. politinės jėgos narių skaičius Seime.

„Viską lemia matematika ir teisingas pasiskirstymas“, – reziumavo A.Čaplikas, tačiau atmetė mintį, kad LiCS turi daugiau svertų nei jai priklauso pagal proporcijas.

Šiuo metu 7 atstovus savo frakcijoje Seime turintys liberalcentristai yra delegavę 2 ministrus. Tiek pat narių parlamente ir Vyriausybėje turi TPP. Liberalų sąjūdis, kurio frakcija sudaro 11 Seimo narių,  yra delegavęs 3 ministrus. Konservatorių – krikščionių demokratų frakcijoje parlamente dirba 46 politikai. Partija kontroliuoja premjero, Seimo pirmininko postus ir turi 7 ministrų portfelius.

V.Ušackas dedasi ramiu

Pastaruoju metu kaip galimas kandidatas netekti savo pareigų dažnai minimas užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas pirmadienį tikino to nejaučiąs.

Prezidentė D.Grybauskaitė yra sakiusi, jog ministras kartais neįsiklauso į jos pastabas. Seimo pirmininkė I.Degutienė užsiminė, kad neprieštarautų, jei šis ministras būtų keičiamas. Tuo tarpu pats V.Ušackas tvirtino negirdėjęs, kad kuri nors iš šių politikių būtų išreiškusi nepasitikėjimą juo.

„Mano politinė filosofija atitinka konservatorių politinę filosofiją ir šios koalicijos politinę filosofiją, tad pasistengsiu visomis išgalėmis prisidėti kuriant nuoseklią užsienio politiką“, – tvirtino V. Ušackas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min