Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 30d. 13:12

A.Kubilius: prezidento, Seimo rinkimus reikia laimėti ir dėl Ukrainos

Vytautas Juozapaitis, Andrius Kubilius
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Vytautas Juozapaitis, Andrius Kubilius

Šeštadienį į posėdį susirinkusi Tėvynės Sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) taryba pasveikino per savivaldos rinkimus kovą išrinktus merus. Partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, sveikinęs rinkimuose laimėjusius merus ir tarybos narius, pabrėžė, kad ne viskuo reikėtų džiaugtis. Tuo metu Andrius Kubilius kalbėjo, kad partijai reikėtų laimėti tiek prezidento, kad Seimo rinkimus ir tam, kad galėtų padėti Ukrainai atsitiesti.

G.Landsbergis: didieji miestai reikalauja atidesnio žvilgsnio

Per kovą vykusius savivaldos rinkimus TS-LKD iškovojo 274 mandatus, iš jų – 11 merų (Alytaus, Anykščių, Kaišiadorių, Kupiškio, Molėtų, Pasvalio, Radviliškio, Raseinių, Skuodo ir Šakių rajonuose bei Palangos mieste).

„Noriu padėkoti tiems, kurie laimėjo, kurie dirbo, kurie buvo arti prie pergalės, kurie vos per plauką neperlipo laimėjimo kartelės. Jūsų darbas labai daug reiškia“, – kalbėjo partijos pirmininkas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis

Savo kalboje jis užsiminė ir apie komitetus, kurių sėkmė, G.Landsbergio teigimu, yra vienadienė.

Dažnai tuo ir skiriamės nuo vienadienių judėjimų ir komitetų – mes nuosekliai dirbame, – kalbėjo G.Landsbergis.

„Pergalės dar ateity. Įdirbis yra starto pradžia, tai darbai, kurie užsiskaitys ateityje. Jeigu galime vieną pamoką išmokti iš laimėjimų, tai yra nuoseklus darbas. Dažnai tuo ir skiriamės nuo vienadienių judėjimų ir komitetų – mes nuosekliai dirbame. Dėkoju visiems, kurie įdėjote daug pastangų, kad visoje Lietuvoje būtų gerai“, – sakė konservatorius.

Tiesa, rinkimų rezultatais jis nėra iki galo patenkintas.

„Didieji miestai reikalauja atidesnio žvilgsnio, ten yra ir gerų pamokų, ir ne tokių gerų. Yra ir to, dėl ko šiek tiek nerimauju. Kreipėmės į tris sueigas, prašydami šiek tiek savirefleksijos, pamąstymų, kas pavyko, kas ne. Yra apie ką pagalvoti, yra kuo pasidžiaugti, yra dėl ko nerimauti“, – kalbėjo G.Landsbergis.

Mes kartais nesugebam apčiuopti, kas žmonėms yra svarbu. Mes kalbame apie kažkokius materialinius dalykus, bet neužčiuopiame to, kas svarbu, – kalbėjo A.Kubilius.

Tuo metu buvęs partijos pirmininkas Andrius Kubilius pareiškė, kad sudėtinga konkuruoti su merais, kurie perrenkami metų metus, taip pat negailėjo kritikos dėl vertybinių dalykų, rašo BNS.

„Mes kartais nesugebam apčiuopti, kas žmonėms yra svarbu. Mes kalbame apie kažkokius materialinius dalykus, bet neužčiuopiame to, kas svarbu“, – partijos tarybos posėdyje teigė V. Kubilius.

„Mes turime atrasti tą lietuvišką svajonę ir ją atnešti į kiekvieno žmogaus namus“, – pridūrė jis.

Kauniečiai pajuto, kad jie nebėra kažkokia benzino kolonėlė tarp Vilniaus ir Klaipėdos, – apie Kauną kalbėjo A.Kubilius.

Jis teigia, kad išsiskyrė rinkimai Kaune, kur, pagal A. Kubilių, triuškinančią pergalę mero ir tarybos rinkimuose Visvaldui Matijošaičiui lėmė pakilusi kauniečių savivertė.

„Kauniečiai pajuto, kad jie nebėra kažkokia benzino kolonėlė tarp Vilniaus ir Klaipėdos. Ta prasme, savivertės jausmas buvo turbūt pagrindinė jėga, kodėl Kaunas rinkosi taip balsuot. Jeigu A. Kupčinsko laikais realiais darbais buvo padaryta daugiau negu dabar, bet tas savivertės jausmas (...) man atrodo, mes to kartais nepajuntam ir neįvertinam“, – sakė A. Kubilius.

A.Kubilius: turime vesti Ukrainą į Europos Sąjungą

Savo kalboje A.Kubilius daug dėmesio skyrė Ukrainai, kurioje sekmadienį vyks prezidento rinkimai.

„Mano įsitikinimu, Ukraina artėja į tuos rinkimus, kurie pas mus buvo 1992 metais, tai yra pirmieji postrevoliuciniai rinkimai. 1992 metų rudenį pas mus vyko tokie pat rinkimai. Žmonių lūkesčiai buvo labai aukšti, bet stebuklų neįvyksta. Rezultatai gali būti labai įvairūs“, – kalbėjo A.Kubilius.

Pasak jo, Ukraina šiuo metu išgyvena sudėtingą laikotarpį, ir Lietuva turėtų jai padėti judėti į priekį.

„Mums padėjo, kad Europa ir kaimynai turėjo Lietuvai drąsos pasiūlyti „didelę idėją“. Mums buvo parodyta, kad kada nors galime būti Europos Sąjungos nariais. Kas Ukrainai gali pasiūlyti tokį naratyvą? Mes galime, galime bandyti įtikinti Europos Sąjungą eiti šituo keliu. Tai nebus lengva ir paprasta, bet tai svarbu mums ir Europai. Didžiausias iššūkis Europai buvo ir bus nedemokratinė Rusija“, – kalbėjo A.Kubilius.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Andrius Kubilius, Monika Navickienė, Dainius Kreivys
Luko Balandžio / 15min nuotr./Andrius Kubilius, Monika Navickienė, Dainius Kreivys

Tam, kad Ukrainos narystės Europos Sąjungoje idėja judėtų į priekį, konservatoriaus teigimu, partijai reikia laimėti prezidento rinkimus gegužę, Seimo rinkimus kitais metais, taip pat surinkti stiprią komandą darbui Europos parlamente.

„Turime tą atsakomybę, kurią 1992-1993 metais buvo prisiėmę mūsų kaimynai šiauriečiai. Dabar ant mūsų pečių krenta tas iššūkis“, – kalbėjo konservatorius.

Gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose konservatoriai kelia Seimo narės Ingridos Šimonytės kandidatūrą. Artėjančiuose Europos parlamento rinkimuose partija nori iškovoti 3–4 mandatus.

Brexit“ – ne ES problema

Daug dėmesio A.Kubilius skyrė ir „Brexit“, kuris esąs ne Europos Sąjungos problemų atspindys, o britų istorinio mentaliteto problema.

„Londonas negali būti po kuo nors. Po Londonu gali būti bet kas, bet Londonas negali būti po Briuseliu“, – kalbėjo konservatorius.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Londone – masinė demonstracija prieš „Brexit“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Londone – masinė demonstracija prieš „Brexit“

„Brexit“, jo tvirtinimu, parodo ir 2016 metais kilusią populizmo bangą visoje Europoje.

„2016 metais Vakarai pademonstravo neatsparumą populizmui – įvyko „Brexit“, laimėjo Donaldas Trumpas, Lietuvoje rinkimus žinome, kas laimėjo“, – kalbėjo A.Kubilius.

Pasak jo, po prieš dešimtmetį prasidėjusios finansų krizės atsirado labai daug rinkėjų, kurie „jaučiasi užmiršti ekonomiškai ir socialiai“.

„Kurie mato, kad gyvenimas daug kur gerėja, bet ne jų gyvenimas, jie tampa nusivylę, ir atsiranda politikų, kurie ateina ir populiariai paaiškina, kas kaltas. Už „Brexit“ daugiausia balsavo tie žmonės, kuriems ekonomiškai ir socialine prasme yra sunkiausia. Jie taip išreiškė savo pyktį. Lietuvoje vyko lygiai tas pats“, – 2016 metais vykusius Seimo rinkimus, kuriuos laimėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, prisiminė A.Kubilius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:10
00:47
19:28

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min