Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

A.Kubilius: su G.Kirkilu sugebėjome būti ir karštais oponentais, ir bendražygiais

Europarlamentaras, buvęs premjeras Andrius Kubilius sako, kad nors su mirusiu Gediminu Kirkilu priklausė skirtingoms politinėms jėgoms, sugebėjo būti ir oponentais, ir bendražygiais.

„Su Gediminu Kirkilu buvome bendrakeleiviai visus tuos 30 nepriklausomybės metų. Būdami skirtingų politinių partijų atstovais ir lyderiais vienu metu, tuo pat metu sugebėjome būti ir karštais oponentais, ir daugeliu atveju bendraminčiais ir bendražygiais“, – BNS sakė A.Kubilius.

2006 metais tuometiniam socialdemokratų lyderiui G.Kirkilui suformavus mažumos vyriausybę, tuo metu A.Kubiliaus vadovauta Tėvynės sąjunga priėmė sprendimą remti G.Kirkilo kabinetą.

„Tai buvo pirmas ir unikalus Lietuvos politinėje istorijoje atvejis“, – teigė buvęs premjeras.

Anot A. Kubiliaus, su G.Kirkilu ir vėliau ne kartą dirbo bendruose projektuose, vienas iš jų – po 2014 metais prasidėjusio karo Rytų Ukrainoje ir Krymo okupacijos sukurtas vadinamasis Maršalo planas Ukrainai, skirtas investicijoms į kariaujančios šalies ekonomiką.

„Turėjome daug galimybių diskutuoti, aptarti svarbius valstybei klausimus ir kartu žmogiškai bendrauti. Ta netektis labai netikėta“, – kalbėjo A.Kubilius.

Pasak konservatoriaus, G.Kirkilą jis prisimins kaip intelektualų politiką.

„Jis gebėjo įsiklausyti, išgirsti, man visą laiką jautėsi ir matėsi jo svarbi savybė – intelektualumas, kurį didele dalimi pats užsiaugino. Jautėsi, kad ir supranta pasaulio procesus, sugeba juos analizuoti, sugeba juose matyti Lietuvą, diskutuoti, rašyti. Tai yra ta savybė, kuri Lietuvoje yra pakankamai reta ir ypač dabar mažėjanti“, – sakė A.Kubilius.

Apie buvusio premjero G.Kirkilo mirtį pranešta šeštadienį. Jam buvo 72-eji.

2006–2008 metais G.Kirkilas ėjo ministro pirmininko pareigas, 1992–2020 metais G.Kirkilas buvo Seimo narys, 2004–2006 metais ėjo krašto apsaugos ministro pareigas.

2007–2009 metais buvo Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas, 2017 metais iš partijos pasitraukė ir įkūrė Lietuvos socialdemokratų darbo partiją (dabar Lietuvos regionų partija), iki 2021 metų buvo jos pirmininku.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius