Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Kubilius teigia, kad E.Vareikis neturėtų vykti į komandiruotes

Egidijus Vareikis
BFL nuotr. / Egidijus Vareikis
Šaltinis: BNS, 15min.lt
0
A A

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) nario Egidijaus Vareikio kelionė į Rusiją nebuvo derinta su partijos vadovybe, jis neturėtų vykti į komandiruotes, sako opozicijos lyderis, konservatorių frakcijos vadovas Andrius Kubilius.

„Ne vieną kartą esu ir viešai, ir pačiam ponui Vareikiui sakęs, kad jis neturėtų naudotis užsienio komandiruotėmis“, – sakė A.Kubilius.

Jis teigė nepritariantis partiečio komandiruotei į Rusiją, o valdybos posėdyje, kuriame buvo patvirtintas sprendimas, jis nedalyvavo, nes pats buvo išvykęs į komandiruotę.

„Tiesą sakant, pagal tvarką, frakcijos vadovai turi pritarti bet kokioms Seimo narių kelionėms į užsienį, tai tokio pritarimo nebuvo“, – sakė A.Kubilius.

Seimo valdyba praėjusį trečiadienį nusprendė pritarti E.Vareikio komandiruotei rugsėjo 6-12 dienomis į Voronežą, kur jis dalyvauja žmogaus teisių gynimo organizacijos „Atviro dialogo fondas“ rengiamoje žmogaus teisių stebėjimo misijoje. Komandiruotės išlaidas, išskyrus draudimą, apmokėjo kviečiančioji pusė.

Tuo tarpu konservatoriai išplatino pranešimą spaudai, kuriame teigiama, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos vadovybė nepritaria E.Vareikio kelionei į Rusiją (Maskvą ir Voronežą) dalyvauti organizacijos „Atviro dialogo fondas“ inicijuotoje žmogaus teisių stebėjimo misijoje ir siūlo jam dar apsigalvoti bei atšaukti kelionę.

Informacija apie minėtą kelionę jau pasinaudojo Rusijos propagandiniai informacijos šaltiniai, bandydami diskredituoti tokio pobūdžio misijas iš Vakarų. „Kremliaus valdomas interneto tinklalapis atvirai tyčiojasi iš Lietuvos deleguoto Seimo nario dėl jo asmeninių problemų. Nė pats to nejausdamas Seimo narys E. Vareikis tapo informacinio karo subjektu, kenkiančiu ne tik sau pačiam, bet ir Lietuvai. TS-LKD frakcijos vadovybė yra priėmusi sprendimą neišleisti Seimo nario E. Vareikio į užsienio komandiruotes. Tokio leidimo parlamentaras neturėjo ir šiuo atveju, nors pagal Seimo valdybos nustatytą tvarką kiekvienam komandiruotės prašymui reikia atitinkamos frakcijos vadovų vizos“, – skelbiama pranešime spaudai. 

„Paradoksalu, kad leidimą E. Vareikiui vykti į komandiruotę vizavo Seimo Pirmininkės pavaduotojas Gediminas Kirkilas, o už minėtos komandiruotės pasekmes atsakomybę turėtų prisiimti Seimo valdybos nariai, balsavę „už“: L. Graužinienė, V. Gedvilas, G. Kirkilas, K. Komskis. Norėdami kažkaip pakenkti TS-LKD frakcijai, valdantieji be skrupulų diskredituoja Lietuvos užsienio politiką“, –  pažymi TS-LKD frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma.

E.Vareikis buvo įsivėlęs į kelis skandalus dėl alkoholio, vienas jų buvo pernai rugpjūtį, kuomet prieš skrydį į Romą, kur turėjo dalyvauti konferencijoje, jis oro uoste buvo užkluptas, kaip įtariama, neblaivus. Vėliau jis vėlavo grįžti, todėl artimieji dėl jo buvo kreipęsi į policiją.

E.Vareikis 2013-ųjų rudens sesiją praleido gydydamasis nuo priklausomybės alkoholiui. Jis nuo 2013-ųjų rugpjūčio nevyko į komandiruotes.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min