Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 26d. 20:47 , Atnaujinta: 2021 vasario 26d. 22:49

A.Maldeikienė kirto jos žinutes paviešinusiam A.Toliatui: jis domėjosi išimtinai europinių lėšų gavimo ir įsisavinimo klausimais

Maldeikienė ir Toliatas
Aušra Maldeikienė ir Algirdas Toliatas

Europarlamentarė ekonomistė Aušra Maldeikienė ir garsus katalikų kunigas Algirdas Toliatas nejuokais surėmė ietis socialiniuose tinkluose. Privačiomis žinutėmis pažėrusi dvasininkui nemažai kritikos politikė netruko sulaukti atsako – jos tekstų ekrano nuotraukos buvo paviešintos A.Toliato paskyroje. Netrukus atskriejo ir viešas politikės atsakymas – ji kunigą apkaltino interesais dėl Europos Sąjungos (ES) skiriamų lėšų įsisavinimo.

Pastarąją savaitę socialiniuose tinkluose įsižiebė aršūs debatai dėl Stambulo konvencijos ratifikavimo Lietuvoje. Nors Lietuvos vyskupų konferencija (LVK) dar 2018 metais pasisakė šiuo klausimu, vėl atsinaujinus diskusijoms, keli katalikų dvasininkai nusprendė išsakyti savo poziciją viešojoje erdvėje.

Vienas jų – populiarus kunigas ir knygų autorius A.Toliatas. Savo paskyroje jis pasidalino iš Linos Šulcienės gautu kvietimu pasirašyti peticiją, kad Lietuvoje būtų neleista ratifikuoti Stambulo konvenciją. Tai sukėlė reakcijų bangą. Politikavimu apkaltintas kunigas teigė to nedaręs, o tiesiog kvietęs tikinčiuosius diskusijai.

Netrukus po to jis sulaukė asmeninių žinučių bangos iš A.Maldeikienės. Jose buvo rašoma, esą kunigo pasidalintame laiške rašomos nesąmonės apie Stambulo konvenciją, dvasininkas apkaltintas užsiimantis religiniu popsu, meile sau ir neapykantos skleidimu.

„Nemėgstu dalinti patarimų – neturiu tam teisės – bet netraiškykite mūsų Dievo savo sirupu aplietomis pasaldintomis knygelėmis“, – užbaigė ilgą virtinę žinučių kunigui europarlamentarė.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Aušra Maldeikienė
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Aušra Maldeikienė

Tikriausiai omenyje turėtos A.Toliato parašytos knygas, kurių kunigas yra išleidęs ne vieną. Dauguma jų tapo bestseleriais.

Netrukus po to A.Maldeikienė sulaukė atsakymo žinutės iš A.Toliato.

„Gerbiama Aušra. Man visiškai nesuprantama Jūsų nei kaip kovotojos prieš smurtą, nei kaip tikinčio žmogaus, nei kaip politikės komunikavimo kultūros nebuvimas. Jei norite pareikšti savo nuomonę – sakykite ją viešai. Aš Jums padėsiu“, – atsakė dvasininkas ir paviešino žinutes.

Praėjus kelioms valandoms A.Maldeikienė išplatino viešą atsakymą A.Toliatui, kuriame pasidalino Popiežiaus kvietimu melstis už smurtą patiriančias moteris ir paaiškino, kad yra praktikuojanti katalikė.

Politikė nepamiršo įgelti A.Toliatui.

„Vos man tapus Europos parlamento nare, gavau A.Toliato kvietimą susitikti. Nuėjau į susitikimą kartu su savo padėjėjais Ugne ir Giedrius. Kaip paaiškėjo vėliau, kalba sukosi tikrai ne apie moralės ir tikėjimo dalykus (tie man įdomūs ir labai svarbūs).

Kunigas domėjosi išimtinai europinių lėšų gavimo ir įsisavinimo klausimais. Na čia aš ne labai stipri, o ir ne politiko tai darbas pinigus dalinti, tai matyt A.Toliatas suvokė, kad iš manęs naudos nulis. Ir daugiau manimi nesidomėjo“, – savo „Facebook“ paskyroje įrašą pradėjo A.Maldeikienė.

15min susisiekus su dvasininku, jis teigė, kad yra bendravęs su A.Maldeikiene dėl Augustino komplekso Vilniuje.

„Esame kažkada su ja kalbėję šia tema. Kaip ir su daugybe kitų žmonių iš įvairiausių institucijų. Kaip būtų įmanoma atgaivinti valstybei priklausantį Augustinų kompleksą, esantį pačioje Vilniaus širdyje naujam gyvenimui? Talpinančiam savyje bendrystę, kultūrą, socialines inovacijas, edukaciją, dvasingumą.

Tiesa viskas taip ir liko tik kalbomis. Vienintelis pliusas, kad jos buvo bent jau mandagios“, – trumpąja žinute komentavo kunigas A.Toliatas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min