Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrius Mazuronis: prokuratūros atstovai Seimo narius „siunčia ant trijų raidžių“

Darius Valys
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Darius Valys
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Finansinėmis machinacijomis įtariamos Darbo partijos atstovės Loretos Graužinienės vadovaujamas Seimo Audito komitetas pasijuto ignoruojamas Generalinio prokuroro Dariaus Valio.

Trečiadienio komiteto posėdyje L.Graužinienė pareiškė, kad D.Valys, skirtingai nei kiti buvę generaliniai prokurorai, rodo nepakankamą pagarbą Seimui.

„Generalinis prokuroras, skirtingai negu buvę generaliniai prokurorai, pats nepasirašinėja raštų, pats niekur nevaikšto, ką darydavo prieš tai buvę generaliniai prokurorai ir šią ir kitą kadenciją. Jie pagarbiau žiūrėjo į Seimą, dabar generalinis prokurors šitos iniciatyvos iš savo pusės nerodo“, – piktinosi L.Graužinienė.

Kitą savaitę Audito komitetas į posėdį kvies konkrečiai tik D.Valį, o jei jis atsisakys apsilankyti Seime, komitetas neatmeta galimybės dėl to skųstis pačiai prezidentei Daliai Grybauskaitei.

L.Graužinienės pasipiktinimą generalinio prokuroro abejingumu iššaukė Audito komiteto narys „tvarkietis“ Andrius Mazuronis.

Anot jo, D.Valio į Audito komitetą deleguojami generalinės prokuratūros atstovai dažnai būna nekompetentingi, elgiasi arogantiškai. Todėl parlamentaras siūlo šįkart Audito komitetui itin įdėmiai nagrinėti Generalinės prokuratūros ataskaitą.

„Mes ne formaliai tą privalome padaryti. Praeitą kartą darėme – atėjo kas? Atėjo tas Burokas (Zenonas Burokas, Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas – red. past.) su kažkuo ir visus vėl nacher išsiuntė. Generalinis tegul prokuroras ateina, neša atsakomybę, kodėl jis siuntinėt čia gali visokius departamentų vadovus, kurie siuntinėt visus čia gali į visas puses. Tegul ateina generalinis, kiek galima iš tos prokuratūros absurdiškus atsakymus gauti“, – žodžių komiteto posėdyje nerinko A.Mazuronis.

Kitų Seimo komitetų pirmininkai teigia, kad pasikviesti generalinį prokurorą Darių Valį į Seimą jiems nekyla jokių problemų.Jis piktinosi, kad Seimo narių kreipimaisi į prokuratūrą dažniausiai lieka neatsakyti, o pasiskųsti dėl to seimūnai neva net neturi kam. 

„Mes, kaip Seimo nariai, kaip Audito komiteto nariai, savęs paklauskime kam mes galime apskųsti ir ką mes galime daryti su prokuratūra, matydami tokį atsainų požiūrį ir visišką neveiklumą. Nieko negalime padaryti. Mes galime kreiptis, mums atrašo, kad eikite jūs ant trijų raidžių ir mes nieko negalime padaryti. Šiandien tokia yra situacija“, – emocijų netvarkė politikas.

Jo nuomone, prokuratūros atsainumas yra sisteminė problema, į kurią jau nebegalima žiūrėti pro pirštus, todėl A.Mazuronio manymu, vertėtų į komiteto posėdį kartu kviesti ir D.Valį, ir Prezidentūros atstovus.

Tuo tarpu kitų Seimo komitetų pirmininkai teigia, kad pasikviesti generalinį prokurorą D.Valį į Seimą jiems nekyla jokių problemų.

„Kiek kviečiame, tiek visada ateina“, – sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas.

Jis neatmeta, kad D.Valys gali vengti lankytis tik Audito komitete, kuriam vadovauja finansinėmis machinacijomis įtariamos Darbo partijos atstovė.

„Prokuratūra turi darbo partijos bylą, ji nebaigta. Todėl tas niuansas egzistuoja“, – 15min.lt sakė A.Anušauskas.

Generaliniu prokuroru D.Valys tapo prieš metus. Jis nuolat sulaukia kritikos dėl prokuratūroje atliekamos neva „fasadinės“ reformos, dėl kurios esą prarandami geriausi prokurorai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min