Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 06 10

A.Mazuronis ragina valdančiuosius sudaryti derybinę grupę konfliktui su opozicija spręsti

Opozicija tikisi, kad valdantieji deleguos derybinę grupę kilusiam konfliktui spręsti, sako Seimo vicepirmininkas, Darbo frakcijos atstovas Andrius Mazuronis.
Andrius Mazuronis
Andrius Mazuronis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Aš šiandien Seimo pirmininkės, ministrės pirmininkės, Gabrieliaus Landsbergio vietoje tokią grupę sudaryčiau ir ieškočiau kontaktų su opozicijos atstovais bandydamas nuimti tas emocijas, kurios tikrai, matyt, nėra taip reikalingos, bet yra užkilusios. Deeskalacijos vaidmens turi imtis valdančiosios daugumos atstovai, matydami, prie ko privedė tie jų žingsniai“, – penktadienį Žinių radijui sakė A.Mazuronis.

Konfliktas tarp valdančiųjų ir opozicijos kilo po to, kai Seimas svarstė antradienį opozicijos inicijuotą interpeliaciją žemės ūkio ministrui. Tuomet likus balsavimui, ar pritarti ministro atsakymams į klausimus, opozicijos iniciatyva padaryta pertrauka iki kito posėdžio, tikintis pakeisti politinių jėgų pusiausvyrą per balsavimą ketvirtadienį.

Valdantieji, reaguodami į tai, trečiadienio rytą sušaukė nenumatytą posėdį ir pritarė K.Navicko atsakymams. Protestuodama opozicija jau trečiadienį nedalyvavo Seimo posėdyje ir ketvirtadienį susirinko posėdžiauti alternatyviai.

Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen opozicijos atstovai vėliau įteikė reikalavimų sąrašą ir teigia, jog į juos neatsižvelgus, Seimo posėdžius gali boikotuoti iki rudens sesijos rugsėjo 10 dieną.

A.Mazuronis teigė, kad opozicija nusiteikusi ir toliau nedalyvauti plenariniuose posėdžiuose, „jei iš valdančiųjų nebus jokio bandymo deeskaluoti situaciją“.

Jis pripažino, kad opozicijos alternatyvių posėdžių Kovo 11-osios salėje „legitimumas yra nulinis teisine prasme“, tačiau taip, pasak jo, demonstruojama politinė pozicija.

„Juridine prasme mūsų posėdžiai neturi jokios prasmės, tačiau politine prasme, jie turi labai didelę politinę reikšmę: visa opozicija vieningai rodo, kad tokia situacija mūsų netenkina. Tikrai nesame šalininkai tų radikalių, kraštutinių veiksmų darymo vien todėl, kad juos darytume. Mes tiesiog norime dialogo, norime, kad mus išgirstų tam tikrose vietose, tam tikrais aspektais“, – kalbėjo jis.

Seimo darbą boikotuoja penkių frakcijų – Darbo partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos regionų, Lietuvos socialdemokratų partijos, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ – bei Mišrios Seimo narių grupės nariai. Iš viso – 67 parlamentarai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius