Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 13d. 19:01

A.Monkevičius paaiškino, kodėl nepasirodė pas G.Nausėdą: planuotas kitas susitikimo laikas

Algirdas Monkevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Algirdas Monkevičius

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį surengė pasitarimą apie švietimo ateitį. Diskutuoti susirinko politikai ir mokslo bendruomenės atstovai, bet švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius nepasirodė. Kodėl?

Ministro patarėjas Kęstutis Butvydas 15min nurodė, kad A.Monkevičius planavo atvykti į prezidentūrą. Esą to padaryti nepavyko, nes prezidento komanda paskutinę dieną pakeitė susitikimo laiką.

„Prezidentūra iš pradžių planavo susitikimą rengti trečiadienį iki pietų. Ministras planavo dalyvauti. Tačiau savaitės pradžioje prezidentūra pranešė, kad susitikimas nukeliamas į vėlesnį laiką – 13 val. Ministras iš karto informavo prezidentūrą, kad negalės atvykti, nes tuo metu turės dalyvauti Vyriausybės posėdyje. (...)

Prezidentūra iš pradžių planavo susitikimą rengti trečiadienį iki pietų. Ministras planavo dalyvauti.

Primenu, kad Vyriausybės posėdžiai vyksta trečiadieniais nuo 13 val. Ministrų dalyvavimą Vyriausybės posėdyje reglamentuoja Vyriausybės įstatymas. Tą dieną Vyriausybė svarstė 8 Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teiktus klausimus“, – nurodė K.Butvydas.

Jis nurodė, kad pirmasis kvietimas dalyvauti susitikime su prezidentu buvo gautas vasario 6 dieną. Jame nurodyta, kad susitikimas vyks vasario 12 d. nuo 10.30 val.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algirdas Monkevičius ir Gitanas Nausėda
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algirdas Monkevičius ir Gitanas Nausėda

Tačiau pirmadienį prezidentūros atstovai pranešė, kad laikas keičiamas – susitikimas perkeltas į 13 val. – laiką, kai trečiadieniais visuomet vyksta Vyriausybės posėdžiai.

Susitikimo dėl švietimo ateities laikas pakeistas dėl prezidento vizito į Briuselį ir vėlaus grįžimo naktį.

„Ministras tikrai būtų dalyvavęs prezidentūros organizuotame susitikime, jei jis būtų vykęs kitu metu, ne tada, kai yra Vyriausybės posėdis“, – nurodė K.Butvydas.

Prezidento komunikacijos grupė 15min informavo, kad susitikimo dėl švietimo ateities laikas pakeistas „dėl Prezidento vizito į Briuselį (02.11) ir vėlaus grįžimo naktį“.

Kada tiksliai G.Nausėda grįžo iš Briuselio, komunikacijos grupė neatsakė.

Prezidentūra nesureikšmina, kad ministras susitikime nedalyvavo, nes jame pasirodė viceministras Arūnas Plikšnys.

Ministras savo ruožtu nemenkina susitarimo prezidentūroje reikšmės, kaip tai vakar padarė premjeras Saulius Skvernelis, žiniasklaidai pareiškęs, kad jis yra perteklinis.

„Manau, tai yra perteklinė diskusija, juo labiau kad sprendimų priėmimo centras yra Seimas ir Vyriausybė“, – trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė S.Skvernelis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algirdas Monkevičius ir Saulius Skvernelis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algirdas Monkevičius ir Saulius Skvernelis

Jis taip pat teigė, kad Vyriausybės pasiūlytas nacionalinio susitarimo dėl švietimo nuostatas gali būti bandoma realizuoti kitu keliu, pavyzdžiui, perkeliant į kolektyvinę švietimo sutartį.

Tačiau švietimo ministras A.Monkevičius sako matantis prasmę visuose pasikalbėjimuose apie švietimą.

„Ministras palaiko nacionalinio švietimo susitarimo idėją. Ministras pažymi, kad ministerija buvo ir bus aktyvi partnerė tiek Vyriausybės kanceliarijai, tiek kitoms galimoms pusėms, kurios besikreiptų, padedant rengti susitarimo projektą – konsultuojant, teikiant siūlymus.

Ministro nuomone, reikia kalbėtis, tartis, kas jau ir vyko anksčiau Vyriausybėje, o vakar ir prezidentūroje. Svarbu, kad šie susitikimai inicijuotų realių sprendimų priėmimą – politinėms partijoms susitarti dėl esminių ilgalaikių švietimo ir mokslo tikslų Lietuvoje“, – teigė A.Monkevičiaus patarėjas.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min