Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 6d. 19:48

A. Pabedinskienė: „Kiekvienai šeimai, prižiūrinčiai neįgalųjį, turi būti suteikiamos kokybiškos paslaugos“

Susitikimas Marijampolėje
Org. nuotr. / Susitikimas Marijampolėje

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė Marijampolėje dalyvaudama „Lietuvos neįgaliųjų forumo” organizuotoje diskusijoje apie institucinės globos pertvarkos iniciatyvas regionuose pabrėžė, jog kiekvienai šeimai, prižiūrinčiai neįgalųjį, įgyvendinus pertvarką turės būti suteikiamos tik kokybiškos paslaugos.

Institucinės globos pertvarkos tikslas yra sukurti pakankamai paslaugų bendruomenėje, kad žmogus gautų reikiamą pagalbą jo gyvenamojoje vietoje. Taip pat padaryti taip, kad vaikai nebepatektų į institucinę globą, gyventų šeimose ir šeimynose, o žmonės su negalia gautų jiems reikalingas paslaugas bendruomenėje.

Šiuo metu vyksta pirmasis pertvarkos etapas, kurio metu kuriamos pertvarkai reikalingos sąlygos.

Šiuo metu vyksta pirmasis pertvarkos etapas, kurio metu kuriamos pertvarkai reikalingos sąlygos. Tam reikia įvertinti įstaigų gyventojų poreikius, nustatyti darbuotojų kvalifikacijos poreikius, vykdyti visuomenės vertybinių nuostatų kaitą, sudaryti individualius bendruomenių paslaugų ir infrastruktūros plėtros regionuose planus.

Ministrė akcentavo, kad vykdant tokią pertvarką yra labai svarbu visiems turėti bendrą bendruomenių paslaugų sampratą, į šį procesą aktyviai įtraukti ne tik socialinių paslaugų, bet ir kitus – sveikatos priežiūros, ugdymo sektorius, skatinti savivaldybes būti aktyviomis dirbant kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis.

Patys neįgalieji turi turėti galimybę išsakyti savo nuomonę, kur ir su kuo jie norėtų gyventi ir kokią pagalbą bendruomenėje gauti.

„Svarbu nepalikti nuošalyje pačių neįgaliųjų, jų artimųjų, vaikų ir jų šeimų ar juos atstovaujančių visuomeninių organizacijų. Turi būti išgirsti neįgalieji ir šeimos, auginančios vaikus, ar vaikai, šiuo metu gyvenantys institucijose. Patys neįgalieji turi turėti galimybę išsakyti savo nuomonę, kur ir su kuo jie norėtų gyventi ir kokią pagalbą bendruomenėje gauti“- teigia A. Pabedinskienė.

Tam, kad pertvarka vyktų sklandžiai, numatomas aktyvus tarpinstitucinis, tarpžinybinis ir tarpsektorinis bendradarbiavimas – tiek su savivalda, tiek kitų sektorių atstovais, organizuojami susitikimai, rengiamos konferencijos, apskrito stalo diskusijos, seminarai ir mokymai bei kt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min