Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 20d. 06:26

A.Palionis komandą renka iš primirštų veidų: viceministru taps P.Narkevičius, STT patikrino J.Pinskų ir V.Gedvilą

Petras Narkevičius, Jonas Pinskus ir Vydas Gedvilas
15min nuotr. / Petras Narkevičius, Jonas Pinskus, Vydas Gedvilas

Žemės ūkio viceministru penktadienį taps buvęs „darbiečių“ parlamentaras, dabar – Lietuvos socialdemokratų darbo partijai (LSDDP) priklausantis Petras Narkevičius. Nuo penktadienio ŽŪM turės ir naują kanclerę – ja taps tos pačios partijos atstovė Lina Zinkevičienė. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) yra patikrinusi dar dviejų „socialdarbiečių“ – Vydo Gedvilo ir Jono Pinskaus patikimumą ir ministrui atsakymą dėl jų davusi dar praėjusią savaitę, tačiau į pareigas jie kol kas neskirti.

Tai, kad penktadienį ketina pasirašyti darbo sutartį, 15min ketvirtadienį patvirtino pats P.Narkevičius.

„Planuose yra, o rytoj bus galutinai aiškumas (...) Rytoj turiu pasirašyti darbo sutartį, pasirašant darbo sutartį turi paaiškėti ir sritis, kuriai aš vadovausiu, ir taip toliau (...) Partija – ačiū, pasitikėjo manim ir, tikiuosi, nepavesiu nei ministro, nei partijos ir galų gale būsiu naudingas valstybei“, – 15min ketvirtadienį kalbėjo jis.

P.Narkevičius praėjusią Seimo kadenciją dirbo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotoju, į parlamentą buvo išrinktas su Darbo partija. Su ta pačia partija jis kandidatavo 2016 metų Seimo rinkimuose, tačiau jie „darbiečiams“ buvo labai prasti – į parlamentą pateko tik du jos atstovai.

Šiais metais jau kaip „socialdarbietis“ P.Narkevičius nesėkmingai kandidatavo į Panevėžio merus.

Kanclerė – irgi partijos atstovė

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis kanclere pasirinko savo partijos atstovę L.Zinkevičienę. Kad pradės eiti pareigas, ji 15min patvirtino ketvirtadienį.

L.Zinkevičienė priklauso LSDDP Etikos komisijai. „Socialdarbietė“ dirbo valstybės įmonėje „Gyvulių produktyvumo kontrolė“ Teisės personalo skyriaus vadove.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Evaldas Gustas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Evaldas Gustas

Šiuo metu ministerijoje dirba vienas viceministras – Evaldas Gustas, kuris yra dirbęs ūkio ministru Algirdo Butkevičiaus Vyriausybėje, prieš daugiau kaip metus jis pradėjo dirbti viceministru buvusio žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio komandoje.

STT tikrino J.Pinskų ir V.Gedvilą

Neoficialiai aptarinėjamos ir kitos politikų, kurie buvo numatyti į aukštas pareigas ŽŪM, pavardės.

Pavyzdžiui – „socialdarbiečio“, Gedimino Kirkilo Vyriausybės finansų viceministro Valentino Miltienio.

Aš negirdėjau, pas mane ženkliai prastesnė klausa tada negu jūsų.

Tačiau šis 15min ketvirtadienį nepatvirtino, kad yra svarstomas viceministru.

„Ką aš turiu komentuoti tokiu klausimu? Aš negirdėjau, pas mane ženkliai prastesnė klausa tada negu jūsų“, – viską juokais nuleido jis.

STT 15min ketvirtadienį patvirtino, kad rugpjūčio pabaigoje gavo žemės ūkio ministro prašymą pateikti informaciją apie siekiančius eiti pareigas Vydą Gedvilą ir Joną Pinskų.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vydas Gedvilas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vydas Gedvilas

STT nurodė ministrui informaciją apie juos pateikusi rugsėjo 13 dieną, tai yra praėjusį penktadienį.

Tačiau jie į pareigas bent jau kol kas nėra skiriami.

Ar STT pateikta informacija apie juos galėjo tapti kliuviniu būti paskirtiems į pareigas? Tiek buvęs sostinės vicemeras Jonas Pinskus, tiek buvęs Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas 15min apie tai nesileido į kalbas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jonas Pinskus
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jonas Pinskus

„Žinokit, nieko nežinau. Žemės ūkio viceministru? Ne“, – kad net nebuvo svarstoma jo kandidatūra, 15min tikino J.Pinskus.

„Niekuo aš nebuvau siūlomas ir aš nieko negavau“, – 15min teigė V.Gedvilas.

Ministras išvadas gavo, bet tyli

15min ketvirtadienį su žemės ūkio ministru A.Palioniu kalbėjosi dar negavusi STT patvirtinimo apie tai, kokių asmenų patikimumą jos buvo paprašyta patikrinti.

15min užsiminus ne tik apie J.Pinskų ir V.Gedvilą, bet ir apie buvusį žemės ūkio ministrą Kęstutį Daukšį (dėl jo, anot STT, A.Palionis į tarnybą nesikreipė, – aut.), žemės ūkio ministras sakė nenorintis kalbėti apie tuos asmenis, kurie yra tikrinami STT.

„Aš išvis noriu nekomentuoti, kurie žmonės yra tikrinami, nes neturiu išvadų ir nenoriu tų paskalų leisti“, – kalbėjo ministras, paklaustas, ar kreipėsi dėl minėtų trijų asmenų.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Andrius Palionis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Andrius Palionis

Jis pabrėžė, kad pagal tvarką privalo kreiptis į STT ir prašyti pateikti informaciją apie visus asmenis, kuriuos planuoja skirti į pareigas.

„Ir dėl kanclerio, ir ne tik dėl viceministrų, bet ir dėl patarėjų – tokia procedūra“, – pabrėžė A.Palionis.

STT informacija pakišo koją praeityje

2015 metais tuometė prezidentė Dalia Grybauskaitė atsisakė V.Gedvilą skirti švietimo ir mokslo ministru. Ji teigė, kad STT pateikta kriminalinės žvalgybos informacija apie kandidatą neleidžia net svarstyti šios kandidatūros teikimo į ministrus.

„Neįtikėtina, kad premjeras, turėdamas tokią svarią informaciją, ryžosi teikti šią kandidatūrą“, – pareiškė ji.

Tačiau tuometis premjeras Algirdas Butkevičius dievagojosi, kad STT pažymoje apie V.Gedvilą pateikti kriminalinės žvalgybos surinkti faktai nekliudo V.Gedvilui užimti ministro posto.

Pats V.Gedvilas tuomet atkreipė dėmesį, kad STT nematė kliūčių jam anksčiau užimti Seimo pirmininko postą.

Pagal įstatymą, STT į pareigas skiriančiam asmeniui pateikia informaciją apie asmens teistumą, dėl korupcinio pobūdžio veiklos priimtus nuosprendžius ar nutartis, net jeigu baudžiamoji byla buvo nutraukta arba asmuo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, įtarimus apie korupcinę veiklą, asmens atžvilgiu taikomas ar taikytas organizuoto nusikalstamumo prevencines poveikio priemones, taip pat – įslaptintą informaciją dėl asmens rengiamos, daromos ar padarytos nusikalstamos veikos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min