Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 20d. 15:38

A.Paulauskas tiki, kad referendumą surengti pavyks

Neabejojama, kad prie partijos vairo sugrįš jos kūrėjas ir buvęs vadovas Artūras Paulauskas.
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Artūras Paulauskas

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) trečiadienį įregistravo iniciatyvinę grupę parašams dėl Konstitucijos pataisos, kuri sudarytų galimybę prezidentui paleisti Seimą piliečių iniciatyva, rinkti.

Privalomąjį referendumą dėl Konstitucijos papildymo nuostata, jog prezidentas, reikalaujant 300 tūkst. rinkimų teisę turinčių piliečių, gali paskelbti pirmalaikius rinkimus, inicijuoja vieną atstovą parlamente turinti Naujoji sąjunga (socialliberalai).

Naujosios sąjungos pirmininkas Artūras Paulauskas žurnalistams sakė tikintis, kad referendumo iniciatoriams pavys surinkti reikalingą skaičių parašų. „Aišku, darbas yra sunkus ir, sakyčiau, titaniškas. Labai reikia geros organizacijos, bet tiek, kiek kalbiesi, kiek bendrauji su žmonėmis, kiek dabar teko girdėti, aš manau, visuomenėje yra pakankamai geras nusiteikimas pritarti šitai Konstitucijos pataisai“, – kalbėjo A.Paulauskas.

Parašų rinkimo lapus iniciatyvinei grupei VRK ketina įteikti pirmadienį, sausio 25 dieną. Parašams rinkti iniciatyvinė grupė turės tris mėnesius. Šis terminas baigiasi balandžio 25 dieną, sekmadienį. Todėl parašus iniciatyvinė grupė VRK turės grąžinti balandžio 26-ąją.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas sakė, kad iniciatyvinės grupės darbas surinkti 300 tūkst. parašų nėra pats sunkiausias. Sunkiausia esą padaryti taip, kad referendumas būtų laikomas įvykęs. Tam reikia, kad jame dalyvautų daugiau kaip pusė rinkimų teisę turinčių piliečių, o referendumu siūlomai nuostatai priimti reikia, kad ją palaikytų daugiau kaip pusė balsavusių referendume, bet ne mažiau kaip trečdalis visų rinkimų teisę turinčių piliečių.

Paklaustas, kiek lėšų prireiks Naujosios sąjungos iniciatyvai įgyvendinti, Z.Vaigauskas aiškino, kad paruošti parašų rinkimo lapus kainuos apie 3 tūkst. litų. „Parašų tikrinimas yra žymiai brangesnis dalykas, kainuoja 30–40 tūkst. litų. Brangiausiai kainuoja pats referendumas – apie 10–15 mln. litų“, – sakė VRK pirmininkas.

Naujienų portalas 15min.lt primena, kad šiuo metu Konstitucijoje numatyta, jog pirmalaikius rinkimus prezidentas gali skelbti, jei Seimas du kartus iš eilės nepritarė Vyriausybės programai, arba Vyriausybės siūlymu, jeigu Seimas pareiškia tiesioginį nepasitikėjimą Vyriausybe.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

02:12
39:35
01:36

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min