Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dar vienas nuosprendis A.Valantinui – kitą savaitę

Aleksandras Sacharukas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Aleksandras Sacharukas
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo komisija, tirianti, ar atlikdami operatyvinę veiklą kai kurie pareigūnai teisėtai klausosi gyventojų pokalbių, savo išvadas planuoja pateikti kitą savaitę. Tuomet viešai bus įvertinti ir generalinio prokuroro Algimanto Valantino veiksmai. Jam parlamentas jau yra pareiškęs priekaištų dėl esą netinkamai atliktų pareigų kuruojant vadinamąją Kauno pedofilijos bylą.

Uždarame Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos (OVPKK) posėdyje pirmadienį apsilankė generalinis prokuroras A.Valantinas ir jo pavaduotojas Gintaras Jasaitis. 

Paklaustas, ar A.Valantinas padarė viską, kad minėtų pokalbių būtų klausomasi teisėtai, OVPKK pirmininkas Aleksandras Sacharukas sakė, kad tai bus įvardyta komisijos išvadose: „Tai bus parašyta išvadose, jos nebus slaptos.“

Vyriausiasis šalies prokuroras po posėdžio buvo nekalbus – pareiškė nieko nekomentuosiąs ir pasiūlė visus klausimus peradresuoti A.Sacharukui. Pastarasis sakė, kad per posėdį nutarta kreiptis į Seimo pirmininkę Ireną Degutienę su siūlymu sudaryti darbo grupę Operatyvinės veiklos įstatymui tobulinti.

„Su generaliniu prokuroru ir jo pavaduotoju šiandien priėjome prie išvados, kad dabartiniai Operatyvinės veiklos įstatymo mechanizmai nesuteikia galimybės visiškai kontroliuoti operatyvinės veiklos“,  – reziumavo A.Sacharukas. Anot jo, A.Valaninas „iš dalies sutinka“, kad šiuo metu „dėl netobulų įstatymų ir kitų priežasčių“ nuosekli operatyvinės veiklos kontrolė neįmanoma.

Komisijos pirmininkas nenorėjo detalizuoti, kaip bus bandoma keisti teisinę bazę, tačiau užsiminė, kad turėtų būti panaikinta dabar galiojanti tvarka, kai leidimas pasiklausyti pokalbių išduodamas trims mėnesiams, o vėliau lengvai gali būti pratęstas.

„Mes šiandien akcentavome, kad pirmiausia turi būti vidinė kontrolė (operatyvinę medžiagą renkančioje institucijoje – aut. past.), su tuo sutiko ir prokuroras, nes tai yra pagrindas. Toliau – prokuratūros kontrolė ir teismų kontrolė“,  – sakė A.Sacharukas.

A.Valantino ir A.Mirnio atsakymai išsiskyrė

Po pirmadienio OVPKK posėdžio komisijos pirmininkas nebuvo toks kategoriškas, kaip prieš porą savaičių, kai komisijos posėdyje lankėsi Šiaulių apygardos teismo pirmininkas Boleslovas Kalainis ir Šiaulių apygardos vyriausiasis prokuroras Anatolijus Mirnis.

Neoficialiais duomenimis, per šiuos pareigūnus Valstybės saugumo departamentas organizavo kai kurių žurnalistų pokalbių klausymąsi. Tai paskelbė Pilietinės visuomenės instituto direktorius, Piliečių santalkos pirmininkas Darius Kuolys. Esą klausomasi tų žurnalistų, kurie viešai kėlė klausimus dėl saugumo pulkininko Vytauto Pociūno žūties Baltarusijoje. 

Po minėto posėdžio A.Sacharukas pareiškė, kad sankcionuojant telekomunikacijos tinklais perduodamos informacijos kontrolę pažeidžiami įstatymai. Pirmadienį pasikalbėjęs su A.Valantinu Seimo narys atskleidė, kad „yra nemažai prieštaravimų generalinio prokuroro ir Šiaulių prokuroro atsakymuose“. 

Paklaustas, ar A.Valantinas nestabdė žurnalistų pokalbių klausymosi, A.Sacharukas paaiškino, jog šis klausimas nėra jo vadovaujamos komisijos tyrimo objektas.

„Mūsų tyrimas plataus pobūdžio, todėl mes tiriame, ar apskritai Lietuvoje kontroliuojama operatyvinė veikla, o ne tai, ar klausomasi atskirų subjektų: ar žurnalistų, ar Seimo narių. Į tuos klausimus mes neatsakinėjame“,  – sakė komisijos pirmininkas.

Į klausimus, ar šiuo metu pasiklausimų yra sumažėję ir ar jie teisėti, komisijos pirmininkas vengė atsakyti. Esą komisija neturi teisės sekti operatyvinės veiklos medžiagą. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min