Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apkaltas A.Sacharukui ir L.Karaliui Seimas svarstys lapkričio 11 dieną (Papildyta 16.30 val.)

Aleksandras Sacharukas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Aleksandras Sacharukas
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį apkaltos opozicinės Krikščionių partijos frakcijos atstovams Aleksandrui Sacharukui ir Linui Karaliui procesas grįžo į Seimą. Parlamentarai dėl to susirinko į neeilinį posėdį, kuriame svarstė vien šį klausimą.

Šiuo metu parlamento pirmininkė Irena Degutienė pristato parlamentarams Konstitucinio Teismo (KT) išvadą, kuria šie parlamentarai pripažinti šiurkščiai pažeidę Konstituciją ir sulaužę priesaiką.

Žiniasklaidoje buvo pasirodę teiginių, kad A.Sacharukas po KT verdikto ketina pats pasitraukti iš Seimo. Tačiau trečiadienį prieš posėdį jis sakė, jog dar nėra apsisprendęs, ar atsistatydinti. „Čia mano teisė ir iki balsavimo skelbimo pradžios aš galiu ja pasinaudoti. Ir pasinaudosiu, jeigu norėsiu“, – pareiškė „krikščionis“.

„Čia mano teisė ir iki balsavimo skelbimo pradžios aš galiu ja pasinaudoti. Ir pasinaudosiu, jeigu norėsiu“, – apie galimybę atsistatydinti sakė „krikščionis“ A.SacharukasTrečiadienio posėdyje parlamentarams bus pateiktas protokolinio nutarimo projektas, kuriuo Seimas paskirs datą A.Sacharuko ir L.Karaliaus mandatų panaikinimo klausimo nagrinėjimui. Planuojama, kad tai būtų lapkričio 11 diena. Politikai turės palikti Seimą, jeigu už tai pasisakys ne mažiau kaip 85 parlamentarai. 

(Papildyta 16.30 val.) Po pranešimo parlamentarai balsavimais priėmė protokolinių nutarimų projektus „Dėl Lino Karaliaus Seimo nario mandato panaikinimo klausimo svarstymo“ ir „Dėl Aleksandro Sacharuko Seimo nario mandato panaikinimo klausimo svarstymo“, taip pat nustatė, kad lemiamas posėdis, kai bus balsuojama dėl šių parlamentarų pašalinimo iš Seimo, vyks kitą ketvirtadienį, lapkričio 11 dieną.

Posėdyje dalyvavo daugiau nei 100 Seimo narių. Visuose trijuose balsavimuose „už“ pasisakė didžioji dauguma parlamentarų išskyrus keletą Krikščionių partijos frakcijos narių ir Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Andrius Šedžius.

Su protokoliniais nutarimais čia pat, posėdžių salėje, susipažino ir juos pasirašė abu parlamentarai, kuriems pradėtas apkaltos procesas.

KT praėjusią savaitę paskelbė, kad A.Sacharukas, sausio 14 ir 19 d. Seimo plenariniuose posėdžiuose naudojęsis Seimo nario L.Karaliaus pažymėjimu ir 8 kartus sąmoningai balsavęs už jį priimant įstatymus bei kitus Seimo aktus, šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką. Teismas taip pat konstatavo, kad „L.Karaliaus veiksmai – išvykimas į užsienio kelionę ir dėl to nedalyvavimas be pateisinamos priežasties 2010 m. sausio 13, 14, 19, 20, 21 d. vykusiuose Seimo plenariniuose posėdžiuose, 2010 m. sausio 15, 20 d. vykusiuose Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdžiuose, prieštarauja Konstitucijai.“ Anot KT, šiais veiksmais L.Karalius sulaužė Seimo nario priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min