Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Sekmokas: „Orlen Lietuva“ pardavimas nesvarstomas (papildyta 15.17 val.)

„Orlen Lietuva“ generalinis direktorius Ireneusz Fąfara susitiko su premjeru Andriumi Kubiliumi.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Orlen Lietuva“ generalinis direktorius Ireneusz Fąfara susitiko su premjeru Andriumi Kubiliumi.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas trečiadienį po susitikimo su „Orlen Lietuva“ vadovais patikino, jog nėra svarstoma bendrovę parduoti. Tą patį kalba ir įmonės vadovas.

Trečiadienį Vyriausybėje lankėsi lenkų bendrovės „Orlen Lietuva“ generalinis direktorius Ireneuszas Fąfara ir pavaduotoja logistikai Danielia Krelowska. Jie susitiko su premjeru Andriumi Kubiliumi, susitikime dalyvavo ir A.Sekmokas.

Ministras žurnalistams teigė, jog bendrovė nesvarsto parduoti savo akcijų.

Šį mėnesį „Orlen Lietuva“ sudarė sutartį su tarptautiniu investicijų banku „Nomura“. Žiniasklaidoje pranešta, esą „Nomura“ turėjo paruošti galimą bendrovės pardavimo scenarijų.

Tačiau tiek A.Sekmokas, tiek „Orlen Lietuva“ vadovas žurnalistams teigė, jog bankas buvo nusamdytas optimizuoti įmonės veiklą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat  sako gavusi Lenkijos prezidento Bronislawo Komorowskio patvirtinimą, kad kol kas apie naftos perdirbimo bendrovės Mažeikiuose pardavimą nekalbama.

Papildyta 13.39 val.: „Generalinis direktorius patvirtino, kad bankas yra pasamdytas tam, kad įvertintų veiklos optimizavimo galimybes visais aspektais ir kad tai nėra nukreipta būtent į pardavimą. Iš tikro, pagerinti įmonės veiklos efektyvumą. Tai tą patvirtino ir lygiai tą patį aš galiu pakartoti, ką sakė prezidentė – gamyklos generalinis direktorius tiesiogiai apie pardavimą šiandien nekalbėjo“, – žurnalistams sakė A.Sekmokas.

Ragina nesusirišti su „Klaipėdos nafta“

Taip pat susitikime kalbėta apie lobistikos problemas, naftos produktų tarifus, aptarti kiti klausimai.

„Dėl ko buvo susitarta – kad iš tikro tiek „Mažeikių naftai“, tiek „Klaipėdos naftai“ būtų naudinga diversifikuotis, kad nebūtų tiesioginės priklausomybės. Kad būtų kiti klientai, kad „Orlen Lietuva“ galėtų krauti savo produktus ir per kitus uostus, terminalus. Lygiai taip pat „Klaipėdos naftai“ būtų svarbu ir kiti klientai. Tai leistų nustatyti, kokie yra objektyvūs tarifai, rinkos tarifai. Nes šiuo metu, kai yra didelė tiesioginė priklausomybė, apibrėžti, kas yra objektyvus tarifas, yra sunku“, – teigė energetikos ministras.

Šiuo metu kone visą produkciją užsieniui „Orlen Lietuva“ geležinkeliu veža į „Klaipėdos naftą“. Ji yra didžiausia „Klaipėdos naftos“ klientė.

A.Sekmokas pabrėžė, jog Vyriausybė į įmonių derybas kištis neketina, kadangi tai prieštarautų rinkos ekonomikos nuostatoms, tačiau siūlo abiems pusėms susitarti. Anot ministro, „Orlen Lietuva“ sutiko, kad toks diversifikavimas būtų naudingas abiems pusėms.

„Orlen Lietuva“ generalinis direktorius I.Fąfara žurnalistams užsiminė, jog šiuo metu tebevyksta derybos su „Klaipėdos nafta“ dėl krovos tarifų. Anot jo, derybos turėtų būtų baigtis dar šį mėnesį.

Papildyta 15.17 val.: „Orlen Lietuva“ mažina „PKN Orlen“ vertę?

Trečiadienį popiet „Orlen Lietuva“ išplatino pranešimą spaudai, kuriame cituojamas bendrovės generalinis direktorius I.Fąfara teigia, jog „PKN Orlen“ į naftos perdirbimo gamyklą Lietuvoje žiūri kaip į investiciją, tačiau tuo pačiu pažymi, jog „Orlen Lietuva“ mažina koncerno vertę.

Galiu patvirtinti tik viena, kad šiuo metu pirmenybė neteikiama nė vienam iš scenarijų, – teigė I.Fąfara.I.Fąfara primena, jog koncernas į naftos perdirbimo produktų gamyklos modernizaciją Lietuvoje investavo daugiau nei 3,5 mlrd. JAV dolerių.

„Šiandien gamykla Mažeikiuose yra nepalyginamai modernesnė ir geriau valdoma nei prieš 4 metus. Būtina pažymėti, kad nepaisant sunkios pasaulinės finansų krizės, kuri palietė ir „PKN Orlen“, koncernas įvykdė įsipareigojimus dėl likusių „Orlen Lietuva“ akcijų išpirkimo iš Lietuvos vyriausybės, kas buvo piniginė injekcija Lietuvos biudžetui, nors ir neigiamai atsiliepė „PKN Orlen“ rezultatams“, – pranešime spaudai cituojamas I.Fąfara.

Anot jo, šiuo metu naftos perdirbimo bendrovę Mažeikiuose Lenkijos savininkas laiko svarbia koncerno kapitalo grupės dalimi. „Tačiau nereikėtų pamiršti, kad „Orlen Lietuva“ savininkas „PKN Orlen“ yra vertybinių popierių biržoje listinguojama bendrovė. Akcininkai tikisi efektyvaus įmonės vertės kūrimo, tuo tarpu dabar investicija į „Orlen Lietuva“ mažina „PKN Orlen“ vertę“, – teigia „Orlen Lietuva“ generalinis direktorius.

Pasak jo, per pastaruosius trejus su puse metų nebuvo priimtas nei vienas bendrovei „Orlen Lietuva“ naudingas logistinis sprendimas. Esą vietoj to sulaukta daugybės nenaudingų, didžiausios Lietuvoje bendrovės rentabilumą mažinančių sprendimų.

„Atsižvelgdama į „Orlen Lietuva“ rentabilumo problemas bei į tai, kad ši bendrovė yra svarbus Lietuvos ūkio subjektas, „PKN Orlen“ valdyba pavedė tarptautiniam investicijų bankui „Nomura“ įvertinti visus galimus šios investicijos ateities scenarijus – nuo „PKN Orlen“ investicijų išsaugojimo Lietuvoje iki visų „Orlen Lietuva“ akcijų pardavimo“, – teigia I.Fąfara. Pranešime pabrėžiama, kad „šiuo metu pirmenybė neteikiama nė vienam iš scenarijų“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min