Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Sekmokas: skirstomųjų tinklų privatizavimas šiandien nėra svarstomas (papildyta 14.15 val.)

Arvydas Sekmokas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Arvydas Sekmokas
Šaltinis: 15min
0
A A

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas tvirtina, kad šiuo metu nesvarstoma galimybė iš naujo privatizuoti ką tik valstybės atgautas didžiąsias elektros energijos sektoriaus įmones.

Žiniasklaidoje neseniai pasirodė pranešimų, kad ieškodama papildomų pajamų skylėtam valstybės biudžetui Vyriausybė svarsto galimybę privatizuoti skirstomuosius tinklus. Apie tai buvo užsiminęs ir Vyriausybės kancleris Deividas Matulionis. Esą jokių sprendimų nėra, tačiau ši galimybė svarstoma. Tuo tarpu kai kuriais duomenimis, jau yra ir konkretūs pardavimo planai. 

Procesais susidomėjo ir kai kurie parlamentarai.

„Šiandien bankų atstovai kalba, investuotojai, norintys pirkti Vakarų skirstomuosius tinklus iš naujo, derasi su bankininkais dėl palūkanų dydžių ir panašiai. <...> Ar jūs nieko nežinote, ar nieko nenorite sakyti?“ – per Vyriausybės valandą ketvirtadienį ministro klausė Seimo socialdemokratas Mindaugas Bastys.

„Iš tikrųjų elektros energetikos sistemų privatizavimas, konkrečiai – skirstomųjų tinklų privatizavimas, dabar nėra svarstomas. Tokių planų ir tokių svarstymų šiandien nėra. Iš kur šitas gandas ar nuomonė pasklido, aš negalėčiau pakomentuoti, bet galiu jus patikinti, kad Energetikos ministerijoje tokio klausimo net nesvarstėme. Šiuo metu skirstomųjų tinklų privatizavimas būtų tikrai ne laiku“, – tvirtino A.Sekmokas.

Papildyta 14.15 val. Tačiau ministro atsakymas parlamento socialdemokratų nepatenkino. Jie paskelbė, kad raštu kreipėsi į premjerą Andrių Kubilių, prašydami išdėstyti oficialią poziciją dėl Lietuvos Rytų ir Vakarų skirstomųjų tinklų privatizavimo galimybės.

„Energetikos ministras A. Sekmokas nepaneigė jo patarėjo ryšiams su visuomene Kęstučio Jauniškio  pranešimo spaudai dėl Lietuvos skirstomųjų tinklų (Rytų ir Vakarų) galimo privatizavimo“, – sako Seimo LSDP frakcijos narė Birutė Vėsaitė.

Socialdemokratų išplatintame pranešime pateikiama esą žiniasklaidos pateiktos informacijos ištrauka: „Ateityje dalis būsimosios bendrovės Lietuvos skirstomųjų tinklų akcijų gali būti parduota.“ Energetikos ministro Arvydo Sekmoko patarėjas ryšiams su visuomene Kęstutis Jauniškis teigė, kad „svarstomi įvairūs galimi variantai, tarp kurių yra ir dalies akcijų perleidimas privačiai bendrovei“. 

Socialdemokratų frakcija taip pat prašo ministro pirmininko atsakyti, kodėl sprendžiant Lietuvos energetinio saugumo klausimus (svarstant naujos atominės elektrinės statybos perspektyvas, elektros jungčių tiesimo bei suskystintų dujų terminalo statybos klausimus) nėra kviečiami ir neturi galimybės dalyvauti opozicijos atstovai.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min