Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Alfonsui Šimkui atsikratyti teistumo nepavyko

Alfonsas Šimkus
J.Andriejauskaitės nuotr. / Alfonsas Šimkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir kitų nusikalstamų veikų pagal nuteistųjų skundus juos atmetė ir paliko galioti apkaltinamąjį praėjusių metų liepos 2 d. Klaipėdos miesto apylinkės teismo nuosprendį.

Tada pirmos instancijos teismas, kaip ir prašė valstybinį kaltinimą teisme palaikęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras, buvusiam Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto ūkio departamento direktoriui Alfonsui Šimkui už piktnaudžiavimą tarnyba bei kurstymą kitą asmenį iššvaistyti jo žinioje buvusį svetimą turtą uždraudė trejus metus dirbti su valstybės tarnyba susijusį darbą bei skyrė 50 MGL dydžio baudą. Pinigine bauda buvo nuteistas ir verslininkas, iš savo bendrovės lėšų apmokėjęs valdininko pirktas automobilio detales – padangas, ratlankius, kilimėlius – už beveik 8 tūkst. litų. 

Nuteistieji Klaipėdos apygardos teismo savo apeliaciniu skundu prašė juos išteisinti, nurodydami, neva tarp valdininko ir verslininko įvyko „Volvo“ automobilių detalių mainai, tačiau teismas šia versija nepatikėjo ir paliko galioti apkaltinamąjį pirmos instancijos teismo nuosprendį. Tiesa, teismas perkvalifikavo valdininkui inkriminuotą bendrininkavimo rūšį iš kurstytojo į padėjėjo, tačiau tai įtakos bausmės dydžiui neturėjo.

Priminsime, kad šiuo metu apeliacine tvarka Klaipėdos apygardos teisme nagrinėjamas Klaipėdos apygardos prokuratūros skundas dėl kito šių metų vasario 1 d. Klaipėdos miesto apylinkės teismo nuosprendžio, kuriuo tas pats buvęs valdininkas bei du kitų bendrovių vadovai buvo išteisinti dėl panašių nusikalstamų veikų – verslininkų apmokėtų valdininko automobilio benzino išlaidų bei mirusiems jo uošviams pastatyto paminklo. Teismas byloje atnaujino įrodymų tyrimą ir posėdį tęs šio mėnesio pabaigoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min