15min be reklamos
2022 11 29, 11:12

A.Širinskienė siūlo M.Majauskui pasitikėjimą pasitikrinti Seime, renka parašus

Opozicinės Lietuvos regionų frakcijos atstovė Agnė Širinskienė siūlo valdančiųjų konservatorių iš pareigų stumiamam Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) vadovui Mykolui Majauskui pasitikėjimą pasitikrinti Seime.
Mykolas Majauskas
Mykolas Majauskas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Parlamentarė parengė nutarimo projektą pagal Seimo statute numatytą nepasitikėjimo procedūrą, kad savo poziciją dėl M.Majausko galimybės eiti pareigas slaptu balsavimu išsakytų visas Seimas.

„Siekdami, kad, patyrus jį delegavusios partijos nepasitikėjimą, BFK pirmininkui M.Majauskui būtų sukurtos prielaidos pasitikrinti pasitikėjimą juo Seime, pareiškiame, kad siūlome Seimui atleisti BKF pirmininką M.Majauską dėl nepasitikėjimo“, – sakoma projekte.

Procedūrai dėl nepasitikėjimo inicijuoti reikia ne mažiau kaip 29 Seimo narių parašų. Pirmasis apie A.Širinskienės iniciatyvą antradienį pranešė naujienų portalas „Delfi“.

A.Širinskienė tikisi juos surinkti per šią savaitę, kad balsavimas dėl nepasitikėjimo būtų surengtas kitą antradienį. Norint iš pareigų atstatydinti Seimo paskirtą pareigūną reikia, kad už nepasitikėjimą balsuotų ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

„Ne posėdžių savaitė, todėl parašus rinksime ir elektroniniu būdu, aš taip tikiuosi, kad mes per šią savaitę surinksim, o kitą antradienį turėsim pasitikrinimo procedūrą ir sudėsime galutinius taškus“, – antradienį BNS sakė A.Širinskienė.

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetas partijos valiai palaikyti tik su Vyriausybe suderintus biudžeto siūlymus nepaklususį BFK pirmininką M.Majauską pirmadienį pašalino iš partijos. Taip pat konservatorių prezidiumas frakcijai rekomendavo išrinkti naują BFK vadovą.

A.Širinskienė teigia, kad M.Majauskas į Seimo BFK pirmininkus paskirtas Seimo valia, todėl visas Seimas turėtų pasisakyti, ar jis gali toliau tęsti darbą.

„Yra konservatorių partijos prezidiumo sprendimas, kuris buvo priimtas iš esmės už uždarų durų, nedalyvaujant Seimui, kuris nurodo M.Majauskui trauktis iš užimamų pareigų, bet iš esmės į tas pareigas jį paskyrė ne konservatorių partijos prezidiumas, bet visas Seimas balsavo, aš tame tarpe, dėl jo paskyrimo“, – pabrėžė A.Širinskienė.

Gretos Skaraitienės / BNS nuotr./Agnė Širinskienė
Gretos Skaraitienės / BNS nuotr./Agnė Širinskienė

Ji sakė savo iniciatyva siekianti dėl nepasitikėjimo sudaryti sąlygas M.Majauskui pasitikrinti pasitikėjimą visame Seime, „o ne kažkur uždarame partijos posėdyje“, ir dėl to galėtų pasisakyti kiekvienas parlamentaras.

„Komitetas, vadovaujamas Majausko, labai sėkmingai dirba, aš jau nekalbu apie tai, kad su peržiūrėtais projektais jie pralenkia net Teisės komitetą, parlamentinė kontrolė puikiai vyksta, ir konsensusas yra, kiek būna pristatytų Seimo tribūnoje klausimų, paprastai jie eina komitete bendru sutarimu. Tai rodo, kad komitetas dirba puikiai, komiteto pirmininkas turi dėti didžiules pastangas tam, kad komitetas vieningai dirbtų“, – kalbėjo parlamentarė.

Priimant kitų metų valstybės biudžetą, M.Majauskas ir kitas konservatorius Mindaugas Skritulskas drauge su Laisvės partijos parlamentarais balsavo už siūlymą, jog 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas maitinimo sektoriui būtų taikomas visus 2023 metus, o ne iki liepos, kaip siūlė Ministrų kabinetas.

Partijos prezidiumas anksčiau buvo įpareigojęs konservatorius neteikti ir nebalsuoti dėl biudžeto iniciatyvų, nesuderintų su Vyriausybe.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min