Dabar populiaru
Sportas gyvai
15min be reklamos
Publikuota: 2020 gruodžio 21d. 08:56

A.Širinskienė sulaukė policijos dėmesio dėl judėjimo tarp savivaldybių: teisinasi vykusi degalų ir maisto

Agnė Širinskienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Agnė Širinskienė

Nors kelias dienas intensyviai buvo skelbiama, kad judėjimas tarp savivaldybių savaitgalį bus ribojamas, „valstietei“ parlamentarei Agnei Širinskienei sekmadienį vakare prireikė važiuoti į Visaginą, o sulaukusi policijos dėmesio ji nepasitenkinimą išliejo feisbuke.

„Sekmadienio vakarą nusprendžiau iš namų Dūkšte grįžti į Vilnių. Pirmadienis – juk darbo diena. Tačiau… benzino bake kuro likę vos 50 kilometrų ir klausimas: „Kaip bus su tuščiu šaldytuvu?“ – pasakojimą socialiniame tinkle pradėjo A.Širinskienė.

Ji tikino apsipirkti nespėjusi, nes ketvirtadieninis Seimo posėdis iki išnaktų užtruko, o po to iš karto važiavusi namo, o po to – įvesta važiavimo kontrolė, bet visgi pamaniusi, kad rizikos grupei priklausantis vyras pats maisto visą savaitę tikrai nevažiuos.

„Nevažiavo jis pavasarį, o ir dabar jau kelintas mėnuo nevažiuoja. Tiesiog nenorim rizikuoti, matydami, kaip atrodo prekybos centrai. Tad viskas baigiasi tuo, kad nusprendžiame, jog, prieš išvažiuodama į Vilnių, važiuosiu į artimiausią degalinę Visagine, o kartu ten nupirksiu ir maistą. Juolab artėja 21 valanda, kai bus sumažinta judėjimo kontrolė keliuose ir judėjimas prieš darbo savaitę taps laisvesnis.

20 val. 50 min. atsiduriu ant Visagino ribos. Nors posto darbo diena jau į pabaigą ir policijos postas netrukus bus nuimtas (taip ir buvo kai grįžau atgal), sustabdo policininkė. „Gal įleisite bent kuro nusipirkti?“ – jai pasirodo pakankama objektyvia priežastimi. Paskubomis įsipilu kuro (20 val. 55 min, kaip rodo degalinės kvitas). Ir pakeliui stabteliu prie vietinio LIDL – jau 21 val.

Parduotuvė beveik tuščia, tad susimetu būtiniausius produktus ir greitai prie kasų. 21.08 išmušamas čekis ir… čia jau laukė policija.

Parduotuvė beveik tuščia, tad susimetu būtiniausius produktus ir greitai prie kasų. 21.08 išmušamas čekis ir… čia jau laukė policija. Pasirodo, jų manymu, užsipylusi kuro aš jau nebeturėjau teisės įsigyti maisto. Todėl „tikrai informuosim savo vadovybę ir Jus tikriausiai pakvies į apklausą“. Mano bandymas paaiškinti, kad turiu nupirkti maisto vyrui – jiems pasirodo nepakankamas“, – pasakojo Seimo narė.

Ji tikina mielai sudalyvausianti apklausoje ir atsakysiantis į visus klausimus.

„Tame tarpe ir tuos, kodėl savo vyrui perku maistą Visagine ir galėsim padiskutuoti, ar maisto pirkimas rizikos grupės žmogui, kuris nevyksta į prekybos centrus pats, yra pakankamai objektyvi priežastis lankytis parduotuvėje po to, kai nusipirkai kuro“, – piktinasi ji.

Seimo narė tikino, kad pagal dabartinę tvarką išvis negalėjo grįžti namo, nors visą gyvenimą, išskyrus studijų metus, gyvena Dūkšte, čia nuosavybės neturinti.

„Mūsų namus paveldėjo mama ir mes nematome jokio poreikio kaip nors tą turtą "persirašyti". Studijų metais deklaravau gyvenamąją vietą Vilniaus mieste. Tai buvo patogu ir dirbant, tad poreikio persideklaruoti gyvenamosios vietos taip pat niekada nekilo. Deklaruotoje gyvenamojoje vietoje į namus nebuvau užėjusi nuo kovo – saugau savo Mamą, o pabendrauti randame ir kitų būdų. Visada maniau, kad mano privatus gyvenimas yra mano ir policijai ar valstybei dėl to nereiks aiškintis. Panašu – kad klydau“, – teigia ji.

A.Širinskienė aiškina, kad „su tokia sukarintos valstybės logika“, kurią praėjusį sekmadienį buvo patvirtinę valdantieji, į savo šeimos namus Dūkšte, kurie man yra namais nuo pat 1975 m. kuomet gimė, ji nė nebūtų galėjusi atvažiuoti.

„Pirmadienio pakeitimai, kuriuos Vyriausybė padarė apsižiūrėjusi, jog perlenkė lazdą sekmadienį, leido „kitas objektyvias priežastis“ palikti deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybę. Taigi, leido ir man iš Vilniaus išvykti namo į Dūkštą. Tikiuosi, noras bent savaitgaliais grįžti pas sutuoktinį yra „objektyvi priežastis“. Norėjau tikėti, kad nupirkti maisto, mano aplinkybėmis, ne toje savivaldybėje, kur esi deklaravęs gyvenamąją vietą ir kurioje neturi nuosavybės, yra objektyvi priežastis judėti. Ypač, kai perki maistą savaitei rizikos grupei net pagal kelis veiksnius priklausančiam žmogui.

Deja, tikriausiai klydau, nes, kaip patyriau šiandien iš policijos pareigūnų – apsipirkti gali tik savo deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybėje net tuo atveju, kai ta savivaldybė yra už gerų 130 kilometrų, o žmogus, kuris valgys maistą – čia pat“, – feisbuke rašė A.Širinskienė.

Sekmadienio vakarą nusprendžiau iš namų Dūkšte grįžti į Vilnių. Pirmadienis – juk darbo diena. Tačiau….benzino bake kuro...

Posted by Agnė Širinskienė on 2020 m. gruodžio 20 d., sekmadienis

„Nežinau, kaip toli eisim su tokiu valstybės valdymo suvokimu, tačiau labai tikiuosi, kad bukas apribojimų taikymas nesibaigs tuo, kad mes rizikos grupės žmones išginsime į parduotuves vien tam, kad kažkas, rengdamas Vyriausybės nutarimą, neapgalvojo visų gyvenimiškų situacijų ir pabandė visus žmones vertinti pagal vieną kurpalį", – piktinasi ji.

Policija pradės administracinę teiseną

Utenos apskrities policijos viršininkas Vytautas Vaiškūnas pasakojo, kad apie 20 val. 45 min., kelyje Dūkštas–Rimšiškės esančiame patikros poste, sustabdytas moters vairuojamas automobilis.

„Ji paaiškino, kad turi teisinį pagrindą gyventi Dūkšto seniūnijoje. Tačiau situacija tokia, kad jai baiginėjasi degalai, o aplink nėra degalinės. Teisingai, aplink Dūkštą degalinės nėra. Pareigūnai, įsitikinę, kad tikrai trūksta degalų, sutiko praleisti iki pirmos degalinės“, - pasakojo V.Vaiškūnas.

Pasibaigus patikros posto darbo laikui pareigūnai pravažiavo pro Visaginą, tačiau nė vienoje degalinėje A.Širinskienės vairuojamo automobilio nepastebėjo.

„Automobilį pamatė prie parduotuvės „Lidl“. Ten palaukė ir išėjusiai pilietei paaiškino, kad leidimas buvo duotas įsigyti degalų ir grįžti, bet ne kirsti seniūnijos ribos tam, kad įsigytų produktų. Tiek Dūkšte, tiek Ignalinoje yra parduotuvės, kurios taip pat dirba“, - sakė Utenos policijos vadas.

Dėl šio įvykio pareigūnai surašė tarnybinį pranešimą ir informavo vadovybę. V.Vaiškūno teigimu, dabar bus pradėta administracinė teisena dėl Vyriausybės nutarimo nevykdymo. Už tai gresia bauda nuo 500 iki 1500 eurų.

Paklaustas, ar policija gali bausti teisinę neliečiamybę turinčią Seimo narę, V.Vaiškūnas sakė, kad šiuo atveju dėl to problemų nekils.

„Jeigu neribojamos jos teisės, kaip šiuo atveju, tai viskas vyks bendra tvarka, - kalbėjo jis. - Priimsim sprendimą išsiaiškinus visas aplinkybes. Yra lengvinančios, sunkinančios aplinkybės, kokia sankcija bus taikoma, negaliu pasakyti.“

Visgi dar praėjusią savaitę Policijos departamentas aiškiai nurodė, kad į kitą savivaldybę žmonių apsipirkti gali neišleisti.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis tikino, kad važiuodami apsipirkti gyventojai turėtų gerai pagalvoti – tokių pareigūnai greičiausia nepraleis, kadangi tai nėra būtinybė.

Savo ruožtu Vidaus reikalų ministerijos Strateginės komunikacijos skyriaus patarėja Božena Zaborovska-Zdanovič teigė, kad palikti savo gyvenamąją vietą ir nuvykti į prekybos vietą nėra draudžiama.

„Be abejo, rekomenduojama pasirinkti parduotuves toje pačioje savivaldybėje, kur ir gyvenamoji vieta, bet jeigu nepavyksta, tuomet galima vykti ir į kitoje savivaldybėje esančią parduotuvę. Policijos pareigūnai kiekvieną situaciją vertins individualiai, bet, kaip jau buvo minėta, tikslas yra ne bausti, o paaiškinti, be to, skatinti žmones būti sąmoningais ir atsisakyti nebūtinų kelionių“, – teigė VRM atstovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min