Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 6d. 13:32 , Atnaujinta: 2019 kovo 6d. 19:16

A.Širinskienės vadovaujamos komisijos posėdyje A.Landsbergienė nepasirodė, kvies liudyti G.Landsbergį

Gabrielius Landsbergis ir Agnė Širinskienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gabrielius Landsbergis ir Agnė Širinskienė

Trečiadienį Seime vyko laikinosios tyrimo komisijos, besiaiškinančios galimą įtaką politikams, posėdis. Jame kviesta dalyvauti bendrovės „Karalienės Mortos mokykla“ direktorė, politiko Gabrieliaus Landsbergio sutuoktinė, Austėja Landsbergienė neatvyko. Užtat komisija nutarė kitą trečiadienį į posėdį prisikviesti konservatorių G.Landsbergį, kad šis paliudytų, kaip buvo rengiamas kreipimasis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl pensijų reformos atitikties Konstitucijai.

Posėdžio pradžioje kalbėta apie A.Lansbergienės neatvykimą.

„Buvome prašę mus informuoti, ar ji gali atvykti. Informacijos ji net po paraginimo, ar jinai atvyks, taip pat nepateikė“, – posėdžio metu kalbėjo tyrimo komisijos pirmininkė Seimo „valstietė“ Agnė Širinskienė.

„Aš vis dėlto norėčiau sužinoti, kaip 1,5 mln. [eurų] kainavęs sklypas vėliau buvo parduotas už vieną eurą“, – pridūrė ji.

Trečiadienio vakare į šį teiginį sureagavo „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Šarūnas Stepukonis.

Įsigyta bendrovė turi tokios pat vertės finansinių įsipareigojimų, kurie po sandorio atiteko pirkėjui.

„Šis klausimas man buvo užduotas vasario 13 dieną, komisijos posėdyje. Aš į jį atsakiau išsamiai, nesunku priminti dar kartą. „BaltCap Infrastructure Fund“ įsigijo ne sklypą, o bendrovę, kuri valdo 1,3 mln. eurų vertės sklypą. Tiesa, kad už bendrovę fondas sumokėjo 1 eurą, tačiau tiesa ir tai, kad įsigyta bendrovė turi tokios pat vertės finansinių įsipareigojimų, kurie po sandorio atiteko pirkėjui, tai yra „BaltCap Infrastructure Fund“, – nurodė jis.

Iš 12 tyrimo komisijos narių posėdyje trečiadienį dalyvavo 8. Komisija padarė pertrauką, bet ir po jos A.Landsbergienės nesulaukta. Posėdžio metu A.Širinskienė tai konstatavo ir pažymėjo, kad A.Landsbergienė komisijai nepateikė prašytų sutarčių.

„Gal įvertindami, kad vis dėlto sutuoktinių bendra jungtinė nuosavybė, pakvieskime partijos lyderį. Nes juo labiau jam ir kitų klausimų turėsime dėl to kreipimosi ir pensijų fondo“, – pasiūlė A.Širinskienė kalbėdama apie G.Landsbergį.

E.Gentvilas dėl kvietimo sutiko iš dalies

Tokiam siūlymui nepritarimą išsakė Seimo opozicijai atstovaujantis liberalas Eugenijus Gentvilas.

„Sakyčiau, jūs formaliai gal teisi dėl G.Landsbergio kvietimo galimybės, ypač kalbant apie tą jo dalį. Tačiau aš siūlau elgtis subtiliau ir apdairiau. Opozicinės partijos vadovo kvietimas dėl jo žmonos veiksmų, nežinant daugelio aplinkybių, [...] aš manau, mes galime iššaukti didelį nesupratimą“, – dėstė jis.

Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Rimas Andrikis teigė, kad G.Landsbergį liudyti, bet ne kreipimosi į KT, o sandorio su fondu klausimu, reikėtų kviesti tik tada, kai bus išnaudotos visos kitos galimybės.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Eugenijus Gentvilas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Eugenijus Gentvilas

„Aš visada tikėjau, kad apie tam tikras sutartis ir duomenis apie tas sutartis, geriausia liudija dokumentai. Aš sutikčiau su tuo, kad ponas G.Landsbergis būtų pakviestas, bet galbūt po to, kada bus išnaudotos visos galimybės gauti tuos dokumentus“, – svarstė jis ir pridūrė pritariantis E.Gentvilui, kad „gal priešlaikinis tas sprendimas“ kviesti liudyti konservatorių.

Toliau kalbėjusi A.Širinskienė teigė sunkiai įsivaizduoji kitą būdą, kaip gauti informaciją apie kreipimąsi į KT, nesikalbant su Tėvynės sąjungos frakcijos pirmininku.

VIDEO: 2019-03-06 Laikinosios tyrimo komisijos dėl galimos neteisėtos įtakos ir (ar) poveikio Lietuvos p...

J.Jarutis dėl siūlymo kviesti G.Landsbergį: reiktų pasitarti su frakcija

Tuo metu E.Gentvilas pasidomėjo, ar komisija, atradusi kažką naujo, turi tai tirti, nors atvejis nėra įtrauktas į komisijos svarstomų klausimų sąrašą, ar turi perduoti tai ištirti institucijoms.

„Tiesiogiai Seimas mums nediktavo šitų užduočių, kad jeigu dar ką nors atrasite, tirkite. Atrandame, bet perduodame tirti tam kas yra profesionalai“, – siūlė politikas.

Į tai A.Širinskienė atsakė: „Kol kas mes nieko iš esmės neatradome, nes tam, kad atrastume, mes turime turėti dokumentus [...].“

„Valstietis“ Jonas Jarutis posėdžio metu pažymėjo, kad vyras prieš žmoną turi teisę neliudyti iš viso.

„Kolegos, jūs nenorite išgirsti ir frakcijoje, kas pas juos vyko tuo metu priimant sprendimą į Konstitucinį Teismą?“ – teiravosi A.Širinskienė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Jonas Jarutis ir Rimas Andrikis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Jonas Jarutis ir Rimas Andrikis

O jos bendražygis J.Jarutis atsakė: „Dar, jeigu galima, dėl kvietimo, aš galvoju ir mums patiems frakcijoj reiktų pasitarti. Aš bent negalvoju, kad galėčiau priimt sprendimą.“

Bet galiausiai komisija sprendimą priėmė – G.Lansbergis kviečiamas liudyti komisijai, bet ne dėl „Karalienės Mortos mokyklos“ sandorio su „BaltCap Infrastructure Fund“, o dėl kreipimosi į KT.

Pats politikas kvietimo klausimo kol kas teigė nekomentuosiantis.

Mokykla: politikoje nedalyvaujame

Trečiadienio ryte A.Landsbergienės vadovaujama „Karalienės Mortos mokykla“ išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriame teigta, kad ugdymo įstaiga politikoje nedalyvauja.

„Naujo pastato mokyklai projekto vystymui (kurio sandorio detales tarp privačių verslo subjektų siekia narstyti ir politizuoti komisija) pasirinkome profesionalius partnerius „BaltCap Infrastructure Fund“. „BaltCap Infrastructure Fund“ valdytojas Šarūnas Stepukonis jau dalyvavo Seimo laikinosios komisijos posėdyje ir išsamiai atsakė į visus komisijos pateiktus klausimus“, – dėstyta pranešime.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Austėja Landsbergienė
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Austėja Landsbergienė

Apie tokį pastatą bendrovė nurodė svajojusi ne vienerius metus.

„Pradėjome nuo žemės sklypo paieškų ir mokyklos projekto parengimo. Procese pamatėme, kad vis tik kiekvienas turi daryti tai, ką išmano ir geba geriausiai. Mes ugdome vaikus, o naujo mokyklos pastato projekto vystymui pasirinkome profesionalus. „BaltCap Infrastructure Fund“ pastatą mokyklai įrengs „iki rakto“ ir liks pastato savininkais 20 metų. UAB „Karalienės Mortos mokykla“ pastatą nuomosis, nuomos kaina per metus sudarys apie 1 milijoną eurų“, – nurodė įmonė.

Etikos sargai medžiagą perdavė komisijai

Vasario 13 dieną Seimo Etikos ir procedūrų komisija svarstė A.Širinskienės kreipimąsi, susijusį su minėtu „BaltCap Infrastructure Fund“. Ji etikos sargams kreipimąsi sukurpė po to, kai „BaltCap Infrastructure Fund“, į kurį investuoja pensijų fondai, pranešė už 11 mln. eurų Vilniaus Kalnėnų mikrorajone statysiantis pastatą. Jį, kaip minėta, planuoja nuomotis A.Landsbergienės valdoma bendrovė „Karalienės Mortos mokykla“.

Panašiu metu, kai pasirodė pranešimas apie sandorį, Seimas keitė pensijų sistemos reglamentavimą.

Seimo narė etikos sargų prašė išsiaiškinti, ar A.Landsbergienės sutuoktinis G.Landsbergis ir kiti konservatorių frakcijos nariai kreipdamiesi į Konstitucinį Teismą (KT) ir kreipimesi panaudodami pensijų fondų advokatų parengtą tekstą, atsiųstą Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacijos, turėjo nurodyti teksto autorių. Taip pat ar G.Landsbergis, balsuodamas dėl pensijų sistemos reformos Seime, turėjo nusišalinti.

Su Seimo etikos sargų sprendimu galite susipažinti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:08
01:11
02:10

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min