Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Valantinas pirmauja atrankoje į laisvas teisėjų vietas

Algimantas Valantinas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Algimantas Valantinas
Šaltinis: BNS
0
A A

Buvusį generalinį prokurorą Algimantą Valantiną Pretendentų į teisėjus atrankos komisija iškėlė į pirmąją vietą tapti teisėju visuose trijuose sostinės teismuose, kuriuose A.Valantinas siekia dirbti.

A.Valantinas pateikė savo kandidatūrą tapti Vilniaus miesto 1-ojo, 2-ojo ir Vilniaus rajono apylinkių teismų teisėju.

Jis pretenduoja užimti nuo vasario 19-osios atsilaisvinusias minėtų teismų teisėjų vietas. Nuo minėtosios dienos atsilaisvino dvi vietos į 1-ąjį apylinkės teismą ir po vieną į likusius du teismus.

Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos pirmininkas, profesorius Juozas Žilys BNS sakė, kad atrankos komisijos kandidatų sąrašai bus išsiųsti prezidentei, kuri turės išsirinkti, jos nuomone, tinkamus kandidatus. Atrankos komisijos išvados yra rekomendacinės.

Paskui prezidentė pateiks savo kandidatus Teisėjų tarybai pritarti arba nepritarti. Gavusi tarybos išvadą, kuri taip pat yra neįpareigojanti, šalies vadovė skirs teisėjus į atsilaisvinusias vietas.

Komisijai nepriklauso vertinti visuomenės nuomonės, ji remiasi tik nustatytais kriterijais. Komisija negrindžia savo sprendimo politiniais motyvais.

Paklaustas, kodėl A.Valantinas atsirado kandidatų sąrašo viršuje, J.Žilys sakė, kad atrankos komisija atsižvelgė į kandidatų teisinės veiklos patirtį, žinias teisminėje veikloje, kvalifikacinius reikalavimus.

„Visi teismai, kuriuose pretenduoja dirbti A.Valantinas, jam skyrė aukščiausią įvertinimą“, – tvirtino komisijos pirmininkas. Ir pridūrė, kad komisija negrindžia savo sprendimų politiniais motyvais.

„Komisijai nepriklauso vertinti visuomenės nuomonės, ji remiasi tik nustatytais kriterijais. Komisija negrindžia savo sprendimo politiniais motyvais“, – kalbėjo J.Žilys.

Buvęs generalinis prokuroras A.Valantinas atsistatydinimo pareiškimą prezidentei įteikė vasario 5 dieną. Jis sakė, kad šį žingsnį privertė žengti Seimo nutarimas, kuriame parlamentarai paskelbė, kad tuometinis generalinis prokuroras nesugebėjo tinkamai organizuoti jo vadovaujamų institucijų darbo bei netinkamai vykdė teisės aktuose jam numatytas pareigas tiriant Kauno pedofilijos bylą. Anot Seimo, savo darbo neatliko ir jo pavaldiniai, tyrę bei kontroliavę bylą.

Vasario 11 dieną Seimas pritarė prezidentės teikimui iš pareigų atleisti generalinį prokurorą A.Valantiną.

A.Valantinas generalinio prokuroro pareigas ėjo nuo 2005 metų lapkričio. Nors šio pareigūno kadencija trunka 7 metus, nė vienas iki šiol generalinio prokuroro pareigas ėjęs asmuo viso numatyto laiko šiame poste neišbuvo.

Laikinai Generalinės prokuratūros vadovavimą perėmė šios prokuratūros Valstybinio kaltinimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Raimondas Petrauskas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min