Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Valantinas šuoliuoja karjeros laipteliais

Algimantas Valantinas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Algimantas Valantinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Buvęs generalinis prokuroras Algimantas Valantinas, užsitikrinęs prezidentės Dalios Grybauskaitės palaikymą, šuoliuoja karjeros laipteliais, lenkdamas savo kolegas teisėjus, rašo „Lietuvos žinios“.

Užvilkinto Kauno pedofilijos bylos tyrimo pasekmės, peraugusios į pilietinį nepaklusnumą, nė kiek neatsiliepia asmeninei A.Valantino karjerai. Šiuo metu jis įrašytas į pretendentų, dalyvausiančių atrankose į atsilaisvinsiančias Vilniaus apygardos teismo teisėjų vietas, sąrašą.

Vilniaus miesto 2-ajame apylinkės teisme eiliniu teisėju dirbęs A.Valantinas, prieš tapdamas 2005 m.  generaliniu prokuroru penkerius metus buvo šio teismo pirmininkas. Dar anksčiau jis vadovavo Teismų departamentui prie Teisingumo ministerijos, Jonavos rajono apylinkės teismui, buvo Vilniaus apygardos teismo teisėjas.

A.Valantinui siekti aukštesnio posto padeda ne tik darbo patirtis ir gebėjimai. Vasario mėnesį iš generalinio prokuroro pareigų atsistatydinęs A.Valantinas ilgai spyriojosi žengti šį svarbų žingsnį. Nors priekaištų generaliniam prokurorui buvo ir dėl UAB „Samanėlė“ vilkinamo ikiteisminio tyrimo, kuriame įtariamoji finansininkė Stasė Jokšienė, A.Valantino sesuo, nutverta su įkalčiais – juodosios buhalterijos pinigais ir popieriais, generalinis prokuroras neskubėjo rašyti atsistatydinimo pareiškimo.

Kalbama, kad A.Valantinas atsistatydino tik tada, kai iš prezidentės gavo pažadą, jog ši parems jo karjerą teismuose. Pats A.Valantinas teigė šį žingsnį žengęs dėl priimto Seimo nutarimo, kad jis nesugebėjo tinkamai organizuoti jo vadovaujamų institucijų darbo ir netinkamai vykdė savo pareigas tiriant Kauno pedofilijos bylą.

Vasarį iš prokuratūros išėjęs A.Valantinas dalyvavo atrankose į du Vilniaus miesto apylinkės teismus ir į Vilniaus rajono apylinkės teismą. Tarp 58 pretendentų į 1-ąjį ir 2-ąjį apylinkės teismus jis abu kartus buvo pirmas. Iš 26 pretendentų į rajono apylinkės teismą taip pat pirmasis įrašytas A.Valantinas. Buvęs generalinis prokuroras nevargo ieškodamas darbo ir net galėjo pasirinkti, kuriame iš trijų teismų teisėjauti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min