Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Valantino planai – darbas teisme

Algimantas Valantinas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Algimantas Valantinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vasario pradžioje atsistatydinimo pareiškimą prezidentei įteikęs generalinis prokuroras Algimantas Valantinas teigia nemanąs esantis politikų auka, sako planuojantis grįžti dirbti į teismą ir neatmeta galimybės kada nors vėl dirbti prokuratūroje.

„Ką reiškia auka? Iš tikrųjų galbūt reikėtų gilesnių priežasčių ieškoti – ar neleido (baigti generalinio prokuroro kadencijos – 15min.lt), ar galbūt ir man kažkas nepasisekė. Čia yra kompleksas priemonių“, – antradienį žurnalistams sakė A.Valantinas.

Jis pripažino, kad teisėsaugos sistema šalyje iš tiesų turi daug problemų, ir pridūrė manąs, kad buvo rasti taškai, palengvinsiantys šių problemų sprendimą.

„Aš buvau, būsiu, esu sistemos žmogus. Niekada nesielgiau taip, kad po manęs – nors ir tvanas. Su kolegomis bendraujame ir tos sritys, kurias, mano manymu, reikėtų keisti, mano kolegoms yra žinomos“, – sakė A.Valantinas.

Žurnalistams pasiteiravus, kur ketina tęsti karjerą, buvęs generalinis prokuroras sakė planuojantis grįžti dirbti į teismų sistemą.

Kaip rašyta seniau, A.Valantinas atsistatydinimo pareiškimą prezidentei D.Grybauskaitei įteikė vasario 5 dieną. Buvęs generalinis prokuroras savo sprendimą argumentavo sausio 21 dieną Seime priimtą nutarimą, kuriame skelbiama, kad generalinis prokuroras nesugebėjo tinkamai organizuoti jo vadovaujamų institucijų darbo ir netinkamai atliko teisės aktais jam numatytas pareigas tiriant Kauno pedofilijos bylą. Seimas taip pat akcentavo, kad savo darbo neatliko A.Valantino pavaldiniai, tyrę bei kontroliavę bylą.

A.Valantinas generalinio prokuroro pareigas ėjo nuo 2005 metų lapkričio. Nors šio pareigūno kadencija trunka 7 metus, nė vienas iki šiol generalinio prokuroro pareigas ėjęs asmuo viso numatyto laiko šiame poste neišbuvo. Seimas šalies vadovės teikimui iš pareigų atleisti generalinį prokurorą A.Valantiną pritarė vasario 11 dieną.

Generalinį prokurorą skiria ir atleidžia prezidentas Seimui pritarus. Šiuo metu Generalinei prokuratūrai laikinai vadovauja šios prokuratūros Valstybinio kaltinimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Raimondas Petrauskas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min