Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Valinskas ministrų skyrimą lygina su grožio konkursu ir laida „Kitas!“

Arūnas Valinskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Arūnas Valinskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Tautos prisikėlimo partijos (TPP) pirmininkas Arūnas Valinskas dar kartą atsiprašė prezidentės Dalios Grybauskaitės už tai, kad ją pavadino įsižeidusia boba, tačiau toliau neslepia pagiežos, kad esą neargumentuotai buvo atmestas kaip kandidatas į kultūros ministrus.

„Aš atsiprašau, – na, gal vietoj „boba“ derėjo pavartoti „moteriškė“. Bet ne žodis esmė – esmė ta, ką norėjau pasakyti, o ne kokiais žodžiais tai padariau“, – trečiadienio vakarą LTV politinių debatų laidoje „Teisė žinoti“ sakė A.Valinskas.

Jis aiškino turėjęs omenyje, kad šalies vadovė atmetė jo kandidatūrą nepateikdama argumentų. Tokią ministrų atranką A.Valinskas lygino ir su grožio konkursu, ir su jaunimo laida „Kitas!“.

„Dabar autobusiukas su tuo užrašu privažiuoja prie prezidentūros, pilnas tų kandidatų, ir išeina pirmas. Kiek laiko pabūna, grįžta, tiek gauna ir uždirba dolerių. Ir taip vat „kitas, kitas, kitas“. Aš manau, kad mes dabar galėtume du tokius autobusiukus atvaryti ir visi iš eilės bus iškituoti“, – ironizavo A.Valinskas.

Aš nenoriu, kad mano vaikai gyventų lukašenkiškoje aplinkoje, – pareiškė A.Valinskas.Vėliau kalbėdamas apie tai, jog ministrų skyrimo tvarka jam primena grožio konkursą, TPP lyderis ragino „baigti pokštus“. „Valstybėje yra daug daugiau ir rimtesnių problemų (...) negu aiškintis, kas, ką ir kam pasakė“, – sakė parlamentaras.

Prezidentės valdymą jis vadino autoritariniu, lukašenkišku. „Aš nenoriu, kad mano vaikai gyventų lukašenkiškoje aplinkoje. Čia yra problema ir aš noriu atsistojęs dėl to rėkti – dabar yra iš tikrųjų didžiulė problema. Duok Dieve, kad klysčiau, ponai, bet mes einame autoritarinio režimo valdymo link. Užtai, kad visi kiti sėdi ausis suskliaudę – vieni gal bijo valdžios netekti, kiti nori į ją ateiti ir visi tyli. Kodėl?“ – pečiais gūžčiojo parlamentaras.

A.Valinskas kėlė klausimą, kodėl visuomenė nebuvo informuota apie pareigų netekusių aukštų pareigūnų darbo trūkumus: užsienio reikalų ministro Vygaudo Ušacko, Generalinės prokuratūros, Valstybės saugumo departamento ir kitų institucijų vadovų.

„Kalbant apie užsienio politiką, tai jei nors pusę to, kas dabar vyksta užsienio politikoje, būtų padaręs prezidentas Valdas Adamkus, konservatoriai su Vytautu Landsbergiu priešaky būtų jį į miltus sumalę (...). Mūsų geopolitikos vektorius pasikeitė 180 laipsnių, tai arba V.Landsbergis nemato, arba nenori matyti“, – kalbėjo A.Valinskas.

Prezidentė „atiduos A.Kubiliaus galvą“?

Laidoje dalyvavęs politologas Lauras Bielinis teigė, jog A.Valinsko nederėtų teisti už išsprūdusį žodį, kadangi įsitempęs žmogus ne visada gali save suvaldyti. „Svarbiausia – kas norėta tuo pasakyti. Esmė buvo ta, kad išsakyta pakankamai logiška ir argumentuota tezė apie prezidentės veiklos pobūdį, kai daromi sprendimai ir nepaaiškinama, kai yra nušalinami žmonės ir neaiškinama kodėl. Kai sprendžiama, teikti ar neteikti, o argumentų nėra“, – kalbėjo politologas.

TPP lyderio nuomone, koalicijos likimą iš esmės lems interpeliacija susisiekimo ministrui Eligijui Masiuliui. „Kritiniai taškai artėja dabar, kai bus sprendžiama dėl interpeliacijos E.Masiuliui. Tuos asmeniškumus jau perlipo ir LiCS, mes taip pat, bet, neduokdie, ta interpeliacija pavyks, nes jau opozicija skaičiuoja 72–73 balsus, kas bus tada?“ – svarstė A.Valinskas.

Jis pareiškė, kad „prezidentė niekada nebuvo nuoširdi (koalicijos) sąjungininkė“, ir užsiminė manąs, jog jei koalicija „pradės svyruoti“, šalies vadovė „atiduos Kubiliaus galvą“, taip bandydama išsaugoti savo reitingus.

TPP lyderis teigė manąs, kad nepavykus suformuoti naujos, dirbančios „ne kiekybiškai, o kokybiškai“ koalicijos, būtų galima svarstyti apie pirmalaikius rinkimus. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min