Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Valinskas: vienintelis prezidentės siekis – išsaugoti populiarumą

Arūnas Valinskas ir Dalia Grybauskaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Arūnas Valinskas ir Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Tautos prisikėlimo partijos pirmininkas Arūnas Valinskas teigia, jog prezidentės Dalios Grybauskaitės pagrindinis siekis yra išsaugoti populiarumą, o jei tam iškiltų pavojus ji esą yra pasiryžusi aukoti premjerą Andrių Kubilių.

A.Valinskas giria prezidentės ir jos komandos pirmaisiais kadencijos metais vykdytus viešuosius ryšius, tiesa – nevengdamas ironijos. Jo nuomone, prezidentė nenuveikė tiek, kad pateisintų žmonių pasitikėjimą.

„Aš manau, kad pagrindinis jos darbas buvo išlaikyti tą priešrinkiminę retoriką. Kalba būtų ne apie kažkokius konkrečius darbus, o apie konkretų rezultatą, tai yra, bet kokiomis priemonėmis išsaugoti tą populiarumą. Palyginus, kiek ir kokių įstatymų per tiek pat laiko inicijavo arba vetavo ar kitaip stengėsi paveikti Valdas Adamkus, kuris ne taip afišavosi viešoje erdvėje, ir ką per tą laiką padarė Dalia Grybauskaitė, tai iš principo skirtumų jokių nėra. Aš manau, kad iš tiesų mes neturime jokio stebuklo, o tik kai kuriuos atskirus ir labai aiškiai apibrėžtus „piarinius“ pasisakymus“, – naujienų portalui 15min.lt sakė A.Valinskas.

Jo nuomone, prezidentės kalbėjimo stilius praėjus rinkimams taip ir liko „lozunginis“.

Nereikia Grybauskaitės šiuo metu perstumti į Vyriausybės rūmus, užtai, kad Vyriausybės funkcijos pamažu stumiasi į Daukanto aikštę, – sakė A.Valinskas.A.Valinskas prognozavo, jog jei šalies vadovės populiarumui grės pavojus, kaltę ji gali suversti Vyriausybei, konkrečiai – premjerui A.Kubiliui. Esą ji gali pareikšti, jog Vyriausybė dar turi potencialo, tačiau premjeras išbarstė visą pasitikėjimo kreditą, todėl turi trauktis.

„Tai bus toks, sakysime, labai aiškus populistinis pasakymas ir signalas žmonėms: „Štai, pažiūrėkite, jūsų nemėgstamą A.Kubilių aš nuėmiau“. Šis darbas, manau, turėtų dar šį rudenį iškilti į areną ir visi šitie pirmieji metai, aš manau, nuosekliai link to vedė“, – sakė A.Valinskas.

Jis kritikavo D.Grybauskaitę už tai, kad ši priekaištavo Bažnyčios hierarchams, kurie nesutiko įsileisti mirusio prezidento Algirdo Brazausko karsto į Vilniaus Arkikatedrą.

„Lietuvoje Bažnyčia atskirta nuo valstybės, ir A.Brazausko neįleidimas į Katedrą buvo Bažnyčios hierarchų sprendimas. Bet pažiūrėkite kas atsitiko – valstybės prezidentė, valstybės galva, leidžia sau priekaištauti sąžinės reikalus Bažnyčiai. Tai, greičiausiai, mes artimiausiu metu išgirsime vieną paprastą dalyką – kadangi prezidentės reitingai aukštesni už Bažnyčios, gal ir Bažnyčias mes pradėsime reitinguoti pagal jos Ekscelencijos sąžinę?“, – klausė A.Valinskas.

Anot jo, nors prezidentė buvo aktyvi šalies vidaus politikoje, tačiau už užsienio politiką ji nusipelnė dvejeto. „Už sugadintus santykius ir iškeistus mūsų kai kuriuos partnerius, vertybinių skalių iškraipymą, kalbant ir apie Gruziją, kitas šalis. Kodėl būtent toks pažymys? Jei tiek būtų padaręs arba nepadaręs Valdas Adamkus savo laiku, tai būtų prikaltas prie kryžiaus. Bet kadangi mes turime motiną švenčiausią, tai jos niekas negali tuo apkaltinti“, – kalbėjo A.Valinskas.

Ekonomistės išsilavinimą turinti 54 metų D.Grybauskaitė Lietuvos prezidente buvo išrinkta 2009 metų gegužės 17 dieną per pirmąjį rinkimų turą. Už ją balsavo 68,2 proc. rinkėjų. Prezidentės inauguracija įvyko tų pačių metų liepos 12 dieną.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min