Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 27d. 12:12 , Atnaujinta: 2020 lapkričio 27d. 13:17

A.Veryga: kitą savaitę Vyriausybė gali spręsti dėl papildomų suvaržymų

Nepaisant karantino, Lietuvoje patvirtintas rekordinis naujų susirgimų koronavirusu skaičius. Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad numatomi pakeitimai, jog tie, kas perserga COVID-19, tris mėnesius neturėtų izoliuotis po didelės rizikos kontakto su užsikrėtusiaisiais. Jis neatmeta galimybės, kad Vyriausybė kitą savaitę gali spręsti dėl papildomų suvaržymų. Pirmiausia žiūrima į ugdymo bei prekybos sektorius.

A.Verygos spaudos konferenciją žiūrėkite čia:

Pasak A.Verygos, šiandien baigiamas derinti izoliacijos tvarkos pakeitimai tiems, kas perserga liga. Tie, kas perserga COVID-19, tris mėnesius neturėtų izoliuotis po didelės rizikos kontakto su užsikrėtusiaisiais.

Po diskusijų su Seimo valdyba greta kitų asmenų, kam numatyta galimybė susitrumpinti izoliaciją, – Seimo nariai. Jie turėtų galimybė susitrumpinti izoliaciją iki 10 dienų, turėdami neigiamą atsakymą dėl koronaviruso.

A.Verygos teigimu, bus svarstoma, kodėl Lietuvoje taip auga mirtingumas nuo COVID-19.

Jeigu naujai užsikrėtusių koronavirusu skaičiai išliks tokie patys, A.Veryga neatmetė galimybės, kad Vyriausybė gali griežtinti karantino reikalavimus.

Pirmiausia svarstoma apie apribojimus prekybos sektoriui. Taip pat svarstoma apie papildomus ribojimus ugdymo sektoriui.

„Kalbama apie vietas, kuriose žmonės tiesiog fiziškai susirenka. Tai aš galiu tiesiog paminėti, kad yra likę keletas tokių sričių – turbūt tokios stambiausios sritys, kur žmonės iki šiol dirba nenuotoliniu būdu, viena tai yra sektorius, susijęs su sveikata, slauga, globa, tai čia turbūt mes, matyt, tikrai neturėkime iliuzijų, kad ką nors uždarysime – jis neišeis į nuotolinį darbą ir dirbo, ir dirbs. (...) Tie du sektoriai, kur žmonės vis dar iki šio susirenka, kur tikrai gali būti svarstomi pokyčiai – tai ugdymo sektorius, tai yra švietimo įstaigos, ir kitas sektorius, kuris labiau tikėtina, kad gali susilaukti apribojimų, tai yra prekybos įmonės ir ypač – didelės vietos, kur žmonių susirenka labai daug“, – pažymėjo laikinasis sveikatos apsaugos ministras.

Anot A.Verygos, gali būti svarstoma ir daugiau ribojimų. Tačiau dėl jų, artėjant didžiausioms metų šventėms, spręs nauja Vyriausybė.

Raginimas jaunimui

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika sakė, kad Šiaurės Lietuvoje COVID-19 skyriai yra užpildyti visiškai. Prognozės – esą labai nepalankios.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Remigijus Mažeika
Luko Balandžio / 15min nuotr./Remigijus Mažeika

R.Mažeikos teigimu, Lietuva yra pasirinkusi švelnius ribojimus. Jis ragino gyventojus įsiklausyti į situacijos rimtumą.

Jis pastebėjo, kad tarp nėščiųjų yra labai išplitęs sergamumas šia liga.

Nors yra nemažai pasveikusių nuo koronaviruso, pasaulio ekspertai dar neturi informacijos, kokias pasekmes COVID-19 turės ateityje naujagimiams ir vaikams.

„Turiu pasakyti, kad yra nemažai persileidimų, kurie taip pat konstatuoti, kada yra COVID-19 teigiamas tepinėlis. Taigi, aš noriu pasakyti šitais pavyzdžiais, kad jauni žmonės, kurie galvoja, kad jie neserga, kad serga besimptomėmis formomis, ne visai taip yra. Ir turėtumėte tikrai jaunimas labai rimtai žiūrėti į šitą ligą ir į viruso plitimą“, – pabrėžė R.Mažeika.

Jo teigimu, šiandien Respublikinėje Šiaulių ligoninėje vaizdas visiškai kitoks nei tas, kurį pavasarį matėme, tarkime, Italijoje, kur koronavirusas buvo išplitęs senelių globos namuose, sirgo daug senyvo amžiaus žmonių.

„Šiandien, turiu pasakyti, kad Šiaulių ligoninėje vaizdas visiškai kitoks. Praeitą parą mes pramušėme dar vieną dugną – paguldyta 20 pacientų, kurių amžiaus vidurkis nuo 40 iki 60 metų – absoliuti dauguma. Visų būklės yra rimtos. Rentgenologiškai yra pavirtinti labai sudėtingi plaučių uždegimai, apėmę visus plaučius“, – pasakojo Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas.

R.Mažeika pabrėžė, kad situacija yra rimta. Jis akcentavo, kad artėjama prie tos ribos, kada ligoninės bus perkrautos.

„Jeigu kalbėtumėme apie situaciją regione, vėlgi mes esame turbūt 3–4 savaitės priekyje visos Lietuvos. Tai šiandien visos Telšių ir Šiaulių ligoninės yra atidariusios COVID-19 skyrius. Jie yra užpildyti 80–85 procentų apimtimis. Taigi rezervų yra likę tikrai labai nedaug. Dar daugiau noriu pasakyti – personalo klausimas yra sprendžiamas tikrai mobilizuojant visus gydytojus kiek įmanoma, kurie turi kompetencijos gydyti“, – SAM nuotolinėje spaudos konferencijoje pasakojo R.Mažeika.

Naujas rekordas

Statistikos departamentas pranešė, kad per ketvirtadienį Lietuvoje patvirtinti 2339 nauji koronaviruso atvejai.

Tai – rekordinis per parą patvirtintų atvejų skaičius šalyje.

Iš viso Lietuvoje patvirtinti 56 095 COVID-19 atvejai.

13 514 žmonės pasveiko nuo ligos, o 41 897 – serga.

Ligoninėse gydomi 1776 COVID-19 pacientai, 126 iš jų – reanimacijoje, penktadienį pranešė Statistikos departamentas.

Deguonis reikalingas 917 pacientų, 81 asmeniui taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Šiuo metu užimta apie daugiau nei pusė ligoninių lovų 8 919 iš 16 tūkst. 688.

Iš 666 reanimacijos lovų užimta kiek daugiau nei pusė – 371. Iš 613 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos yra 225, iš 6 233 lovų su deguonimi užimta 2 251.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min