Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 15d. 11:29 , Atnaujinta: 2020 balandžio 15d. 12:35

A.Veryga neatmeta, kad karantino sąlygas netrukus ir vėl gali tekti griežtinti

Vyriausybė trečiadienį ketina imtis karantino sąlygų švelninimo. Ministras Aurelijus Veryga tikina, kad jei palengvinus karantino sąlygas netrukus paaiškės, kad susirgimų skaičiai auga, karantino priemonės vėl gali būti sugriežtintos. Tiesa, kol kas, anot A.Verygos, neplanuojama uždarinėti įvažiavimų į miestus per gegužės pirmą sekmadienį švenčiamą Motinos dieną.

Spaudos konferenciją iš ministerijos žiūrėkite čia:

A.Veryga pranešė, kad apie mirtis nuo koronaviruso nuo balandžio 21 dienos ministerija informuos tik vieną kartą per dieną ryte, o per dieną apie tai skelbs Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Tokių pokyčių imamasi po to, kai antradienį niekas normaliai neinformavo visuomenės apie naujas mirtis nuo koronaviruso. Nors informacijos apie naujas aukas buvo, Sveikatos apsaugos ministerija jas patvirtino tik vėlai vakare.

„Daliai tų mirčių patvirtinti prireikia laiko. Gali atsitikti taip, kad šiandien įvyktų mirtis, bet nebūtų įsitikinta, kad priežastis – koronavirusas, ir nebūtų tai skelbiama, kol nebūtų įsitikinta“, – teigė ministras.

Jis apgailestavo dėl antradienio atvejo, kai paaiškėjo, kad nuo COVID-19 mirė 49 metų asmuo, tačiau teigė, kad ir šitaip, deja, atsitinka. Jis tik ramino, kad plaučių ventiliavimo aparatų ir lovų ligoninėse yra pakankamai. Esą įrangos užimta vos 3 proc.

Ministras trečiadienį atsisakė komentuoti situaciją Nemenčinėje, nes esą tai – NVSC reikalas.

Ministro patarėja Lina Bušinskaitė nurodė, kad informacija ministerijos puslapyje ir specialiame puslapyje koronastop.lt gali skirtis, nes jas naujina skirtingos institucijos – ministerija ir Vyriausybė.

„Supraskime, kad kai kurie tyrimai atkeliauja vėliau, tikrai ne ryte“, – kodėl informacija vėluoja, yra netiksli ir nepatvirtinamos net mirtys, atsakė A.Veryga.

Ministras tikino, kad neištirtų mėginių vėl padaugėjo ne dėl laboratorijų lėtų apsukų ar reagentų trūkumo, o todėl, kad jie atvežti vėliau, nei pradėti tyrimai.

Kiek reagentų liko, visgi ministras neatskleidė.

Lengvesnes sąlygas žada nekomandiniam sportui

Vyriausybė trečiadienį ketina švelninti karantino sąlygas. A.Veryga sako, kad situacija, palengvinus sąlygas veikti verslui, bus atidžiai stebima. Jei bus fiksuojamas, naujų atvejų skaičiaus augimas, ministras siūlys vėl griežtinti karantiną.

Kol kas, anot A.Verygos, negalima kalbėti apie kultūrinių renginių rengimą, apie restoranų ar kavinių veiklos atnaujinimą. Atverti ugdymo įstaigas – taip pat per anksti. Visgi, nekalbama apie tai, kad mokyklos galėtų neveikti ištisus metus.

„Lietuvoje ugdymo procesas tikrai bus atnaujintas anksčiau“, – sakė A.Veryga. Visgi jis akcentavo, kad nereikia pamiršti, jog mokyklose, darželiuose ir universitetuose dirba nemažai rizikos grupės žmonių.

Klausiamas, ar jau galėtų būti žaidžiamas, pavyzdžiui, lauko tenisas, ministras tikino, kad tai svarstytina, bet dar ne dabar, o kitame karantino sąlygų švelninimo etape.

Be to, ministras tikino, kad kol kas nėra svarstoma nereceptinius vaistus jau leisti įsigyti ne po vieną pakuotę.

A.Veryga tikino, kad tokio draudimo reikėjo, kad vaistai netaptų spekuliantų preke.

Visgi jis tikino, kad draudimas artimiausioje ateityje galbūt galėtų būti ir atšauktas.

Dar viena naujovė, kad į slaugos ligoninę nauji pacientai nuo šiol galės būti guldomi tik po atliktų koronaviruso tyrimų ir po 14 dienų saviizoliacijos.

Taip pat svarstoma, kad personalas tosiose įstaigose dirbtų pamainomis po dvi savaites.

Klausiamas, ką daryti moterims, kurios negali nutraukti nėštumo, nes dėl karantino tokia paslauga neteikiama, ministras ragino nesiimti neteisėtų priemonių, o gal ir persvarstyti savo sprendimus.

„Paraginčiau šeimoms ir moterims būti sąmoningoms ir nesiimti kažkokių priemonių, kurios prasilenktų su įstatymu ar keltų riziką jūsų sveikatai. Jei yra tokios aplinkybės, kad poliklinikos apsisprendžia kažkokių paslaugų neteikti, šiuo atveju nėštumo nutraukimo, tai gali matyt pasitarnauti kaip tokia situacija, kuri gali paskatinti moteris pakartotinai pasitarti su medikais, su psichologais, ir gal tai gali būti tinkamas momentas persvarstyti tokį apsisprendimą to nėštumo nenutraukti“ – kalbėjo ministras.

Politikų tyrimų neskaičiuoja, G.Surpliui nepadėjo

Klausiamas, kiek politikų Lietuvoje yra išsityrę dėl koronaviruso, A.Veryga tikino, kad tokių duomenų niekas nerenka. Jis teigė pats tik rekomendavęs aukščiausiems šalies vadovams reguliariai išsitirti, jei nujaučia galėję turėti kontaktų.

„Atskiros apskaitos tikrai nevedame“, – sakė sveikatos apsaugos ministras, paklaustas apie jau išsityrusius politikus.

Klausiamas, ar premjero patarėjas Giedrius Surplys kreipėsi tiesiogiai į ministrą norėdamas išsitirti dėl koronaviruso, kai karštoji linija jo tyrimui neregistravo, A.Veryga gynėsi pagelbėjęs.

„Ne, į mane pagalbos G.Surplys nesikreipė“, – teigė A.Veryga.

Ministras tikino, kad savo atvejį turėtų komentuoti pats G.Surplys.

„Bendrai tyrimų spektras ir galimybės yra išplėstos. Gali būt tiriama net ir visa institucija. Teoriškai gali būti tiriami visi, viskas priklauso nuo situacijos“, – teigė A.Veryga.

Reanimacijoje sunkių ligonių – 14

Pasak ministro, trečiadienį 137 žmonės, sergantys COVID-19, gydomi ligoninėse. Reanimacijoje išvis guli 14 pacientų, o iš jų 8 reikalinga plaučių ventiliacija.

Dar 29 pacientams teikiama deguonies terapija, bet jie nėra gydomi reanimacijos skyriuose.

Be to, nuo trečiadienio medikams privaloma deklaruoti, kokiose įstaigose jie dirba.

Pradeda veikti emocinės pagalbos skambutis 1809, kuriuo galės kreiptis visi, sunkiai išgyvenantys karantiną.

Lietuvoje pastarąją parą nustatytas dar 21 koronaviruso atvejis, bendras užsikrėtusiųjų koronaviruso infekcija skaičius pasiekė 1091, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ministerija taip pat informavo, kad pasveikusiųjų skaičius pasiekė 138.

Per parą ištirti 1987 mėginiai, neištirtų mėginių liko 547. Iš viso jau atlikti 44677 tyrimai.

Lietuvoje patvirtinti 29 koronavirusu sirgusių žmonių mirties atvejai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min