Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Veryga: perduodant Elektroninės sveikatos priežiūrą siekiama efektyvesnių paslaugų

Aurelijus Veryga
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Aurelijus Veryga
Šaltinis: BNS
2
A A

Perduodant elektroninės sveikatos sistemos priežiūrą iš Registrų centro į Valstybinės ligonių kasos rankas siekiama didesnio skaidrumo, didesnio paslaugų efektyvumo ir populiarumo, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

BNS atsiųstame Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešime nurodoma, kad pagal pirmadienį priimtą Vyriausybės protokolinį nutarimą iki metų pabaigos turėtų būti parengti perdavimui reikalingi teisės aktai, patį perdavimą siūloma užbaigti iki kitų metų liepos.

Sistemos pagrindiniu tvarkytoju turėtų tapti Valstybinė ligonių kasa, visapusišku valdytoju ir toliau liks SAM.

A.Verygos teigimu, dabar svarbiausia yra užtikrinti, kad valstybei „keliasdešimt milijonų eurų“ kainavusi sistema pradėtų veikti visu pajėgumu.

Daugelis gydymo įstaigų noriai ir jungiasi prie šios sistemos, išrašoma vis daugiau el. receptų.

„Būtų pernelyg didelė prabanga šias investicijas nubraukti ar išmesti į šiukšlių dėžę. Kitaip ir negalime elgtis – turime užtikrinti, kad visi šios sistemos įrankiai veiktų sklandžiai jau nuo kitų metų sausio. Tam pasiruošti raginamos ir visos mūsų šalies gydymo įstaigos. Kelio atgal tikrai nėra. Juk gyvename technologijų ir inovacijų aukso amžiuje. Be to, daugelis gydymo įstaigų noriai ir jungiasi prie šios sistemos, išrašoma vis daugiau el. receptų. Tad to dar nepadariusios, raginamos kuo greičiau jungtis prie bendros „E. Sveikatos“ sistemos“, – sako ministras.

Pranešimu nurodoma, kad šiuo žingsniu pradedami didžiuliai pokyčiai sveikatos priežiūros sistemoje, susiję su elektroninių paslaugų populiarinimu ir tolimesniu jų diegimu šalies gydymo įstaigose. Taip pat tikimasi, kad sprendimas leis įgyvendinti Valstybės kontrolės rekomendacijas, kurios, pasak ministerijos, yra svarbios, „siekiant užtikrinti skaidrų ir efektyvų lėšų naudojimą bei užtikrinti efektyvesnį „E. sveikatos“ veikimą, aktyvesnį visos Lietuvos gydymo įstaigų įsitraukimą į „E. sveikatą“.

E. sveikata
E. sveikata

A.Verygos nuomone, perdavus elektronines paslaugas į sveikatos apsaugos sistemą bus paprasčiau ją tobulinti, šalinti trūkumus. Iki perimant elektroninės sveikatos paslaugų priežiūra tikimasi atlikti išsamų sistemos auditą.

Seimas Antikorupcijos komisijai pavedė atlikti tyrimą dėl e.sveikatos įgyvendinimo, kurio metu panaudota 40,6 mln. eurų. Aiškinamasi, ar pirkimų sąlygos, techninės specifikacijos nebuvo parengtos ir pritaikytos vienam tiekėjui. BNS turimi duomenys rodo, kad Registrų centras dar 2014-aisiais vykdė tris pirkimus, juos laimėjo bendrovė „Bull Baltija“, pasirašiusi 1,36 mln. eurų vertės sutartį. Įmonė anksčiau

Už šį projektą Registrų centre buvo atsakingas Registrų centro direktoriaus pavaduotojas turto vertinimui Arvydas Bagonavičius. Jis antradienį teigė, kad politikų išsakomi priekaištai, jog pirkimai vykdyti neskaidriai, o elektroninė sistema neveikia, yra žeidžiantys ir neteisingi bei griauna jo karjerą.

Nors A.Bagdonavičius užsitikrino vietą Registrų centro vadovo konkurse pasitraukus pirmąją vietą užėmusiam teisininkui Gintautui Bartkui, teisingumo ministrė Milda Vainiutė praėjusią savaitę nusprendė jo neskirti į pareigas, kol nesulauks Semo antikorupcijos komisijos tyrimo išvadų.

A.Bagdonavičius pabrėžia, kad Registrų centras buvo atsakingas tik už trečiąjį e.sveikatos diegimo etapą, tam su partneriais esą išleista 5 mln. 643 tūkst. eurų. Sistema, pasak jo, veikia sklandžiai, todėl A.Bagdonavičius sako lauksiąs ministrės sprendimo skirti jį įstaigos vadovu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min